Jump to content

İndirme Dosyası Bozuk?

• Please log in to reply
14 replies to this topic

merictrkmn #1 Posted 11 May 2018 - 11:59 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

Herkese selamlar, bir süredir Steam'de mutlu mesut oynuyorum Blitz'i. İlk çıktığı günlerde telefonuma indirmiştim 2 sene sonra dönüp Steam'de görünce çöktüm üzerine.

Fakat, video izleyerek gold kasmak gibi afilli şeyler yapılamıyor Blitz'in Steam arayüzünde... Bu sebepten bilgisayarımdaki NOX Emülatöre kurmaya çalışıyorum oyunu ve son 20 dakikadır 2 defa oldu aynı hatayı alıyorum...

"Kaynak dosyası bozuk, lütfen uygulamayı tekrar yükleyin."

Dün akşam telefonuma kurarken de aynı sorun yaşanmıştı, şimdi gerçekten anlamıyorum sorunun ne olduğunu... Uygulamayı da tekrardan yükledim, 2.ye bu hatayı verdi. Şimdi emülatörü farklı bir cihaz olarak açıp tekarardan kurmayı deneyeceğim ama buradan bir bilgisi olan varsa da epey bi yardımı dokunur şu an... Altın madenlerini kuruttum da... 

Edit: Forumda gezinirken yeni katılan hıyarların yaptığı abzürdlüklere ne kadar sert girişildiğini gördüm, bir hatam olduysa affola.

Edited by merictrkmn, 11 May 2018 - 12:32 PM.

AFK_is_now_AFK #2 Posted 11 May 2018 - 12:15 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 11 May 2018 - 03:59 PM, said:

Herkese selamlar, bir süredir Steam'de mutlu mesut oynuyorum Blitz'i. İlk çıktığı günlerde telefonuma indirmiştim 2 sene sonra dönüp Steam'de görünce çöktüm üzerine.

Fakat, video izleyerek gold kasmak gibi afilli şeyler yapılamıyor Blitz'in Steam arayüzünde... Bu sebepten bilgisayarımdaki NOX Emülatöre kurmaya çalışıyorum oyunu ve son 20 dakikadır 2 defa oldu aynı hatayı alıyorum...

"Kaynak dosyası bozuk, lütfen uygulamayı tekrar yükleyin."

Dün akşam telefonuma kurarken de aynı sorun yaşanmıştı, şimdi gerçekten anlamıyorum sorunun ne olduğunu... Uygulamayı da tekrardan yükledim, 2.ye bu hatayı verdi. Şimdi emülatörü farklı bir cihaz olarak açıp tekarardan kurmayı deneyeceğim ama buradan bir bilgisi olan varsa da epey bi yardımı dokunur şu an... Altın madenlerini kuruttum da... 

Hatayı app kurulurken mi veriyor yoksa blitz normal açılıp da kendi dosyalarını indirirken mi sıkıntı çıkıyor?

merictrkmn #3 Posted 11 May 2018 - 12:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 11 May 2018 - 12:15 PM, said:

Hatayı app kurulurken mi veriyor yoksa blitz normal açılıp da kendi dosyalarını indirirken mi sıkıntı çıkıyor?

Uygulama kuruluyor, Google hesabımdan giriş yapıyorum, güncellemeleri kontrol edip güncelleme dosyasını da indiriyor.

Kanı bozuk arkadaş indirmenin bitmesini beklettikten sonra, dosyaların paketlerini açarken bu sorunu verip tekrar kurmamı söylüyor... Az önce farklı cihaz olarak kurup tekrar kurmayı denedim, aynı sorunu alıyorum...

Edit: Benzer bir başlık buldum şimdi, sildikten sonra başka bir Google hesabıyla indirip onunla kurunca sorun çözülebilirmiş, bunu da deneyeceğim şimdi, güncelleyeceğim kısa süre içerisinde.

