Jump to content

Winrate hesabı yardım!

Winrate

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Halil8787 #1 Posted 28 March 2018 - 06:26 PM

Private

• Player
  • 7027 battles
  • 3
Merhaba! arkadaşlar benim sorum şu diyelim yeni bir hesap oluşturduk ve tier 1-2-3 vs tanklarla güzel bir winrate ortalaması yaptık.Fakat savaş sayısı düşük olduğundan (50-60) her savaşta ortalama winrate 'de %1-2 gibi artış ve yükseliş oluyor haliyle ve bildiğiniz gibi reyting savaşları winrate'yi etkilemiyor.Sorum şu premium 7.seviye veya üstü bir tank ile reyting savaşları yapıp savaş sayısını yükseltirsek atıyorum 2000 savaş yaparak... sonra tekrar normal tanklarla savaşa başlarsak winratedeki artış beklenildiği gibi %0.1-0.2 seviyelerinde artış veya azalış gösteririmi ? yoksa onlardan bağımsız olarak yeni başlıyomuş gibi bu artış yine %1-2 oranında mı olur? Yani bu yöntemle Winrateyi yüksek tutabilmemiz mümkün müdür?

AFK_is_now_AFK #2 Posted 28 March 2018 - 06:54 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]
Win rate demek kazanma oranı demek, tüm galibiyetlerinin tüm savaşlarına oranı demek, payda yani savaş sayısı arttıkça oran keskinleşir. Yani 9 savaşın varken 1 galibiyet win rate'de %10 artış sağlar ama 10.000 savaşın varken 1 galibiyet win rate'i %0.01 oynatır.

Halil8787 #3 Posted 28 March 2018 - 07:10 PM

Private

• Player
  • 7027 battles
  • 3

View PostAFK_is_now_AFK, on 28 March 2018 - 06:54 PM, said:

Win rate demek kazanma oranı demek, tüm galibiyetlerinin tüm savaşlarına oranı demek, payda yani savaş sayısı arttıkça oran keskinleşir. Yani 9 savaşın varken 1 galibiyet win rate'de %10 artış sağlar ama 10.000 savaşın varken 1 galibiyet win rate'i %0.01 oynatır.

Onu biliyorum hocam eyv ingilizce karşılığı o zaten.Demek istediğim hani reyting savaşı olunca bu savaşlar durumu değiştirimi ? Malum her zaman takım iyi olmuyor ve kaybedince zafer oranı düşüyor ama reyting savaşlarında etkilenmiyor zafer oranı.yani savaş sayısını reyting savaşlarıyla artırıp bahsettiğin gibi değişim oranını %0.01 lerde tutmak mümkünmü?

AFK_is_now_AFK #4 Posted 28 March 2018 - 07:18 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]

View PostHalil8787, on 28 March 2018 - 11:10 PM, said:

Onu biliyorum hocam eyv ingilizce karşılığı o zaten.Demek istediğim hani reyting savaşı olunca bu savaşlar durumu değiştirimi ? Malum her zaman takım iyi olmuyor ve kaybedince zafer oranı düşüyor ama reyting savaşlarında etkilenmiyor zafer oranı.yani savaş sayısını reyting savaşlarıyla artırıp bahsettiğin gibi değişim oranını %0.01 lerde tutmak mümkünmü?

Kusura bakmayın hızlıca okuduğum için tam anlamadan yazmışım.

Bayadır oyunda olmadığım için bu sorunun doğru cevabını tam olarak bilmiyorum.

Fakat anladığım kadarıyla rating savaşları winrate etkilemezken, toplam savaş sayacını etkiliyor? Eğer durum bu ise dediğiniz durum mümkün -böyleyse saçma bir sistem olmuş o ayrı-

Ama mantıklı olan rating savaşlarının toplam savaşı etkilememesi tabii ki, yoksa %90 wr ile sürekli rating atarak savaş sayımı şişiririm, böylece normal savaşlardaki kaybedilen maçları daha rahat tolere edebilirim ve %90'da tutunmam kolaylaşmış olur

Halil8787 #5 Posted 28 March 2018 - 07:31 PM

Private

• Player
  • 7027 battles
  • 3

View PostAFK_is_now_AFK, on 28 March 2018 - 07:18 PM, said:

Kusura bakmayın hızlıca okuduğum için tam anlamadan yazmışım.

Bayadır oyunda olmadığım için bu sorunun doğru cevabını tam olarak bilmiyorum.

Fakat anladığım kadarıyla rating savaşları winrate etkilemezken, toplam savaş sayacını etkiliyor? Eğer durum bu ise dediğiniz durum mümkün -böyleyse saçma bir sistem olmuş o ayrı-

Ama mantıklı olan rating savaşlarının toplam savaşı etkilememesi tabii ki, yoksa %90 wr ile sürekli rating atarak savaş sayımı şişiririm, böylece normal savaşlardaki kaybedilen maçları daha rahat tolere edebilirim ve %90'da tutunmam kolaylaşmış olur

:)) Şöyle birşeyde var reyting savaşları zafer oranını etkilemiyor ama toplam savaşlara ekleniyor.Yani bu şekilde mantıken winrate kasmak mümkün görünüyor.Ama kesin denemeden bilmek zor deneyip bilen vardır belki paylaşırlar.

qurrel99 #6 Posted 28 March 2018 - 07:37 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 30770 battles
  • 655
  • [DSK1L]
reyting savaşları toplam savaş sayını arttırdığı için winrate in yükselme (veya düşme) hızını yavaşlatır.

gercekmanyak #7 Posted 01 June 2018 - 11:01 AM

Private

• Player
  • 4616 battles
  • 5
benim de bi sorunum var, is-4 tanka mı özel anlamadım, hiç bir savaşı kazanamıyorum. devamlı yenilen takımların içine atıyor. server değiştiriyorum yok öyle yapıyorum yok. ilk başlarda iydi ama nedense artık hic bir savaşı kazanamadığım takımın içine atılıyorum. bunun sebebi nedir?

Bl4ckB33r #8 Posted 01 June 2018 - 04:45 PM

Sergeant

• Player
  • 9097 battles
  • 343
  • [-TND-]

View PostHalil8787, on 28 March 2018 - 09:26 PM, said:

Merhaba! arkadaşlar benim sorum şu diyelim yeni bir hesap oluşturduk ve tier 1-2-3 vs tanklarla güzel bir winrate ortalaması yaptık.Fakat savaş sayısı düşük olduğundan (50-60) her savaşta ortalama winrate 'de %1-2 gibi artış ve yükseliş oluyor haliyle ve bildiğiniz gibi reyting savaşları winrate'yi etkilemiyor.Sorum şu premium 7.seviye veya üstü bir tank ile reyting savaşları yapıp savaş sayısını yükseltirsek atıyorum 2000 savaş yaparak... sonra tekrar normal tanklarla savaşa başlarsak winratedeki artış beklenildiği gibi %0.1-0.2 seviyelerinde artış veya azalış gösteririmi ? yoksa onlardan bağımsız olarak yeni başlıyomuş gibi bu artış yine %1-2 oranında mı olur? Yani bu yöntemle Winrateyi yüksek tutabilmemiz mümkün müdür?

Yeni gelen güncellemede reyting savaş sayınızı normal savaştan ayrı gösteriyor

Büyük punto halinde ise reyting maçlarınızı çıkartıp gösteriyor sanırım yavaşlatma olayı artık olmayabilir

ama kesin net bilgim yok sadece en başta büyük punto halinde toplam savaşta sadece normal maçları saymasından bu fikri çıkardım

Also tagged with Winrate

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users