Jump to content

Ne yapmalıyım yeni başladım tecrübeli biri yardım eli uzatsın

yeni yardım ne yapmalıyım

• Please log in to reply
17 replies to this topic

Gyappu #1 Posted 10 May 2018 - 10:07 PM

Private

• Player
  • 248 battles
  • 5
  • [-SEG-]
Oyuna yeni başladım.1 hafta olmadı daha...Başta KV-1 yolunda giden ağaçla başladım otomatik oraya yönlendim fakat sonra tier 4 de sıktı ve bende SSCB ağacında tank avcısı kasmaya başladım su-85 e geldim yani tier5 e fakat forumlarda dolaştıkça ve oyunda leopard sinirimi bozunca birde leopard kasmaya başladım şuan luchs da...

kısacası full parçası araştırılmış 

Luchs
SU-85
ve T-28 im var.
eğitimin verdiği 1200 altını boşa harcadım ve altınsızım dev kutu 1 güne açılacak sizce yeni hesap açıp 1400 altın daha alıp bir premium tank alarak bana bu konu altında önereceğiniz tank yolundan mı gideyim yoksa şuan olduğum yerden devam mı edeyim sizin tavsiyelerinizle  umarım konu çabuk cevaplanır x5 deneyim varken iyi bir şans olur baştan başla derseniz :D 

Bl4ckB33r #2 Posted 10 May 2018 - 10:18 PM

Sergeant

• Player
  • 9097 battles
  • 343
  • [-TND-]
bide rus medlerini dene onlarda güzel

Gyappu #3 Posted 10 May 2018 - 10:37 PM

Private

• Player
  • 248 battles
  • 5
  • [-SEG-]
med olarak t62a yı kast ediyorsan emin değilim şuan aklımdaki soru sahip olduğum bu hesaptan devam edip tekrar toparlanıp bir yere ulaşabilir miyim yoksa yeni hesap açıp mı devam edeyim konuyu açarken bahsettiğim gibi

merictrkmn #4 Posted 11 May 2018 - 05:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

Tank seçimlerin kötü değil, tersine doğru, güzel seçimler... T-28i neden beğenmediğini anlamadım ama açıkçası... Saçma derecede çevik bir tank kendi seviyesinde, atış gücü de yüksek, zırhı biraz plastik olsa da, açığını can fazlasıyla kapatıyor... Açıkçası oynamaktan çok keyif alırdım ben... Tabii yeni favorilerim son aldığım 5ler... Aslında epey geniş ve tank avcılarından yoksun bir yol seçmiştim ben... Bundan 1 ay kadar önce başladığımda her milletten bir hafif (veya med) ve bir ağır tank şeklinde yol almaya karar vermiştim... Şu an garajımdakiler aşağıdaki gibi (fikir alıp kendine yöne vermek istersen)

- Kapitalist T6 Hafif Tank: T21 (T10, T57 Heavy) - Gayet atik, 5 saniye dolum süresi olan güzel toplu, kafasını hızlı çeviren bir birader.

- Kapitalist T5 Med Tank: M4 (T10, M48 Patton) - Açıkçası, en az sevdiğim 5im. Garip huyları olan bi tank, ısınmaya, alışmaya, çözmeye çalışıyorum.

- Komünist T5 Med Tank: T34 (T10, F62A) - A-20'ye kıyasla daha yavaş ve o otomatik namludan daha zayıf ama bunu takip eden MT-25... Mamma Mia!

- Komünist T5 Ağır Tank: KV-1 (T10, IS-4) - Sanırım oyunun en iyi T5'i. Evet, gidemez, kolay dönemez ama... Kolay delinmez ve ağır koyar...

- Faşist T5 Ağır Tank: VK 30.01 H (T10, E100) - Şimdiye kadar çok memnunum, atış gücü ve zırhı KV-1 kadar iyi olmasa da, biraz daha çevik.

