Jump to content

Gdzie był celownik serwerowy?

Rng Wgtrollujegraczy Aleocokaman Romkanamtowytlumaczy

• Please log in to reply
59 replies to this topic

Sasza_Peczerski #1 Posted 10 June 2018 - 09:33 PM

First Sergeant

• Player
  • 56394 battles
  • 1,024
  • [N4N]

Nareszcie udało mi się ogarnąć program do nagrywania i znaleźć chęci do edycji i publikacji co śmieszniejszych kwiatków, które przydają mi się w grze. Rzecz jasna moje video beda mialy charakter stricte informacyjny i obrazujące bugi lub manipulacje ze strony gry które najczęściej mają bezpośredni wpływ na wyniki bitew. Daleko mi do profesjonalizmu Kuio, więc proszę o wyrozumiałość.

Na inauguracyjna wstawkę wybrałem zdarzenie sprzed 20 minut, które fantastycznie obrazuje czym jest tzw znikajka - termin często tu się przewijający na forum, który opisuje prawidłowo oddany strzał, wycelowany na weakspota, celownik w 100% umieszczony w przeciwniku, po oddaniu strzału akcja opisana stosowną komenda głosowa o jego skuteczności, jednak bez efektu zdjęcia HP z puli rywala. Bug? Manipulacja? Celownik serwerowy?

https://youtu.be/iEnruEO9_U0

Omlette_du_fromage #2 Posted 11 June 2018 - 07:29 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

Dzięki za materiał. Myślę, że to ani bug ani manipulacja ani znikajka. Raczej klasyk z warstwowym pancerzem. Starając się znaleźć klatkę z filmu w momencie wystrzału a dokładniej chwilę po, by widać było miejsce uderzenia (celownik zdążył się nieco przesunąć) :

Spoiler

O ile dobrze oceniam (100% pewności nie mam), to trafiłeś +/- w tym miejscu, zaznaczonym kropką :

Spoiler

Wygląda na to, że strzał był blisko krawędzi celownika. Miejsce na pancerzu wskazuje także smuga 3 czy 4 klatki dalej. Jak widać zbrakło Ci penetracji. Wiem, że łatwo mówić siedząc z boku, ale w takiej sytuacji lepiej byłoby celować troszkę niżej i bardziej z tyłu przeciwnika by mieć szansę na podpałkę albo w tylnie koło, co by kolesia zostawić na gąsce.

Sasza_Peczerski #3 Posted 11 June 2018 - 07:55 AM

First Sergeant

• Player
  • 56394 battles
  • 1,024
  • [N4N]

a no tak, pancerz warstwowy :D

ale ten pancerz warstwowy cały czas był podświetlony na czarno, czyli de facto z gwarantowanym przebiciem, bo jeśli jest inaczej, i pancerz tzw warstwowy działa niezależnie od podświetlenia to te podświetlenie skuteczności przebicia oferowane przez WG można sobie w przysłowiową d*pę wsadzić ;)

na szczęście bitwa została wygrana ze mną na miejscu 1 pod wzgledem dmg i exp, tyle dobrego, niedługo wstawie znikajki w czołgi które nie mają pancerza warstwowego, ale za to mają inną cechę wspólna z powyższym ;)

Omlette_du_fromage #4 Posted 11 June 2018 - 08:10 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View PostSasza_Peczerski, on 11 June 2018 - 08:55 AM, said:

ale ten pancerz warstwowy cały czas był podświetlony na czarno, czyli de facto z gwarantowanym przebiciem, bo jeśli jest inaczej, i pancerz tzw warstwowy działa niezależnie od podświetlenia to te podświetlenie skuteczności przebicia oferowane przez WG można sobie w przysłowiową d*pę wsadzić ;)

Jak nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z dwoma warstwami pancerza. Podświetlenie sugeruje, że przebijesz pierwszą warstwę, ale już niekoniecznie drugą, która jest poniżej. Sam się naciąłem na to wiele razy. Z pewnością warto oglądać sobie modele kolizyjne czołgów, zwłaszcza te ze 'złośliwym' pancerzem np. IS-3 od boku, gdzie celować należy centralnie w gąski. Staram się traktować podświetlenie, jako wskazówkę a nie wyrocznię. Nawet w prostym pancerzu zupełny brak podświetlenia nie daje bowiem pełnej gwarancji na penetrację (przy określonej kombinacji grubości efektywnej pancerza i widełkach peny może się pojawić niewielka tj. niepodświetlona szansa na brak penetracji). Tak to widzę. Niemniej fajnie, że zamieściłeś ten filmik.

