Jump to content

Dlaczego nigdy nikt nie chce przejmować bazy?!

#baza

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Benszu #1 Posted 26 August 2018 - 11:07 PM

Private

• Player
  • 1362 battles
  • 2
  • [PL_SC]
Zastanawia mnie fakt, dlaczego praktycznie nigdy nikt się nie zgodzi na wspólne przejęcie bazy w normalnej rozgrywce. Zawsze jak sugeruję "get the base" wszyscy odpowiadają "noob" lub po prostu "zaprzeczam". Zajmowanie bazy moim zdaniem wcale nie jest sposobem na łatwe zwycięstwo - Trzeba się dobrze ustawić, znać dobrze swój pojazd, jego zalety i wady oraz je w odpowiedni sposób wykorzystać. Zaś taka wiedza świadczy o twoim doświadczeniu oraz umiejętnościach. Chyba wszyscy myślą (mam na myśli większość zwyczajnych graczy), że ta gra polega tylko na bezmyślnym strzelaniu i zniszczeniu jak największej liczby wrogów... :confused:

pawelm89zmc #2 Posted 27 January 2019 - 05:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6769 battles
  • 25
Dla mnie jest to takie noobowate, kogos cieszy przejmowanie bazy niech capuje, nie rozumie co potrafic trzeba do capowania?. Gram tylko przewaznie medami i jak jestem na 1 lini ognia i widze ze jest juz okolo 60pkt.  zajecia bazy wkor..ia ze musze specjalnie wracac bo jestem najszybszy, tak spdcjalnie wracac zeby 1 raz pierd..nac nooba i spowrotem wracac do sojusznikow:).  Na dominacji capuje sie, chociaz ja capuje jak wrog zacznie, wolalbym nie bo punkty pozniej leca i nie mozna zatrzymac. 

sdariusss #3 Posted 27 January 2019 - 09:34 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 26077 battles
  • 117
  • [RO_K]
Może dlatego, że ludzie wolą narobić PD zamiast stać i nie robić praktycznie nic, dzięki PD przechodzisz do następnych tierów... Ile baz musisz przejąć aby zbadać kolejny czołg, 1000? Z czego 900 z nich nie przejmiesz bo przeciwnik widząc 70-80 procent przejęcia bazy przyjedzie żeby wyzerować licznik...

BarringD #4 Posted 27 January 2019 - 10:33 PM

Sergeant

• Player
  • 6226 battles
  • 305
  • [22-04]
O ile w standardowych bitwach przejęcie bazy ma sens w nielicznych przypadkach by np wymusić na wrogu zmianę frontu lub jakąś reakcje, o tyle w trybie dominacji mam ochotę nie raz rozwalić telefon jak widzę że moja drużyna odbija spot z bazą i jej nie przejmuje gdy wróg ma już 2/3 przejęte bazy i mimo tego że przegrywa w ilością zniszczonych maszyn wygrywa mecz na punkty bo debile z drużyny graja dominację jak zwykły mecz leją po całości na to że wróg ma już 800ptk+ .
Nieraz miałem sytuacje gdzie sojusznicy zamiast przejąc jedyną zajętą przez wroga bazę i zatrzymać licznik jada szukać pozostałych przy życiu 3 campiących medów przegrywając na punkty 800 do 400 bo nie potrafią ani przejąc bazy an zając pustej majac przewagę 5-3 w maszynach ,a potem sapanie ze przejebali mecz.

Edited by BarringD, 27 January 2019 - 10:34 PM.

pro_NIGHT_HUNTER_ver_5 #5 Posted 28 January 2019 - 02:22 AM

Sergeant

• Player
  • 23953 battles
  • 265
  • [O_H]

Zdecydowana większość map nie sprzyja przejmowaniu bazy. 

1. Miedziane Pole - nierealne, bo zawsze się ktoś znajdzie kto zjedzie w dół i wyzeruje nasze punkty, przejmowanie bazy ma tutaj taki sens aby sprowokować przeciwników do zjazdu w dół

2. Czarne złoto - nierealne, ostrzał ze wszystkich stron - z miasta i od strony jaskiń

3. Martwy Tor - jeśli wszyscy przeciwnicy pojechali na stronę czołgów ciężkich to jest realne przejęcie bazy

4. Nadrzecze - nierealne, jesteśmy wystawieni na otwartej przestrzeni

5. Kamieniec - nierealne, jak wyżej

6. Middleburg - jeśli wszyscy pojechali w górę to jest szansa przejąć bazę w pojedynkę, szczególnie wtedy gdy przeciwnicy mają ciężki skład a ich czołgi lekkie zostały szybko zniszczone 