- Faşist T5 Hafif Tank: Leopard (T10, Leopard 1) - KV-1'i dize getirebilen tek dişli canavar. Evin küçük yaramaz çocuğu gibi. Sanırım Leopard hakkında tek satır yetmeyecek... Şöyle özetliyim... Leopard'la savaşa girdiğimde havamdaysam oyuna "plan ne plan ne plan ne" "ben hiperaktif tankım tutmayın lan beni" gibisinden cümleler kurarak başlıyorum, kimi zaman dikkatsizlikten kendimi 7 tankın sıra dayağına alınmış bulsam da, her zaman çok eğleniyorum, ordan oraya uçuyorum, bu tarafa yuvarlanıyorum, şu tarafa koşuyorum... Harita kazan, ben kepçe dolaşıp avlarımı buluyorum... Takım arkadaşlarımdan ayrı gezmem hiç sorun değil çünkü 65 basıyorum, yardım gerektiğinde hemen yanındaki ağır tanktan daha çabuk yardıma yetişebilirim haritanın öbür ucundan... Tek başıma 2, bazen 3 düşmanla savaşmaksa saklanacak siperler, çukurlar, duvarlar buldukça hiç sorun değil, zira 10 saniyede doldurduğum 1 şarjörümdeki 12 mermi, 305'e kadar hasar veriyor, saklanabildikten sonra, çocuk oyuncağı ;)

- Emperyalist T5 Med Tank: Sherman V (T10, FV4202) - Kısaca özetlersem, Sherman boşuna 2.Dünya Savaşı'nın en ünlü ve en çok üretilen tankı olmadı.

- Emperyalist T5 Ağır Tank: Churchill I (T10, FV215b) - Tanrım... Çörçil... Soda-Limon-Tuz olanından bile daha etkili. Ön zırhı 177MM! KV-1 bile delemiyor!

- Kancık T5 Ağır Tank: BDR G1 B (T10, AMX 50B) - Fransız tasarımlarını sevmiyorum. Her seferinde "bu seviyedeki daha iyi" düşüncesiyle bir sonrakini almaya kendimi ikna etsem de... Olmamış. En güzel özet bu. Olmamış. Bu millete boşuna kancık demiyorlar... :D

- Kancık T5 Hafif Tank: AMX ELC bis (SATTIM) - Evet, sattım. Belki üzeri çok iyi, belki tank çok hızlı ve çok iyi gizleniyor (tam bir kancıktan bekleneceği gibi) ama arkadaş, o plaetlerin bir dönüşü var ki... Benim 140 kilo üzeri olan anneannem ondan daha hızlı dönüyor, O derece yani...

TL;DR, KV-1 candır, Leopard aşktır. Kapitalist Amerika, Emperyalist İngiliz'den çalar. Kancık doğanlar ise her zaman kancık kalacaktır.

Dipnot: Açıkçası, küfür kurallarını bilmiyorum, Fransızlar'a Kancık demiş olmam aykırıysa gerekli düzeltmeleri yaparım, bu söylediğimden gücenen eden olursa, şimdiden affola. Ancak gücenmeyi düşünenlere söylediğimi tam olarak şu laftan çıkan bir mizahi yaklaşım olduğunu söylemek isterim:

"I don't see what's so wrong with calling someone from Pakistan a Paki... It's just the same as calling someone from Australia an Aussie, a Scotsman a Scot, or a Frenchman a [edited]"

Bl4ckB33r #5 Posted 11 May 2018 - 05:33 PM

Sergeant

• Player
  • 9097 battles
  • 343
  • [-TND-]

donanım olayı geldiği için yeni hesap olayı işkence olabilir

eski hesabına da devam et tier 7 8 ile rahat oynayışı olan bir tankla düzeltebilirsin

Bl4ckB33r #6 Posted 11 May 2018 - 05:35 PM

Sergeant

• Player
  • 9097 battles
  • 343
  • [-TND-]

View Postmerictrkmn, on 11 May 2018 - 08:32 PM, said:

