Jump to content

Co się porobiło z rozgrywką... czas celwania, siła przebicia pocisku ?

• Please log in to reply
68 replies to this topic

BarringD #61 Posted 16 October 2018 - 12:02 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5042 battles
  • 149
  • [22-04]

jak masz spudłować to spudłujesz ;)

Robert_Lewandowski_ #62 Posted 16 October 2018 - 03:10 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 20360 battles
  • 196
  • [O_H]

Zbyt agresywnie wyjechałeś na czołgi ciężkie i straciłeś połowę HP. Nigdy się tak nie wyjeżdża bo w rogu mapy zawsze ktoś kampi. Pierwsze pudło w KV-1S to trafienie HEAT w gąsienice czołgu. 

Widzisz model czołgu i gdzie się znajdują gąsienice, celowałeś centralnie w gąsienice i dokładnie w nie trafiłeś. Komunikat załogi "to musiało boleć", oznacza w tym wypadku trafienie i zadanie uszkodzeń gąsienicy wrogiego czołgu.  Zasada nr.1 - nie strzelamy pociskami HEAT w gąsienice czołgu. Ps. moment filmiku od 11:50 - wyjaśnienie.

Drugi strzał to trafienie pociskiem pod ostrym kątem, więc nie było mowy o przebiciu. Komunikat załogi: "do licha, nie przebiliśmy pancerza" oznacza, że pocisk ominął gąsienice, trafił w bok czołgu, ale zabrakło mu penetracji aby go przebić. Zasada nr.2 - nie strzelamy w bok czołgu pod bardzo ostrym kątem.

Było nie strzelać w bok czołgu a w bok wieży. Bez problemu byś go przebił z normalnej amunicji.

Trzeci strzał to nieznajomość mechaniki gry. Pociski HEAT po trafieniu w zniszczalne elementy (np. płotki, skrzynki, samochody, domki) niszczą je i znikają. 

Obejrzyj sobie filmik o mechanice gry, bo tutaj RNG nie ma nic z tym wspólnego, a brak wiedzy o mechanice:

https://www.youtube.com/watch?v=lJEuikKFN_0

Edited by Robert_Lewandowski_, 17 October 2018 - 01:54 PM.

Romka7777 #63 Posted 16 October 2018 - 03:29 PM

First Sergeant

• Player
  • 35666 battles
  • 1,035
  • [LGN]
Ale z Goldem to tez nie jest tak ze możesz po prostu walić w czołg. 
Spoiler

Omlette_du_fromage #64 Posted 17 October 2018 - 08:58 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5900 battles
  • 212

View PostBarringD, on 14 October 2018 - 11:35 PM, said:

3.Golda to używają ci co maja parcie na wr i wierzą ze 10 rykoszetów pod rząd to przypadek ,oraz ci co nie wiedzą że czołg da się flankować i nie trzeba na byczka;).

Golda używają Ci, co chcą zrobić coś dla drużyny, w sytuacji gdy bez prammo byliby bezużyteczni.

View PostBarringD, on 14 October 2018 - 11:35 PM, said:

5.WoTB to gra MMO i jak najbardziej jestem za grą drużynową i taktyczna bo to daje przewagę nie gold . to mmo nie solo.Na prawdę trzeba tłumaczyć takie proste rzeczy łopatologicznie i to nie dociera ? 

PS:A to że nie ma z kim grać taktycznie . no podejscie po huk ma gold amo mowi samo za siebie czemu nie ma z kim ;P

Tobie, rzeczywiście, złote pestki w niczym nie pomogły, co widać na załączonym filmie :) Co innego, że wypadałoby wiedzieć, jak z nich korzystać.

View PostBarringD, on 14 October 2018 - 08:33 AM, said:

Jak widać nawet z idiotą w ekipie da się wygrać.

Su strzela focha bo go team nie posłuchał i pojechał inaczej więc gość wyzywa zostaje w tyle , ginie i wyzywa wszystkich...ot przerost ego , a może spadachroniaż z dużego xD.

Kogo dokładnie masz na myśli? Dla mnie nie jest to całkiem jasne. Wystarczy bowiem rzucić okiem na staty Twoje i kolesia w SU. Swoim kawukiem nie robisz średnio nawet 1000 DMG (2/3 HP) zatem zazwyczaj jesteś obciążeniem dla drużyny i jedną z przyczyn porażki, co wyraża się pięknie przez niespełna 1100 WN8 i żenujące WR. To nie jest moja ocena a suchy, statystyczny fakt. Jeśli więc występuje u kogoś tutaj przerost ego, to Sorry Winnetou, ale u Ciebie.

PS. Witam wszystkich serdecznie, po krótkiej przerwie, i życzę udanej środy. Ze szczególnością, co oczywiste, pozdrawiam Saszę, który, jak widzę, bardzo się stęsknił :)

imaculata #65 Posted 17 October 2018 - 09:10 AM

Private

• Player
  • 702 battles
  • 3
O, ho wolontariat ;)

Omlette_du_fromage #66 Posted 17 October 2018 - 09:14 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5900 battles
  • 212

View Postimaculata, on 17 October 2018 - 10:10 AM, said:

O, ho wolontariat ;)

W rzeczy samej :) Ale takim był od początku.