Edited by merictrkmn, 11 May 2018 - 12:44 PM.

AFK_is_now_AFK #4 Posted 11 May 2018 - 12:46 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 11 May 2018 - 04:28 PM, said:

Uygulama kuruluyor, Google hesabımdan giriş yapıyorum, güncellemeleri kontrol edip güncelleme dosyasını da indiriyor.

Kanı bozuk arkadaş indirmenin bitmesini beklettikten sonra, dosyaların paketlerini açarken bu sorunu verip tekrar kurmamı söylüyor... Az önce farklı cihaz olarak kurup tekrar kurmayı denedim, aynı sorunu alıyorum...

Android için kaynak dosyaları farklıdır, cihazda hangi ekran kartı varsa dosyalar

Mali

PowerVR

Adreno

vsvs diye değişir. Emulatorde bu sıkıntı olur diye düşünüyordum ancak telefonda da denemişsin olmamış. Bu kafamı karıştırdı.

Kaynak dosyalarını bilgisayardan telefona mı aktardın? Yoksa tekrar indirmesine izin mi verdin?

merictrkmn #5 Posted 11 May 2018 - 01:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 11 May 2018 - 12:46 PM, said:

Android için kaynak dosyaları farklıdır, cihazda hangi ekran kartı varsa dosyalar

Mali

PowerVR

Adreno

vsvs diye değişir. Emulatorde bu sıkıntı olur diye düşünüyordum ancak telefonda da denemişsin olmamış. Bu kafamı karıştırdı.

Kaynak dosyalarını bilgisayardan telefona mı aktardın? Yoksa tekrar indirmesine izin mi verdin?

Az önce diğer başlıkta gördüğüm çözümü de denedim, ancak hala aynı hatayı alıyorum... Ekran kartının aslında mobil uyumlu olmayan bir pc ekran kartı olmasının sorun yaratması kulağa mantıklı geliyor tabii ama evet, telefondan da aynı sorunu yaşamış olmam durumu derinleştiriyor... 

Kaynak dosyalarını alıp kendi kafama göre aktarmam yahu, telefondaki google playden indirdim kurdum kuramadım...

Edit: Ulan iyi ki internetim kotalı değil, yoksa çok çok sövmüştüm şimdiye...

Edited by merictrkmn, 11 May 2018 - 01:28 PM.

AFK_is_now_AFK #6 Posted 11 May 2018 - 01:39 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]
Telefon marka model nedir?
Sd card takılı mı?
Sdcard yazma korumalı olabilir mi?
Uygulama kurarken izinlerden birini kazayla reddetmiş olabilir misin?

merictrkmn #7 Posted 11 May 2018 - 01:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 11 May 2018 - 04:39 PM, said:

Telefon marka model nedir?
Sd card takılı mı?
Sdcard yazma korumalı olabilir mi?
Uygulama kurarken izinlerden birini kazayla reddetmiş olabilir misin?

Sd Card? Emülatöre kuruyorum...

Androidlerde tek tek izin istemiyor ya her mevzu için, "ben bunları bunları bunları kullanıcam, okey misin? Tamam. Değil misin? Çektir git burdan." mantığında bir toplu izin istiyor, vermezsen kurmuyor :teethhappy:

Öte yandan, cihaz bilgileri hakkında hiç bir fikrim yok, araştırıp döneceğim.

Edited by merictrkmn, 11 May 2018 - 02:03 PM.

merictrkmn #8 Posted 11 May 2018 - 02:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]
Evet, biraz kurcaladıktan sonra şu anda cihazın Samsung Note 8 olduğunu buldum. Sıkıntıyı hala anlayabilmiş değilim... Sanırım vazgeçeceğim, Steam'den oynamaktan mutluyum, altın da olmayıversin, açığımı kabiliyetlerimle kapatırım... :trollface:

AFK_is_now_AFK #9 Posted 11 May 2018 - 02:38 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 11 May 2018 - 05:54 PM, said:

Sd Card? Emülatöre kuruyorum...