Tank seçimlerin kötü değil, tersine doğru, güzel seçimler... T-28i neden beğenmediğini anlamadım ama açıkçası... Saçma derecede çevik bir tank kendi seviyesinde, atış gücü de yüksek, zırhı biraz plastik olsa da, açığını can fazlasıyla kapatıyor... Açıkçası oynamaktan çok keyif alırdım ben... Tabii yeni favorilerim son aldığım 5ler... Aslında epey geniş ve tank avcılarından yoksun bir yol seçmiştim ben... Bundan 1 ay kadar önce başladığımda her milletten bir hafif (veya med) ve bir ağır tank şeklinde yol almaya karar vermiştim... Şu an garajımdakiler aşağıdaki gibi (fikir alıp kendine yöne vermek istersen)

- Kapitalist T6 Hafif Tank: T21 (T10, T57 Heavy) - Gayet atik, 5 saniye dolum süresi olan güzel toplu, kafasını hızlı çeviren bir birader.

- Kapitalist T5 Med Tank: M4 (T10, M48 Patton) - Açıkçası, en az sevdiğim 5im. Garip huyları olan bi tank, ısınmaya, alışmaya, çözmeye çalışıyorum.

- Komünist T5 Med Tank: T34 (T10, F62A) - A-20'ye kıyasla daha yavaş ve o otomatik namludan daha zayıf ama bunu takip eden MT-25... Mamma Mia!

- Komünist T5 Ağır Tank: KV-1 (T10, IS-4) - Sanırım oyunun en iyi T5'i. Evet, gidemez, kolay dönemez ama... Kolay delinmez ve ağır koyar...

- Faşist T5 Ağır Tank: VK 30.01 H (T10, E100) - Şimdiye kadar çok memnunum, atış gücü ve zırhı KV-1 kadar iyi olmasa da, biraz daha çevik.

- Faşist T5 Hafif Tank: Leopard (T10, Leopard 1) - KV-1'i dize getirebilen tek dişli canavar. Evin küçük yaramaz çocuğu gibi. Sanırım Leopard hakkında tek satır yetmeyecek... Şöyle özetliyim... Leopard'la savaşa girdiğimde havamdaysam oyuna "plan ne plan ne plan ne" "ben hiperaktif tankım tutmayın lan beni" gibisinden cümleler kurarak başlıyorum, kimi zaman dikkatsizlikten kendimi 7 tankın sıra dayağına alınmış bulsam da, her zaman çok eğleniyorum, ordan oraya uçuyorum, bu tarafa yuvarlanıyorum, şu tarafa koşuyorum... Harita kazan, ben kepçe dolaşıp avlarımı buluyorum... Takım arkadaşlarımdan ayrı gezmem hiç sorun değil çünkü 65 basıyorum, yardım gerektiğinde hemen yanındaki ağır tanktan daha çabuk yardıma yetişebilirim haritanın öbür ucundan... Tek başıma 2, bazen 3 düşmanla savaşmaksa saklanacak siperler, çukurlar, duvarlar buldukça hiç sorun değil, zira 10 saniyede doldurduğum 1 şarjörümdeki 12 mermi, 305'e kadar hasar veriyor, saklanabildikten sonra, çocuk oyuncağı ;)

- Emperyalist T5 Med Tank: Sherman V (T10, FV4202) - Kısaca özetlersem, Sherman boşuna 2.Dünya Savaşı'nın en ünlü ve en çok üretilen tankı olmadı.

- Emperyalist T5 Ağır Tank: Churchill I (T10, FV215b) - Tanrım... Çörçil... Soda-Limon-Tuz olanından bile daha etkili. Ön zırhı 177MM! KV-1 bile delemiyor!

