Jump to content

Winrate kasamamak

winrate kasmak nasıl yapılır

• Please log in to reply
5 replies to this topic

ereniko33_2016 #1 Posted 18 March 2018 - 04:18 PM

Private

• Player
  • 2050 battles
  • 5
Merhabalar iyi forumlar herkese. Benim sorunum winrate kasamıyorum . Savaş sayım çok değil 1400 civarı winrate im 47.40 gibi bi değer. Winrate klanlara girmek için önemli bi parametre anladığım kadarıyla. Takımım sağolsun winrate gıdım yükselmiyor. Hangi tankları veya taktik vs. önerirsiniz?

12Heinzz #2 Posted 18 March 2018 - 04:31 PM

Sergeant

• Player
  • 23125 battles
  • 464
  • [KSJ]
Sen demekki 47 lik bir oyuncusun. Winrate kasmaktan öte bol bol youtube videoları izle. Ve bir de tavsiyem rus ağır hattından başla. İs7 hattı yani. Kolay bi hattır. 

*

World of Tanks Blitz

ereniko33_2016 #3 Posted 19 March 2018 - 09:10 AM

Private

• Player
  • 2050 battles
  • 5
Anladım hocam sağolun. Şimdi oyunda çok fazla hata yaptım değişik dallardan gittim , altın harcadım, wr düşük vs. Yeni hesap açmayı önerir misiniz değer mi ? ( Savaş sayım  1400)

Pururut #4 Posted 19 March 2018 - 11:01 AM

First Sergeant

• Player
  • 22013 battles
  • 1,474
  • [1RTR_]

Tanklari ve taktikteri simdilik bir kenara birakalim.

Anladigim kadari ile kazanma oranini yukseltip “iyi” bir klana girmek istiyorsun.Iyi klandan kastettigin nedir; Kendini yakin hissettigin insanlarla mufreze yapip eglenmek mi yoksa turnuvalara mi katilmak?Cogu klan minimum winrate istemez, isteyenlerin coguda en fazla 50-55wr ve ustu ister.M8, LGN, -1-, RA1D, ELEM tarzi rekabetin yuksek oldugu turnuva klanlari cok daha secicidir fakat turnuva hazirliklari icin ozel hayatindan kismani isterler.Ha birde bu tarz klanlarda ego su gibi akar.Yuksek kazanma orani isteyen ve seviye 3-6 tanklari ile wr kasan klanlari onermem.Cogu konar-gecer hani mantigi ile calisir.

Bence onemli olan bir miktar klan bilinci oturmus, cogunlugu Turklerden olusmayan, forumda+discordda faaliyet gosteren ve en onemlisi cogunlugu kendinle ozlestirebilecegin insanlar ile dolu bir klana katilmak.

Winratingden bahsetmissin.Agac yas iken egrilir kafasi ile direk olaya giriyorum.Kazanamamanin nedeni takim yada matchmaking sistemi degil.Sensin.Bu gercegi ne kadar cabuk kabul edersen o kadar iyi.

Kazanma orani bir butundur.Bu butunu teori ve deneyim olusturur.Tank tipleri, haritalar, oyunun kurallari, muhimmat tipleri, capraz atese alma, sidescraping, acilama gibi taktikler ve kurallar teoriyi olusturur.Deneyim ise neyin ne zaman ve nereden gelecegini, nerede durman gerektigini ve ne zaman geri cekilip ne zaman saldirman gerektigini ogretir.Teori ogrenilmesi ogrenilirde deneyim biraz alengirlidir.Kimisi ust duzey beceriye 10000 macta erisir, kimine 50000 gerekir.

Simdilik seviye 10 tanklarini bosver.Mac basina en az tankinin can puani kadar hasar vermeyi kendine hedef koy ve tum uluslarin tum tanklarini seviye 5e kadar kas.Ondan sonra sevdigin tanklara gore daha iyi bir yonlendirme yapilabilinir.Eger sorun olursa lutfen cekinme ve sor. 

Lemon ginger is best wafer.

ereniko33_2016 #5 Posted 19 March 2018 - 12:22 PM

Private

• Player
  • 2050 battles
  • 5
Böyle güzel bir yazı yazdığın için teşekkür ederim.Dediklerini uygulayacağım.Bi de oyunu daha rahat anlama açısından tavsiye edebileceğin tanklar var mı ben onu merak etmiştim.

susuco #6 Posted 19 March 2018 - 01:10 PM

Sergeant

• Player
  • 15676 battles
  • 318
  • [F0RA]

Wr için önce tankı fullemen gerekiyor eğer oyuna tek başına girip oynuyorsan. Eğer takım arkadaşınla girip oynuyorsan da tank dağılımı iyi olmalı. 2 tane tank destroyerı ile takım kurar tanklar full değilse ve ikinizde yüzde 50 altı wr e sahip oyuncuysanız  çoğu maçı kazanamazsın ve wr in düşer.  %50 altı bir oyuncu ile  takım yapma çünkü 5 vs 7 oynarsınız.  

Öncelikle niye %47 sin. Çünkü oyunu tam kavrayamamışsın.Örnek vermem gerekirse silahlı oyun herkes oynamıştır.  Sen keleş alıp 200 metreden sırf ateş tuşuna basıp oynuyorsun gibi düşün kendini ama normalde 3-4 mermi gönderip nişanı düzeltmen gerekir veya sniper alıp çatışma ortasına hurra dalıyorsun gibi düşün.  Bundan dolayı da senin takımın güçsüz oluyor maçı çevirecek hamle yapamıyorsun.  Macı kazanmak takım işidir.  Çok iyi medium light oyuncuların olacak ki iyi bir spot ile oyuna başlayacaksın. Bazen iyi ağır tanklar bazen iyi td ler de gerekli haritasına göre değişiyor . Senin asıl sıkıntın oyunu tankları haritaları bilmiyor olman. Onuda oynaya oynaya geliştirirsin.

Edited by susuco, 19 March 2018 - 01:12 PM.

Also tagged with winrate, kasmak, nasıl, yapılır

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users