Androidlerde tek tek izin istemiyor ya her mevzu için, "ben bunları bunları bunları kullanıcam, okey misin? Tamam. Değil misin? Çektir git burdan." mantığında bir toplu izin istiyor, vermezsen kurmuyor :teethhappy:

Öte yandan, cihaz bilgileri hakkında hiç bir fikrim yok, araştırıp döneceğim.

Bazı telefonlarda izinleri değişebiliyorsun.

Sdcard'ı telefon için sormuştum önce telefonun neden sorun verdiğini bulmak gerek

xDenizli #10 Posted 11 May 2018 - 09:37 PM

Private

• Player
  • 8898 battles
  • 2
  • [KURD-]
Yaklasik 4 gundur oyunu indirdikten sonra yapilan guncellemede hata var kaynak dosya bozuk diyo 1.8 gb yukledikten sonra başa sariyo farkli telefonlardanda denedim olmuyor.

Edited by xDenizli, 11 May 2018 - 09:40 PM.

xDenizli #11 Posted 11 May 2018 - 09:39 PM

Private

• Player
  • 8898 battles
  • 2
  • [KURD-]

View PostxDenizli, on 11 May 2018 - 09:37 PM, said:

Yaklasik 4 gundur oyunu indirdikten sonra yapilan guncellemede hata var kaynak dosya bozuk diyo 1.8 gb yukledikten sonra başa sariyo farkli telefonlardanda denedim olmuyor.

AFK_is_now_AFK #12 Posted 11 May 2018 - 11:23 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]

View PostxDenizli, on 12 May 2018 - 01:37 AM, said:

Yaklasik 4 gundur oyunu indirdikten sonra yapilan guncellemede hata var kaynak dosya bozuk diyo 1.8 gb yukledikten sonra başa sariyo farkli telefonlardanda denedim olmuyor.

Hayda.. Allah bilir wg'nin haberi yoktur bundan

merictrkmn #13 Posted 12 May 2018 - 01:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 02:23 AM, said:

Haberdar etsek mi? Bir CC'ye falan... (Yeniyim emme öğrendim CC'yi :D) Yoksa koyversek mi? Ben Steamd'le mutluyum zaten... O değil de AFK, gördüm ki forumun sayılı aktif üyelerindensin, selamlar bolcasından. aranıza yeni biri geldi, kısmetse, oynaşırız ederiz falan filan işte...

AFK_is_now_AFK #14 Posted 12 May 2018 - 01:48 PM

Sergeant

• Player
  • 12079 battles
  • 330
  • [KAH35]

View Postmerictrkmn, on 12 May 2018 - 05:17 PM, said:

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 02:23 AM, said:

Haberdar etsek mi? Bir CC'ye falan... (Yeniyim emme öğrendim CC'yi :D) Yoksa koyversek mi? Ben Steamd'le mutluyum zaten... O değil de AFK, gördüm ki forumun sayılı aktif üyelerindensin, selamlar bolcasından. aranıza yeni biri geldi, kısmetse, oynaşırız ederiz falan filan işte...

Gerek yok bence, er-geç farkederler : P

Burayı çok seveceksin. Kendimi her bölümün admini ilan ettim, sahibi yoksa buralar artık benimdir :trollface:

merictrkmn #15 Posted 12 May 2018 - 02:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1502 battles
  • 15
  • [RICKS]

View PostAFK_is_now_AFK, on 12 May 2018 - 04:48 PM, said:

Gerek yok bence, er-geç farkederler : P

Burayı çok seveceksin. Kendimi her bölümün admini ilan ettim, sahibi yoksa buralar artık benimdir :trollface:

Hahah şimdiden sevdim ya, çok kafa elemanlarsınız belli ki... Admin beeeğy admin beeeğy icraat istiyoruz!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users