Jump to content


WoTBlitz Donanımlar


 • Please log in to reply
No replies to this topic

bordobereli_turk #1 Posted 10 June 2018 - 12:26 PM

  Lance-corporal

 • Player
 • 12448 battles
 • 10
 • [LPTRT]
 • Member since:
  10-21-2016
Komutanlar, sizler için bir kaç haberimiz var.
 
Yedek Parça Sistemi ve Ekipmanlar ile ilgili hayal kırıklığınızı duyduk ve bu konuda yaşadığınız sıkıntıları gidermek amacıyla bazı önemli değişiklikler yapmaya karar verdik.
Güncelleme 5.0’da
 • Donanımların kilidini açmak için gereken zamanlayıcılar kaldırılacak.
 • Bundan sonra Donanımlar, Yedek Parça yerine Kredi kullanılarak açılacak.
 • Tüm Yedek Parça Destekleri, Yedek Parçaya dönüştürülecek.
 • Yedek Parçalarınızı oyun-içi Mağazada sunulacak bazı paketlere harcama fırsatınız olacak.
 • 5.0 Sürümünden sonra gelecek ilk güncellemede, kullanılmamış tüm Yedek Parçalar krediye dönüştürülecek.
 • Daha önce kilidi açılmış tüm Donanım Yuvaları olduğu gibi kalacak.
 • En az 6 Donanım Yuvasına sahip her araç, Strong-Willed (Güçlü İrade) Nadir Kamuflajı alacak.
Bu büyük değişikliği sizlere önceden haber veriyoruz. Yedek Parçaları ve Destekleri takdir ettiğiniz şekilde kullanmak için zamanınız var. Bu son şansı, Yedek Parçaları kullanarak Donanımların kilidini açmak, Güncelleme 5.0 ile sunulacak paketleri satın almak veya 5.0'dan sonraki ilk güncellemede kredi üzerinden telafi almak için kullanabilirsiniz.
ve şimdi detaylar...
Zamanlayıcılara Elveda!
Her şey oldukça basit. Küçük puntolarla yazı yok, tuzak yok, özel döviz yada çarpan yok:
Geriye sadece bir zamanlayıcı kalıyor; o da 5.0 Sürümünün geri sayım zamanlayıcısı. Bundan sonra artık zamanlayıcılar yok. Donanımınızı seçin kilidini açın ve harekete geçin.
Kredi ile Yuvaların Kilidini Açmak
Artık Yedek Parça yok. Yeni versiyondan itibaren artık Yedek Parçaları elde edemeyecek ve ihtiyaç duymayacaksınız. Tüm Donanım Yuvaları kredi kullanılarak açılabilecek.
Yedek Parça Destekleri Yedek Parçaya Dönüşüyor
Yedek Parça Destekleri ambardan kaldırılacak ve bunların yerine aşağıdaki oranda Yedek Parça elde edeceksiniz:
 • 1 adet Standart Yedek Parça Desteği - 80 adet Yedek Parça
 • 1 adet Nadir Yedek Parça Desteği - 200 adet Yedek Parça
 • 1 adet Özel Yedek Parça Desteği - 280 adet Yedek Parça
Yedek Parça Destekleri üzerinden alınan Bonus, Savaş Sonuçlarına ve Araç Seviyesine bağlıdır. Değişim oranlarını hesaplarken, Yedek Parça Desteklerinin ortalama kârlılığını aldık ve bu sonucu yuvarladık. Eğer bu hesaplamadan memnun değilseniz, 5.0 Sürümünden önce Yedek Parça Desteklerini kullanmak için vaktiniz var.
Yedek Parçalar 5.0 Sürümünde hala mevcut olacak ve bir sonraki sürümde krediye dönüştürülecektir.
Özetle: Yedek Parçalar kısa bir süre için döviz birimi (Altın ve Kredi gibi) olarak kalacaktır. Fakat bunları artık Donanımların kilidini açmak için kullanamayacaksınız ve bunları 5.0 ve takip eden sürümlerle birlikte oyundan kademeli olarak kaldıracağız.
Öyleyse, sahip olduğum Yedek Parçaları nasıl kullanabilirim?
İstediğiniz telafi türünü seçebilirsiniz.
5.0 Sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, oyun-içi mağaza - teklifler bölümünde yalnızca Yedek Parçalar kullanılarak satın alınabilecek paketler sunulacaktır.
 • 30 Günlük Premium Hesap Paketi: 220.000 Yedek Parça
 • 7 Günlük Premium Hesap Paketi: 80.000 Yedek Parça
 • 120 Altın Paketi: 120.000 Yedek Parça
 • 1.200.000 Kredi Paketi: 100.000 Yedek Parça
 • 60.000 Kredi Paketi: 5.000 Yedek Parça
Paketler, 5.0 Sürümünün ardından yayınlanacak yeni güncelleştirmeye kadar, Yedek Parçalar kullanılarak satın alınabilir. Daha sonra Yedek Parçalar 1 Yedek Parça = 12 Kredi üzerinden krediye dönüştürülecektir.
Bonus: Strong-Willed (Güçlü İrade) Nadir Kamuflajı
Bu Nadir Kamuflaj, 5.0 Güncellemesi yayınlandığında en az 6 Donanım Yuvası Kilidi açılmış, tüm araçlara verilecektir.
 