- Kancık T5 Ağır Tank: BDR G1 B (T10, AMX 50B) - Fransız tasarımlarını sevmiyorum. Her seferinde "bu seviyedeki daha iyi" düşüncesiyle bir sonrakini almaya kendimi ikna etsem de... Olmamış. En güzel özet bu. Olmamış. Bu millete boşuna kancık demiyorlar... :D

- Kancık T5 Hafif Tank: AMX ELC bis (SATTIM) - Evet, sattım. Belki üzeri çok iyi, belki tank çok hızlı ve çok iyi gizleniyor (tam bir kancıktan bekleneceği gibi) ama arkadaş, o plaetlerin bir dönüşü var ki... Benim 140 kilo üzeri olan anneannem ondan daha hızlı dönüyor, O derece yani...

TL;DR, KV-1 candır, Leopard aşktır. Kapitalist Amerika, Emperyalist İngiliz'den çalar. Kancık doğanlar ise her zaman kancık kalacaktır.

Dipnot: Açıkçası, küfür kurallarını bilmiyorum, Fransızlar'a Kancık demiş olmam aykırıysa gerekli düzeltmeleri yaparım, bu söylediğimden gücenen eden olursa, şimdiden affola. Ancak gücenmeyi düşünenlere söylediğimi tam olarak şu laftan çıkan bir mizahi yaklaşım olduğunu söylemek isterim:

"I don't see what's so wrong with calling someone from Pakistan a Paki... It's just the same as calling someone from Australia an Aussie, a Scotsman a Scot, or a Frenchman a [edited]"

:mellow: Değişik bir anlatım olmuş

AFK_is_now_AFK #7 Posted 11 May 2018 - 06:45 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 11 May 2018 - 09:32 PM, said:

Forumda admin yok :D

merictrkmn #8 Posted 12 May 2018 - 05:13 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 11 May 2018 - 09:45 PM, said:

Forumda admin yok :D

admin mi yok? Hoaydaa... Neyse, iki lafın belini kırıcak birileri olsun da yeter bana... Adminsiz de yaparız

Gyappu #9 Posted 12 May 2018 - 02:03 PM

Private

• Player
  • 248 battles
  • 5
  • [-SEG-]
Hepinize teşekkürler discord sunucusundaki arkadaşların tavsiyesiyle yeni hesap açtım.12 saatten kısa sürede hızla KV-1 e geldim çok hoşuma gitti bu tank.2980 civarı altınımda var artık 0 yerine.Amacım KV-1 i IS-7 yapmak zaten KV-1S e geçene kadar oyunu da öğrenirim.Sonrasında Leopard 1 ya da Obj.268 kasmayı düşünüyorum sizce bu 2 tank iyi midir ? 

AFK_is_now_AFK #10 Posted 12 May 2018 - 02:29 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]

View PostGyappu, on 12 May 2018 - 06:03 PM, said:

Hepinize teşekkürler discord sunucusundaki arkadaşların tavsiyesiyle yeni hesap açtım.12 saatten kısa sürede hızla KV-1 e geldim çok hoşuma gitti bu tank.2980 civarı altınımda var artık 0 yerine.Amacım KV-1 i IS-7 yapmak zaten KV-1S e geçene kadar oyunu da öğrenirim.Sonrasında Leopard 1 ya da Obj.268 kasmayı düşünüyorum sizce bu 2 tank iyi midir ? 

Leopard'dan uzak dur aman diyeyim. 8-10k savaşa ulaşmadıkça zırhsız medlere sempati bile duymamanı tavsiye ederim :D

Mümkünse tier 5 leopard'da kal. O da para kasmak için.

Şimdi yapman gereken en kısa zamanda mermi-spot mekaniklerini kavramak ve haritaları ve tankları avucunun içi gibi bilmek. Sonrası oyunu okuyup doğru zamanda doğru hamleyi yapmaya kalıyor.

Kasman gereken ağaçlara gelirsek is-7 zaten zevkli bir ağaç. KV-1'den sonra KV-1S fulleyince sana ilaç gibi gelecek. IS-8'e kadar sıkıntı yaşamazsın.

