Jump to content

IS Tankın Topu.

• Please log in to reply
8 replies to this topic

_GooDeR_ #1 Posted 19 February 2018 - 12:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 17749 battles
  • 1,364
  • [_PAX_]

Daha IS-7 serisini yeni yeni kasıyorum :D 13.5k civarı savaşım var. IS-7 yerine E100, FV, E3 vb. tanklarını kastım IS-7 oyunda çok kullanılıyor diye onu kasmak istemedim fakat turnuvalarda bu tankları almak şart artık onun için kasıyorum herneyse soruna geçelim :)

IS serisindeyim ve tank çok hoşuma gitti. 8.seviye topu açmış bulunmaktayım fakat bu topu nişanı yüzünden maalesef kullanmıyorum. Önceleri bu tankları nerf için çok kötülerdim çok güçlü görürdüm fakat nişanlarının bu kadar kötü olacağını düşünmüyordum. Tankın mürettebat %100 nişan alma süresi 7.6 gibi bir şey donanımla 6.9 oluyor. KV-1S'in nişanı IS'in son topuna göre daha iyiydi onun ki hızlı küçülmese de yine de çok bekletmeden küçülüyordu fakat IS tankının 8.seviye bir topu 3-4 saniye bekliyor ondan sonra küçülmeye başlıyor küçülme hızıda tam bir işkence imleç küçülene kadar düşman sana sıkıp kaçıyor sen hala küçülmesini bekliyorsun bazen tam küçülüp vursam da saçma sapan yerlere gidiyor 12 saniye gibi bir sürede bekletiyor tabii bu sırada da düşman herkesi kolay kolay harcayabiliyor sonuçta bu durum söz konusu olunca etkili olamıyorum. Bu top yerine küçük topu kullanıyorum 280-300 civarı vuran top 8.seviyeye göre cidden daha iyi iş yapıyor.

Burada demek istediğim şimdi IS tankının 2 tane 300-500 vuran  topu var. Birisi 7 seviye top diğeri 8 seviye top. Aralarında ki tek fark 8.seviye topun daha hızlı doldurmuş olması. Sadece dolumu hızlı yapması sizce de saçma değil mi? Nişanın hızının iyileşmesi gerekiyor bence çok rezalet nişan sorunu var. Şimdi durum böyle olursa "tank çok güçlü olur" diyen çıkabilir. Bu dediklerim olsun fakat dolumu bu sefer artılırsa? sizce de güzel olmaz mı? Nişan alırken 3-4 saniye bekliyorsun sonra imleç yavaş yavaş küçülüyor bazen 30-50 metreyi bile zor vuruyor. Küçülmesini bekleyene kadar düşman sıkıp geri çekiliyor. Siz ne düşünüyorsunuz hak veriyor musunuz bana? Yeni başlayan arkadaşlarımız var IS-7 yoluna giderken bu tankıda oynamak zorunda kalıyorlar ve bu top cidden yeni oyuncuları soğutabilir. Eğer bu dediklerim olmaz ise artık o küçük topu kullansınlar :)

Edited by _GooDeR_, 19 February 2018 - 12:52 PM.

iceramil2 #2 Posted 19 February 2018 - 01:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3373 battles
  • 44

SA. 

8 seviye topu daha iyi, şu söz konusu değil.

IS tanklarında nişan almadan ateş aç. 

Yani hemen ata bilirsin. 

Edited by iceramil2, 19 February 2018 - 01:31 PM.

_GooDeR_ #3 Posted 19 February 2018 - 02:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 17749 battles
  • 1,364
  • [_PAX_]

View Posticeramil2, on 19 February 2018 - 01:30 PM, said:

SA. 

Yani hemen ata bilirsin. 

A.s RNG benden yana değil ki :) saçma sapan yerlere gidiyor.

AFK_is_now_AFK #4 Posted 20 February 2018 - 06:11 PM

Sergeant

• Player
  • 12092 battles
  • 330
  • [KAH35]
Çare acele atış mürettebat becerisi. Rus toplarına karşı birebir :D

Pururut #5 Posted 21 February 2018 - 10:27 PM

First Sergeant

• Player
  • 22555 battles
  • 1,563
  • [1RTR_]

World of Tanks Blitz her ne kadar gercekci bir oyun olmasada oyunun temeli agirlikli olarak tarih tabanli, tanklarin seviyelerinden top/palet/kule/motora kadar.Tarihi argumanlara gecmeden once belirteyim; Eger IS tankini fullemene ragmen 122mm top ile kullanmak zor geliyorsa sovyet agir tanklarini birak.IS-3 zirhindan kurtarir fakat IS-8 agresif ve seri oynayamadigin taktirde cok zorlar.T62A veya Obj 140 hattini dene, hem zirhlari T-43ten baslayarak iyidir hemde toplari Sovyet agirlari kadar guvenilmez degildir.