 
Strong-Willed (Güçlü İrade) Nadir Kamuflajın kilidi açmak ve ikmali bedelsizdir.
Artık 5.0 Sürümündeki ana değişiklik hakkında her şeyi biliyorsunuz. Yedek Parçalarınız ve Destekleriniz için ne yapmanız gerektiğine karar vermek için yeterli zamanınız var. Çok yakında tanklarınız azami performansa sahip olacak.
Haberi sonuna kadar okuyanlar için Bonus
Donanımların kilidini yeniden düzenleme planları, WG Fest 2017'ye kadar geriye dayanıyor. Yeni donanım sisteminin oyuna uygulanmasının üzerinden belli bir süre geçti ve bu süre zarfında oyun gelişmeye ve planlandığı gibi çalışmaya devam etti. Ancak, tüm tank komutanları, biz de dahil, Zamanlayıcı ve Yedek Parça sisteminin beklentilerimizin gerisinde kaldığını fark ettik. Bunlar, donanımların değerini arttırmak, oyuncuların başarılarının bir parçası haline getirmek ve oyuna daha sık katılmalarını cesaretlendirmek amacıyla tasarlandılar. Bu hedeflerin bazıları karşılandı, ancak Zamanlayıcılar ve Yedek Parçalar oynanabilirliği geliştirmekten ziyade rahatsızlık veren unsurlar oldular. Asıl hedefimiz oyuncularımıza oyunumuzdan zevk alma, eğlenme ve birleşik topluluğumuzun bir parçası olma fırsatı vermekti.
Oyunu rahatsız edici hale getirmek, planımızın bir parçası değildi. Bu yüzden Yedek Parça ve Zamanlayıcılardan artık kurtuluyoruz.
Neden bu kadar uzun sürdü?
Ekipman sistemindeki önceki değişikliğimiz de çok zaman aldı, fakat Zamanlayıcılar ve Yedek Parçalar ile ilgili yapılan denemeler, olması gerektiği kadar başarılı değildi. Yeni değişikliklerin gelişimini biraz zamana yaydık çünkü acele alınacak kararlardan kaçınmak istedik. Oyun geliştirme döngüsü ayrıca yeni bir donanım çeşidini uygulama konusunda gereken süreyi de etkiledi. Büyük değişiklikler genellikle lansmanlarından 1 veya 3 Sürüm önce oluşturulur. Bu süre zarfında, düzinelerce değişken test ettik ve örnekledik, tümünün avantajlarından daha fazla dezavantajları vardı. Tüm senaryolar iki basit sonuçla neticelendi.
Eşleştirilmiş dokuz yuvadan oluşan sistem - iyi.
Yedek Parça ve Zamanlayıcılardan oluşan sistem o kadar iyi değil.
Bariz bir çözüm akla geliyor; hadi kötü olan herşeyi kaldıralım ve sadece iyi şeyleri bırakalım. Daha sonra iyi olan şeyleri alacağız ve bunları daha iyi yapacağız. Genel olarak, Donanım Sisteminin diğer yönleri hakkında olumlu düşüncülerimiz var. Her zaman, tank yeteneklerini etkileyen unsurun denge etkisine bakıyoruz ki böylece bunları daha sonra dengeleme imkanına sahip olalım. Bununla birlikte, donanım çiftlerinden birinin zorunlu seçiminin, farklı oyuncular arasında çok çeşitli tank yapısı oluşturulmasına ve dengesiz kombinasyonlara izin vermemesinin yanı sıra oyuncuların bu iki seçenek arasında ek masraf ödemeksizin değişiklik yapabilmelerinden dolayı, mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda, bu araçları satıp daha sonra tekrar geri aldığınızda bile, mevcut yuvaların araçta sonsuza kadar açık kalmasını da seviyoruz. Ayrıca, World of Tanks Blitz'de kredilerin ana para birimi olarak kullanılmasından dolayı, donanım yuvaları kilitlerinin kredi kullanarak açmanın tüm oyuncular açısından daha anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünüyoruz. Oyunda ne kadar az oyun-içi döviz varsa, oyunu kavramak ve en önemli konuya odaklanmak "Tank Savaşlarına" o kadar kolay olur.
Dolayısıyla, bu değişiklikler konusunda iyimseriz ve donanım sisteminin sonuç olarak daha güçlü olacağına inanıyoruz. Bunları deneyimlemenizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Savaş alanında görüşürüz!
Alan_Reed / Blitz Haber
Not: Bu belge, WG tarafından yayınlanan “Equipment” başlıklı resmi duyurunun, Türkçeleştirilmiştir halidir.
Söz konusu bu belgede karşılaşılacak anlam farklılıkları ve çeviri hatalarından kaynaklı anlaşmazlıklarda orjinal duyuru esas alınır.
Bu belge üzerinden nihai kararınızı oluşturmadan önce, orjinal duyuruyu incelemeniz tavsiye olunur.

Edited by bordobereli_turk, 10 June 2018 - 12:28 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users