PS Poniżej ostatnia klatka przed wystrzałem :

Spoiler

Sądziłeś, że celujesz w weakspota, ale w rzeczywistości trzecia część powierzchni kółka celownika znajdowała się na pancerzu warstwowym. Mało tego, nieco poniżej tego miejsca jest także fragment pancerza pod bardzo dużym kątem nachylenia, który też był w stanie zrykoszetować pocisk. Na oko, miałeś pół na pół szansy na przebicie.

Edited by Omlette_du_fromage, 11 June 2018 - 08:24 AM.

Sasza_Peczerski #5 Posted 11 June 2018 - 08:30 AM

First Sergeant

• Player
  • 56394 battles
  • 1,024
  • [N4N]

btw: sa jakieś oficjalne WG komunikaty na temat tzw "pancerza warstwowego"? jego specyfikacji, właściwości działania, czołgów na których jest zaimplementowany? O mechanice rykoszetów było do czytania przez pół roku, a to funkcjonalność głównie graficzna. Przyznam, że na temat tzw "pancerzy warstwowych" nic takiego w oficjalnej komunikacji WG nie widziałem, a, jeśli jest tak jak piszesz, jest to mechanika z punktu widzenia graczy kluczowa lub nawet zasadnicza.

Bo moim zdaniem to zwykly "forum legend" stworzony przez graczy, którzy próbując zrozumieć tego typu zachowania gry brną w jakieś coraz bardziej karkołomne teorie przenoszone ze świata rzeczywistego, podczas gdy algorytmika działa i tak po swojemu realizując cele biznesowe WG.

Sasza_Peczerski #6 Posted 11 June 2018 - 08:36 AM

First Sergeant

• Player
  • 56394 battles
  • 1,024
  • [N4N]

btw: #2

kumpel mi mowi, ze celownik serwerowy był jeszcze w poprzedniej bitwie :D

Omlette_du_fromage #7 Posted 11 June 2018 - 08:41 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View PostSasza_Peczerski, on 11 June 2018 - 09:30 AM, said:

(...) a, jeśli jest tak jak piszesz, jest to mechanika z punktu widzenia graczy kluczowa lub nawet zasadnicza.

Bo moim zdaniem to zwykly "forum legend" stworzony przez graczy, którzy próbując zrozumieć tego typu zachowania gry brną w jakieś coraz bardziej karkołomne teorie przenoszone ze świata rzeczywistego, podczas gdy algorytmika działa i tak po swojemu realizując cele biznesowe WG.

Zgadzam się, że to wiedza kluczowa, przynajmniej w przypadku niektórych czołgów. Screen z modelem zamieściłem z Blitz Hangar. Bardzo przydatne źródło, o którym dowiedziałem się z foruma. Zresztą warto przekonać się samemu. Są pokoje treningowe : może zgarnij znajomka, który ma IS-5 w garażu i sam przetestuj.

PS Blitz Hangar, chociaż nie jest stroną oficjalną, to dane modeli wyciąga z klienta gry.

Edited by Omlette_du_fromage, 11 June 2018 - 08:46 AM.

so_mar #8 Posted 11 June 2018 - 11:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]
Z tego co pamiętam,wskaźnik penetracji miał pokazywać całkowitą grubość pancerza, ze wszystkimi warstwami,pokladami i żołnierzami desantu,jeśli akurat pojazd ich wiezie.
Określenie pancerz warstwowy pojawia się od wypowiedzi na forum po wynurzenia "stfurców". I jest najczęściej błędnie używana. Bo pancerzem warstwowym nie są ekrany,fartuchy przeciwkumulacyjne ani trofiejne wozone gdzie popadnie.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Omlette_du_fromage #9 Posted 11 June 2018 - 11:37 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View Postso_mar, on 11 June 2018 - 12:20 PM, said:

Z tego co pamiętam,wskaźnik penetracji miał pokazywać całkowitą grubość pancerza, ze wszystkimi warstwami,pokladami i żołnierzami desantu,jeśli akurat pojazd ich wiezie.
Określenie pancerz warstwowy pojawia się od wypowiedzi na forum po wynurzenia "stfurców". I jest najczęściej błędnie używana. Bo pancerzem warstwowym nie są ekrany,fartuchy przeciwkumulacyjne ani trofiejne wozone gdzie popadnie.