BarringD #67 Posted 17 October 2018 - 11:28 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5042 battles
  • 149
  • [22-04]

To mówisz Omlette że jak ktoś nie ma parcia na wr/ dmg, nie jeździ"jedynymi słusznymi" ścieżkami, nie ładuje golda to ma przerost ego? 

Największy przerost ego i największa bolączką tego wota są właśnie tacy jak pan z SU statystyki dobre WR /dmg dobry i coś takiego odwala bo team nie pojechał "jedyną słuszną droga" xD. Super ....wolę mieć w ekipie 4 telefony jadące niesłuszną droga niż takiego szeryfa ;).

No i oczywiście (nie wszyscy żeby nie było znów że się czepiam) spadachroniaże z dużego Wota którzy nie rozumieją że nie są pro i że nie każdy gra na pc bo WotB to przede wszystkim mobilna aplikacja, a że WG lubi trzymać 10 mizernych srok za ogon zamiast 3 dobrych i połączyło gry to inna sprawa.

A co do filmiku to to wiem że pojechałem jak zielony, bo nie chodziło tu o to by wygrać tylko postrzelać.

1. Nie strzelam tam do KV-1S .

2.Oddaję 4 strzały nie 3.

3.Żaden strzał nie uszkodził modułu.

4.Pierwszy wszedł pod kątem z penetracja i DMG pojazdu nie gąsek, kolejne 2 pod kątem też ale nie wlazły.

5.W momencie gdy skrzynki w które zekomo trafiłem z braku znajomości działania pocisków się rozpadły ja dalej mam zielone kułko bo to nie ja strzeliłem w nie , wbref pozorom wiem czym strzelałem i wyczekiwałem do ostatniej chwili z oddaniem strzału by pestka nie siadła właśnie na skrzynkach ;).

A co do statow panowie to na czym gracie;) bo ja uważam że WR na 50 na grę dla fanu na telefonie bez ładowania golda to nie jest źle, zwłaszcza jak widzę tych pro pc z 40 %.

Omlette_du_fromage #68 Posted 17 October 2018 - 12:05 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5900 battles
  • 212

View PostBarringD, on 17 October 2018 - 12:28 PM, said:

To mówisz Omlette że jak ktoś nie ma parcia na wr/ dmg, nie jeździ"jedynymi słusznymi" ścieżkami, nie ładuje golda to ma przerost ego?

Nie, ale ten, który wszędzie dookoła widzi 'noobstwo' samemu przy tym robiąc średnio 120 DMG/ tier już owszem.

Największy przerost ego i największa bolączką tego wota są właśnie tacy jak pan z SU statystyki dobre WR /dmg dobry i coś takiego odwala bo team nie pojechał "jedyną słuszną droga" xD. Super ....wolę mieć w ekipie 4

Akurat, co do wyboru kierunku na tej mapie, przy takim składzie, to z gościem z SU się zgadzam. Wygraliście głównie dzięki niesamowitej niekompetencji przeciwnika (moim zdaniem). Choć oczywiście nie znaczy to, że koleś nie jest dupkiem. Nawet jeśli drużyna popełnia zasadniczy błąd, to lepiej go popełnić wspólnie (większa szansa na wygraną). Zresztą ogólnie rzecz biorąc sporo osób uważa, że wygraną zapewnia pojechanie kupą w tę samą stronę. Moim zdaniem jest to na ogół prawdą tylko do pewnego średniego poziomu kompetencji graczy w teamie.

No i oczywiście (nie wszyscy żeby nie było znów że się czepiam) spadachroniaże z dużego Wota którzy nie rozumieją że nie są pro i że nie każdy gra na pc bo WotB to przede wszystkim mobilna aplikacja, a że WG lubi trzymać 10 mizernych srok za ogon zamiast 3 dobrych i połączyło gry to inna sprawa.

Nie wiem do czego pijesz, ale kto Ci zabrania grać na komie? W ustawkach masz opcje jednego sterowania więc gracza z PC na oczy wtedy nie zobaczysz (teoretycznie). Wyniki robisz wtedy na innych graczach mobilnych. Ja akurat gram na komie. Widzisz, czepiać się też trzeba umieć. Może weź lekcje u Pana Zasadniczego (Pozdrawiam so_mar :) )

A co do statow panowie to na czym gracie;) bo ja uważam że WR na 50 na grę dla fanu na telefonie bez ładowania golda to nie jest źle, zwłaszcza jak widzę tych pro pc z 40 %.

A reszta to gra dla czego, jak nie dla zabawy? WR 50% nie jest złe (dla Ciebie) i luzik. Chyba, że się umówimy, iż punktem odniesienia będzie jakiś dobry gracz, wtedy trochę blado to wygląda.

Robert_Lewandowski_ #69 Posted 17 October 2018 - 01:50 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 20360 battles
  • 196
  • [O_H]

View PostBarringD, on 17 October 2018 - 11:28 AM, said:

W momencie gdy skrzynki w które zekomo trafiłem z braku znajomości działania pocisków się rozpadły ja dalej mam zielone kułko bo to nie ja strzeliłem w nie , wbref pozorom wiem czym strzelałem i wyczekiwałem do ostatniej chwili z oddaniem strzału by pestka nie siadła właśnie na skrzynkach ;).

To przepraszam, masz rację. Moment zniszczenia skrzynek zbiegł się z momentem wystrzału. Pocisk HEAT trafił w pancerz.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users