Bir yandan da başka bir ağaç kasayım sıkılırım diyorsan obj 268 güzel bir seçim olur.

merictrkmn #11 Posted 12 May 2018 - 02:51 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 05:29 PM, said:

Leopard'dan uzak dur aman diyeyim. 8-10k savaşa ulaşmadıkça zırhsız medlere sempati bile duymamanı tavsiye ederim :D

Mümkünse tier 5 leopard'da kal. O da para kasmak için.

Şimdi yapman gereken en kısa zamanda mermi-spot mekaniklerini kavramak ve haritaları ve tankları avucunun içi gibi bilmek. Sonrası oyunu okuyup doğru zamanda doğru hamleyi yapmaya kalıyor.

Kasman gereken ağaçlara gelirsek is-7 zaten zevkli bir ağaç. KV-1'den sonra KV-1S fulleyince sana ilaç gibi gelecek. IS-8'e kadar sıkıntı yaşamazsın.

Bir yandan da başka bir ağaç kasayım sıkılırım diyorsan obj 268 güzel bir seçim olur.

Ya ben şimdi çok arada kaldım, KV-1'den sonra şimdi T-150 alıp IS-4e mi gitsem, yoksa KV-1S'den IS-7'ye mi aksam? İkisi de aynı pohun laciverti olduğu için çok fark edeceğini sanmıyorum ama, IS-4 daha güzel görüktü bana?

Edit: Tanklarıma tekrar bakınca arada kalmak için geç kaldığımı fark ettim, bu mesajı yazmadan hemen önce T-150'yi araştırmışım :D IS-4 şimdiden hayırlı olsun...

Edited by merictrkmn, 12 May 2018 - 02:53 PM.

AFK_is_now_AFK #12 Posted 12 May 2018 - 03:00 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 12 May 2018 - 06:51 PM, said:

Ya ben şimdi çok arada kaldım, KV-1'den sonra şimdi T-150 alıp IS-4e mi gitsem, yoksa KV-1S'den IS-7'ye mi aksam? İkisi de aynı pohun laciverti olduğu için çok fark edeceğini sanmıyorum ama, IS-4 daha güzel görüktü bana?

Edit: Tanklarıma tekrar bakınca arada kalmak için geç kaldığımı fark ettim, bu mesajı yazmadan hemen önce T-150'yi araştırmışım :D IS-4 şimdiden hayırlı olsun...

hayırlı olsun efenim :trollface: biraz daha oyun bilgisi ve sabır gerektiriyor is-4 yolu. Yoksa pek bir fark; yok is-7 den daha zırhlı daha yavaş bir tank var yolun sonunda :playing:

merictrkmn #13 Posted 12 May 2018 - 03:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 06:00 PM, said:

hayırlı olsun efenim :trollface: biraz daha oyun bilgisi ve sabır gerektiriyor is-4 yolu. Yoksa pek bir fark; yok is-7 den daha zırhlı daha yavaş bir tank var yolun sonunda :playing:

oyun bilgisi ve sabır konusunda sıkıntı yok ya... eskilikte alayınızı rafa kaldırırım farkındaysanız :D sadece çok oynamazdım, geçenlerde lise arkadaşımla karşılaştık, onla beraber oynardık o kadar sene evvel, şimdi blitze başladık beraber :) eski günleri yad etmek bizimkisi biraz...

Edit: Ya o değil de, benim altın mevzuunu napıcaz... 2 altınım var lan (yazıyla İKİ) İKİ lan...

Edited by merictrkmn, 12 May 2018 - 03:23 PM.

AFK_is_now_AFK #14 Posted 12 May 2018 - 03:16 PM

Sergeant

• Player
  • 12080 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 12 May 2018 - 07:02 PM, said:

oyun bilgisi ve sabır konusunda sıkıntı yok ya... eskilikte alayınızı rafa kaldırırım farkındaysanız :D sadece çok oynamazdım, geçenlerde lise arkadaşımla karşılaştık, onla beraber oynardık o kadar sene evvel, şimdi blitze başladık beraber :) eski günleri yad etmek bizimkisi biraz...