7. Zaginiona świątynia - bardzo trudne, czołgi muszą pojechać w stronę pagórków z mostami, jednak najczęściej jadą tam czołgi lekkie i średnie, więc bez problemów zdążą dojechać i wyzerować nasze punkty przejęcia bazy

8. Himmelsdorfnierealne, ostrzał z każdej strony

9. Malinówka zimą - nierealne, środek mapy, ostrzał z prawie każdej ze stron

10. Oaza - trudne, wszyscy muszą pojechać na pustynie, wtedy 1 pojazd - najlepiej mały z dobrym kamuflażem może w pojedynkę przejąć bazę

11. Kopalnie - jedyna mapka, która sprzyja przejmowaniu bazy, ale MM musi naszej drużynie wylosować odpowiednią stronę mapy a przeciwnicy nie mogą przejąć hilla, większość walki ma miejsce na hillu, przeciwnicy mogą nie zdążyć do nas zjechać

12. Pustynne Piaski - nierealne, ostrzał z miasta i pustyni

13. Kastylia - możliwe, bazę od strony latarni osłaniają budynki

14. Fort Rozpacz - trudne, ostatnio zdarzyło się to mojej drużynie, wszyscy pojechaliśmy na ciężkie i potem nie zdążyliśmy dojechać do bazy

15. Przystań - nierealne, ostrzał z każdej strony

16. Kanał - możliwe, gdy wszyscy przeciwnicy pojadą na medy, w obrębie bazy jest taka górka za którą można się osłonić

17. Miraż - nierealne, przeciwnicy bez problemu zdążą dojechać

18. Winnice - trudne jest wygranie przez przejęcie bazy, ale można zacząć przejmować bazę, aby zmusić przeciwników do wyjechania

19. Port Yamato - nierealne, jak przeciwnik do nas podjedzie albo wykryje z pagórków to na statku nie ma za czym się skryć

20. Kanion - możliwe, można się skryć pod zawalonym mostem, fajna zasłona, kiedyś tak robiłem i chyba z 3 razy udało mi się w ten sposób przejąć bazę

21. Starożytne Piramidy - możliwe, wszyscy przeciwnicy muszą pojechać w stronę mostów a nasi muszą nie dopuścić aby przeciwnicy dojechali do bazy

22. Morskie Rubieże - trudne, chociaż w obrębie bazy jest osłona, ale przeciwnicy mogą pojawić się z każdej strony albo zjechać na bazę

23. Perła Dynastii - ciężko, w obrębie bazy chyba jest osłona, ale przeciwnik może zaskoczyć nas od boku

24. Alpenstadt - druga mapka obok Kopalnii, która sprzyja przejmowaniu bazy, w obrębie bazy jest fajna zasłona i przeciwnik musi przyjechać na bazę do miasta aby ją zbić

25. Faust - nierealne, ostrzał ze wszystkich stron (ja nawet nigdy nie zjeżdżałem w obręb bazy i nawet nie pamiętam aby kiedykolwiek ktoś próbował przejmować bazę na tej mapie)

26. Normandia - jest osłona (wrak samolotu) więc można coś próbować , ale myślę, że byłoby to trudne

W grze mamy 26 map. Z tego na 11 mapach próba przejmowania bazy to samobójstwo, Na wielu bardzo trudno jest przejąć bazę.Jedynie kilka map 4-5 trochę sprzyja wygraniu bitwy przez przejęcie bazy. Aby wygrać bitwę przez przejęcie bazy, przeciwnicy muszą pojechać odpowiednią stroną mapy a szybkie czołgi przeciwnika muszą być szybko zniszczone.

View PostBenszu, on 26 August 2018 - 11:07 PM, said:

Zajmowanie bazy moim zdaniem wcale nie jest sposobem na łatwe zwycięstwo - Trzeba się dobrze ustawić, znać dobrze swój pojazd, jego zalety i wady oraz je w odpowiedni sposób wykorzystać.

Przejmowanie bazy polega na tym, aby przeciwnik nie zdążył dojechać do bazy i jej wyzerować. Żadne kątowaniem, sidescrapy, gra na wieżę nie pomoże. 

Edited by Robert_Lewandowski_, 28 January 2019 - 02:37 AM.

Also tagged with #baza

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users