Już chyba wyjaśnialiśmy sobie, co jest pancerzem warstwowym a co nim nie jest, ale przez mechanikę gry działa jakby nim był.

Co do wskaźnika, to nie wiem co miał pokazywać, ale wszystko wskazuje na to, że pokazuje jedynie szanse na przebicie pierwszej warstwy pancerza. Przykład pierwszy z brzegu : weźmy takiego Tigera(P) - na wieży ma zasadniczo 100 mm pancerza. Jednak jarzmo działa osłania większą część czołową wieży dodatkowymi 135 mm i przez fakt, że nie podświetla się na czerwono, zachęca do oddania w nie strzału. Kto jeździł Tigerem(P) wie, że przebicie czoła wieży na VII tierze to rzadkość (HEATami zwłaszcza)

so_mar #10 Posted 11 June 2018 - 01:27 PM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]

View PostOmlette_du_fromage, on 11 June 2018 - 11:37 AM, said:

Już chyba wyjaśnialiśmy sobie, co jest pancerzem warstwowym a co nim nie jest, ale przez mechanikę gry działa jakby nim był.

Tak,wyjasnialismy. Czyli koń jest spodniami.

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Omlette_du_fromage #11 Posted 11 June 2018 - 02:22 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View Postso_mar, on 11 June 2018 - 02:27 PM, said:

Tak,wyjasnialismy. Czyli koń jest spodniami.

Naturalnie, że kot nazwany psem nie zacznie od tego szczekać Panie Zasadniczy. Pojęcie pancerza warstwowego też się raczej nie obrazi na pewne przeinaczenia. Tym bardziej, że służą zrozumieniu mechaniki gry (a nie rzeczywistości).

Cieszę się, że pojawił się taki temat. Liczę, że może przybędzie tutaj więcej materiałów z dziwnymi zjawiskami, które można będzie poddać analizie. Upatruję w tym szansy na odczarowanie niektórych zjawisk a przynajmniej ciekawy wątek..

Sasza_Peczerski #12 Posted 11 June 2018 - 02:40 PM

First Sergeant

• Player
  • 56394 battles
  • 1,024
  • [N4N]

View PostOmlette_du_fromage, on 11 June 2018 - 02:22 PM, said:

Cieszę się, że pojawił się taki temat. Liczę, że może przybędzie tutaj więcej materiałów z dziwnymi zjawiskami, które można będzie poddać analizie. Upatruję w tym szansy na odczarowanie niektórych zjawisk a przynajmniej ciekawy wątek..

wieczorem poszukam w powtórkach ciekawej historii dot. ramingu, w sytuacji której 7t light bodaj lttb po ramowaniu tigera zadal wiecej obrażeń niz heavie :) taki kaprys rng. Tylko obawiam się, ze ta bitwa mogla mi już usunąć się z historii...

Ale od tej chwili na bieżąco będę wstawiać ciekawe wstawki bo ogarnąłem proces :)

so_mar #13 Posted 11 June 2018 - 03:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]
Pojęcie pancerza warstwowego na pewno nie poczuje się dotknięte. Natomiast przeinaczenia przyczyniają się do powstawania mitów co do właściwości niektórych przedmiotów. Bo co byś Szanowny Kolego nie napisał,gry stały się źródłem wiedzy dla części ludzi.

Omlette_du_fromage #14 Posted 11 June 2018 - 03:21 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View Postso_mar, on 11 June 2018 - 04:05 PM, said:

Pojęcie pancerza warstwowego na pewno nie poczuje się dotknięte. Natomiast przeinaczenia przyczyniają się do powstawania mitów co do właściwości niektórych przedmiotów. Bo co byś Szanowny Kolego nie napisał,gry stały się źródłem wiedzy dla części ludzi.