IS(IS-2) tankinin seviye 7 122mm D-2-5T topu ile seviye 8 D-25T topu arasinda pek fark olmamasi normal cunku toplarin arasindaki tek fark namlu freninin dizayni, once Rus sonrasindada Alman dizayni kullanildi.Hatta ve hatta D-2-5T top aslinda tamami ile uydurmasyon.Tank 1943 yilinda 122mm D-25T topu ile saha testi yapilirien Rus yapimi namlu freni Maresal Kliment Voroshilov’un neredeyse olumune sebep oldu, hemde rum levazim birligi onunde.Bunun uzerine Alman dizaynina gecildi.

122mm topun dolum suresi cok abartili, ekipman+kumanya ile neredeyse dakikada 5 kez atis yapabiliyor.122mm kalibre muhimmatin agirligi muhimmatin tipine gore 22-25 kilogram arasi degisir.Bu yuzden Ruslar 122mm ve uzeri muhimmati iki parca olarak dizaynladilar; baslik ve sevk barutu olarak.Dolumcunun muhimmati iki parca halinde koyup sungude birlestirmeside IS-2 tankinin dolum suresini murettebatin deneyimine gore 20-30 saniye arasina sabitlediki tum seri uretime girmis IS tanklari(IS 2-3-4) bu durumdan paylarini aldilar.

Nisan alma suresinin ve 100 metrede dagilimin kotu olmasi tamami ile oyun icabi fakat cokta mantiksiz degil.IS-2 tankinin oncelikli amaci Alman tanklari ile carpismanin yani sira Alman tahkimatlarini etkisiz hale getirmekti.Ozellikle bu yuzden 100mm yerine 122mm top tercih edildi.Savas zamaninda tanka ozel sifirdan top tasarlanamayacagi icin Ruslar ellerindeki 122mm sahra toplarini biraz modifiye edip IS-2de kullanilabilinir hale getirdiler.Sahra topundan esinlenmis bir topun sifirdan tank muharebeleri icin dizayn edilmis 105mm L7 topu veya ucaksavar topundan esinlenmis 8.8 cm KwK 43 topu kadar kaliteli olmamasi anormal bir durum degil.D-25T topu sahra topundan esinlendiginden APCR yada HEAT muhimmati bile yoktu ve en kisa mesafede delis gucu oyun icinde gosterilen 175mm aksine sadece 150mmdi fakat oralara girmeyelim.

Neden bu kadar yazdim bende bilmiyorum, sikintidan herhalde.Tarihi acidan baktigimizda blitzdeki IS tanki eksi sozluk tabiri ile “Sisirilmis bir balon”.Biraz daha sisirsek oyun canlanip dukkani kapatacak o derece.Bence hali hazirda oldukca dengeli bir tank, olay tamami ile oynanis biciminde.

Edited by Pururut, 21 February 2018 - 10:30 PM.

_GooDeR_ #6 Posted 22 February 2018 - 12:13 PM

First Sergeant

• Player
  • 17749 battles
  • 1,364
  • [_PAX_]
@Pururut Dediklerin mantıklı aslında zaten çok güçlü tanklar topu sadece beni soğuttu. Diğer oynadığım tankların nişanları çok iyiydi dağılımı çok iyiydi bunlara geçince cidden toptan soğudum fakat yapacak bir şey yok o kısa topu kullanıyorum öbürüne göre daha seri bi top :)

52alperen #7 Posted 23 February 2018 - 06:57 PM

Private

• Player
  • 2914 battles
  • 6
  • [_KIB_]
Aga ıs la 144 maç yaptım müthiş valla hangisi bilmiyom da bende öle sıkıntı yok

AFK_is_now_AFK #8 Posted 24 February 2018 - 03:07 PM

Sergeant

• Player
  • 12092 battles
  • 330
  • [KAH35]

View PostPururut, on 22 February 2018 - 02:27 AM, said:

Neden bu kadar yazdim bende bilmiyorum, sikintidan herhalde.Tarihi acidan baktigimizda blitzdeki IS tanki eksi sozluk tabiri ile “Sisirilmis bir balon”.Biraz daha sisirsek oyun canlanip dukkani kapatacak o derece.Bence hali hazirda oldukca dengeli bir tank, olay tamami ile oynanis biciminde.

Çok iyi yazmışsınız :)

pis_katil #9 Posted 06 May 2018 - 09:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12198 battles
  • 35
  • [TAOW]

View Posticeramil2, on 19 February 2018 - 01:30 PM, said:

SA. 

Yani hemen ata bilirsin. 

hayır, çaresi o değil. iyice yaklaşıp yakından atmak çare. o zaman çok etkili is. uzaktan malesef çok beklemek ve hedefin iyice küçülmesi gerekli.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users