Edit: Ya o değil de, benim altın mevzuunu napıcaz... 2 altınım var lan (yazıyla İKİ) İKİ lan...

Oo "Member since 2011"

kış uykusuna yatmış dinozor alırım bi dal :D

altın için görevler geliyor 4 tane plaka veriyor. Onları 20'ye tamamlayınca 100 altınla değişiyorsun

Ama o görevlerin hemen gelmesini bekleme ara ara çıkıyorlar.

Gerçi büyük ihtimal biliyorsundur zaten xD

merictrkmn #15 Posted 12 May 2018 - 03:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 06:16 PM, said:

Oo "Member since 2011"

kış uykusuna yatmış dinozor alırım bi dal :D

altın için görevler geliyor 4 tane plaka veriyor. Onları 20'ye tamamlayınca 100 altınla değişiyorsun

Ama o görevlerin hemen gelmesini bekleme ara ara çıkıyorlar.

Gerçi büyük ihtimal biliyorsundur zaten xD

Ya sorma, onlar gelsin diye bekliyorum da yok... kısmetse şu etkinlikten bi 300 gold...

Edit : T-150 Stok hali de ne telmaşaymış be...

Edited by merictrkmn, 12 May 2018 - 03:23 PM.

Gyappu #16 Posted 12 May 2018 - 08:56 PM

Private

• Player
  • 248 battles
  • 5
  • [-SEG-]
Şuan KV-1 deyim kredi kasınca biraz daha kv-1s geçebilirim fakat şuanlık biraz kv-1 de kalıp hem tadını çıkarmayı hem de biraz daha oyunu kavramayı düşünüyorum biraz daha öğrendim oyunu sadece bazı maplerde baya sarpa sarıyor işler.Sınavlarım bitsin kv-1s den devam edicem hızla o zamana kadar bunda deneyim biriksin T-150yide araştırıp almam durur ıs-7 bittikten sonra ya ıs-4 kasarım ya obj268 :D sağolun tüm cevaplarınız için yardımlarınız için aktif discord sunucumuz var gelmek isterseniz buyurun orda WoT ağırlıklı bir çok oyunun hem yardım hem sohbetini çeviriyoruz :Dhttps://discord.gg/6VStcX6 bu linki 

Edited by Gyappu, 12 May 2018 - 09:07 PM.

Gyappu #17 Posted 12 May 2018 - 09:05 PM

Private

• Player
  • 248 battles
  • 5
  • [-SEG-]

View PostGyappu, on 12 May 2018 - 08:56 PM, said:

Şuan KV-1 deyim kredi kasınca biraz daha kv-1s geçebilirim fakat şuanlık biraz kv-1 de kalıp hem tadını çıkarmayı hem de biraz daha oyunu kavramayı düşünüyorum biraz daha öğrendim oyunu sadece bazı maplerde baya sarpa sarıyor işler.Sınavlarım bitsin kv-1s den devam edicem hızla o zamana kadar bunda deneyim biriksin T-150yide araştırıp almam durur ıs-7 bittikten sonra ya ıs-4 kasarım ya obj268 :D sağolun tüm cevaplarınız için yardımlarınız için aktif discord sunucumuz var gelmek isterseniz buyurun orda WoT ağırlıklı bir çok oyunun hem yardım hem sohbetini çeviriyoruz :D bu linki https://discord.gg/6VStcX6 herkesi bekleriz

Bl4ckB33r #18 Posted 13 May 2018 - 05:55 PM

Sergeant

• Player
  • 9097 battles
  • 343
  • [-TND-]
Tek seri gitmek benim hoşuma gitmemişti ama iki tane ağır seriside biraz bayar onun için 263 yada t62a serilerini düşünebilirsin yada obj140

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users