Zatem mam nadzieję, że Ci, którzy to czytają, poczuli się już właściwie ostrzeżeni :)

so_mar #15 Posted 11 June 2018 - 03:59 PM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]
A ja mam nadzieję, że nie spotkasz gracza,który pałą będzie sprawdzał ile hp zejdzie Ci po uderzeniu. Takie przypadki już były.
Grając,oglądając film,czytając książkę,zawieszamy często naszą wiedzę i przyjmujemy wizję świata oferowaną przez twórców. W zamian chcemy,aby mechanika tego uniwersum była dla nas stała. Niekoniecznie jasna i logiczna;jednak kluczowe dla danego świata zjawiska powinny być powtarzalne.

Omlette_du_fromage #16 Posted 11 June 2018 - 04:11 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208
Chyba nie ma po co aż tak dramatyzować. Jest wiele bardziej niebezpiecznych produkcji z punktu widzenia zagrożeń, jakie niesie ryzyko sprowadzania rzeczywistości i fikcji do wspólnego mianownika aniżeli 'czołgi'.

so_mar #17 Posted 11 June 2018 - 05:35 PM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]
Masz rację,nie ma co dramatyzowac.W końcu coraz więcej osób uważa,że delfiny są rybami a pomidory warzywem. Po co wyprowadzac ich z  błędu, skoro dla mechaniki gry nie ma to najmniejszego znaczenia?

BarringD #18 Posted 11 June 2018 - 07:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3759 battles
  • 53
  • [BDG]

View PostSasza_Peczerski, on 10 June 2018 - 09:33 PM, said:

Na inauguracyjna wstawkę wybrałem zdarzenie sprzed 20 minut, które fantastycznie obrazuje czym jest tzw znikajka - termin często tu się przewijający na forum, który opisuje prawidłowo oddany strzał, wycelowany na weakspota, celownik w 100% umieszczony w przeciwniku, po oddaniu strzału akcja opisana stosowną komenda głosowa o jego skuteczności, jednak bez efektu zdjęcia HP z puli rywala. Bug? Manipulacja? Celownik serwerowy?

Gram w to od niedawna, a mimo to przestały mnie takie rzeczy dziwić. Ty oddałeś strzał z "paru metrów" ,mi zdarzały się już strzały z "przyłożenia" z komunikatem "Następny proszę" czyli sugestia iż (co i z ryppleja wychodziły bo ewidentnie widać jak wróg dostaje), wróg nie żyje i mogę szukać nowego celu ,po czym wróg dostaje odemnie kolejny strzał w bok z przygrzaniem pancerza lufa i znów pudło mimo 110% trafienia i komunikatu który to potwierdził.
W tej grze to norma , że z metra lub macając lufom pudłujesz po czym walisz do kogos z 300 metrów widzisz jak pesteczka wchodzi w piach metry od czołgu po czym po sekundzie czy dwóch widać nad czołgiem info że jednak dostał od nas. Ale jak? rykoszet od wydmy 10 metrów za nim xD.

Ps:A tu latający czołg :).

Edited by BarringD, 11 June 2018 - 07:59 PM.

Omlette_du_fromage #19 Posted 11 June 2018 - 09:21 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5892 battles
  • 208

View Postso_mar, on 11 June 2018 - 06:35 PM, said:

Masz rację,nie ma co dramatyzowac.W końcu coraz więcej osób uważa,że delfiny są rybami a pomidory warzywem. Po co wyprowadzac ich z błędu, skoro dla mechaniki gry nie ma to najmniejszego znaczenia?

Serio, Serdeczny Kolego, to Cię najbardziej martwi? W takim razie będziesz zdruzgotany, jeśli powiem, że wg CBOS 60 proc. społeczeństwa uważa, że nie płaci VAT (kłamstwo jest już nawet w samej nazwie).
,

so_mar #20 Posted 12 June 2018 - 11:18 AM

First Sergeant

• Player
  • 9192 battles
  • 1,571
  • [GRZYB]
Podniosles mnie na duchu,sądziłem że takich ludzi jest więcej.

Also tagged with Rng, Wgtrollujegraczy, Aleocokaman, Romkanamtowytlumaczy

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users