Jump to content

Orta ve Hafif tank seçimi?

• Please log in to reply
7 replies to this topic

CONSINOV #1 Posted 03 January 2018 - 03:51 PM

Private

• Player
  • 1704 battles
  • 3
Arkadaşlar, B-C T 25 yolundayım yol zevkli fakat ileriye doğru delişler sıkıntılaşıyor. M48, Fv4202 yolları nasıldır? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. :)

Pururut #2 Posted 03 January 2018 - 07:19 PM

First Sergeant

• Player
  • 23522 battles
  • 1,734
  • [1RTR_]

FV4202 yolunu ikiye ayirabiliriz.Cruiser III/IV-Covenanter-Crusader ve Cromwell tanklari hizli ve zirhsiz tanklardir, atesgucu acisindan idare ederler.Comet ile baslayarak hiz yerini yavastan kuvvetli kule zirhina ve yuksek ates gucune birakir.Yalniz atesgucunden kastim tankin verdigi hasar degil.Ondan ziyade dolum hizi, nisan suresi, 100 metredeki dagilim, delis gucu bu tarz seyler.Centurion Mk 1 ile birlikte tanklarin hacimi oldukca artar, Seviye 8-10 Ingiliz tanklari bazi agir tanklardan daha hacimli.Cent 7/1 ve FV4202 HESH isimli ozel muhimmata sahiptirler.HESH muhimmati HE mermisi ile ayni islevi gorur fakat HE muhimmatindaki delis gucu 50mm iken HESH mermisi 200 mm deler...di.Sonrasinda Wargaming Cent 7/1 ve FV4202yi dengeleyelim diye once HESH muhimmatini HEAT ile degistirdiler sonra HESH muhimmatini geri getirdiler ve en sonunda HESH muhimmatinin delis gucunu 200mmden 160mme dusurduler.Uzun lafin kisasi Wargaming orta tank agacinin incilerinin ustune tam ortalayarak sicti, kendilerini beyinsiz agir tank metasini dayatmaya calistiklari icin tebrik ederiz.Ingiliz orta tank agacini kasmak istiyorsan Comet tankina kadar kas.Sonrasina degmez.

CONSINOV #3 Posted 03 January 2018 - 07:26 PM

Private

• Player
  • 1704 battles
  • 3
Teşekkür ederim hocam. O zaman ingilizleri es geçiyorum. M48 tankı ve yolu için ne dersin?

Pururut #4 Posted 05 January 2018 - 03:53 PM

First Sergeant

• Player
  • 23522 battles
  • 1,734
  • [1RTR_]

Bizzat M48 Pattonu henuz satin almadim fakat onun disinda M48 yolundaki butun tanklari kullandim.Amerikan orta tanklari M4 Sherman ile baslayarak uc asagi bes yukari aynidir.M48 yoluna Blitz apartmanin kapicisi diyebiliriz, hicbir alanda uzman olmasada her alanda is gorur.

T2-M2-M3 Lee isimli hilkat garibelerini en kisa zamanda atlamani oneririm.M4 ve M4E3A8 Sherman tanklari benim gorusumde tier 5-6nin en iyi orta tanklaridir.Ozellikle engebeli arazide cogu tanki donlarinda sallarlar, Sherman tanklari -10 derece top egimini iki katmanli agir tank kalibresindeki kule zirhi ve etkili 76mm topu ile birlestirir.T20 tanki biraz tuhaftir.Tum zirhini 90mm topu icin feda eder.T20 daha cok orta-uzun mesafe destek tankidir, Sherman tanklari gibi hull down yapamaz.M26 Pershing bir nevi Sherman tarzina donustur.AP delisi zayif olsada apcr muhimmati mukemmeldir.Serisindeki kendisinden onceki tanklara gore biraz daha hacimlidir.

M46 Patton ayri bir vaka.Zirh namina birsey yok fakat hizli, her turlu arazide etkili ve tier 9un en hizli dolum suresine sahip orta tanki.Bazi tier 9 tanklari gibi standart olarak APCR atan Ingiliz L7 topunu kullanmaz, standart muhimmati APdir.Her sekilde oynananabilinir, istersen tank avcisi bile olabilirsin.Oynamasi zor tanklardandir, dogru zamanda dogru yerde bulunmayi yada iki kelime ile ozetlersek deneyimli oyuncu ister.M46 benim en son actigim ve en sevdigim tier 9 orta tankiydi.Ha ilk tier 9 tanki olarak kesinlikle onermem, T54 daha iyi bir secim olur.

Bence once bir M4 Sherman tankini kas.Eger begenirsen T20ye kadar devam et.T20nin oynanis tarzi olarak benzedigi tanklardan birkaci tier 5-6 japon tanklaridir.Eger Chi nu ve Chito tanklarini seversen M48e yoluna devam et.

Bl4ckB33r #5 Posted 06 January 2018 - 01:30 AM

Sergeant

• Player
  • 9595 battles
  • 370
  • [EMD]
M48 yolunda seviye 5 i seviyesine göre gayet güzel hafif kafa göster ölümsüz oluyorsun seviye 6 sında kule o kadar güçlü değil seviye 7 de kafa da gösterme çünkü o küçücük topa gelmediği sürece sekmez ama güzel bi hasarı var yüksek vuruyor yani seviye 8 i daha da yavaş düşük vuruyor kafa gösterirsen yanda küçük bi zayıf noktan var düşük vuruyor topu is3 topu kadar isabetsiz yüz yüze ikende sektirebiliyorsun goldunun delemeyeceği tank yok seviye 9 ise seviyesinde zırhsız (tier 8 maçlarda gördüğüm kadarıyla ) seviye 10 ise güzel (tier 9 maçlarda gördüğüm kadarıyla ) seviye 8 i daha yüksek hasar vursa daha hoş olcak yani netice olarak kasılır ama çokta hoş bi seri değil

Bl4ckB33r #6 Posted 06 January 2018 - 01:31 AM

Sergeant

• Player
  • 9595 battles
  • 370
  • [EMD]
Fv4202 serisine ise sadece comet için yine gidilir comet i al garajında dursun 

CONSINOV #7 Posted 10 January 2018 - 06:55 PM

Private

• Player
  • 1704 battles
  • 3
E50 M için ne dersiniz arkadaşlar :) Çok teşekkür ederim bu arada. Herkes sovyet öneriyor ama nedense sovyet oynamak gelmiyor içimden. Fransız başladım ap mermileri delmemeye başladı para sıkıntısı çektim. M48, Fv bakayım dedim onlarıda siz açıkladınız. E50 m yolu biraz makul gibi özellikle "Panther" tankını övdüler seri topu ve iyi nişanı varmış. Kasmaya değer mi?

Bl4ckB33r #8 Posted 11 January 2018 - 07:10 AM

Sergeant

• Player
  • 9595 battles
  • 370
  • [EMD]
Pantherin on zırhı cidden güzel siyah gözükür ama is3 den sektirir güzel zırhlı bir meddir gayet güzeldir 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users