Jump to content

Úvahy nad RNG a tím, jak tím hra (zne)výhodňuje hráče

• Please log in to reply
90 replies to this topic

mightyceon #1 Posted 21 January 2019 - 11:00 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 24849 battles
  • 664
  • [MASLA]

Takže. Po skoro půl roce jsem se zase vrátil trochu více k Blitzu. Tím mám na mysli fakt, že jsem opět začal sledovat videa a frekvence hraní je větší než 5 bitev za měsíc :)

Sledoval jsem o víkendu Peterovo video s GENNERRALem a uvědomil jsem s si jednu věc: všichni, jak tady jsme víceméně neustále nadáváme za RNG a na to, že WG zvýhodňuje slabé hráče (a tím pádem znevýhodňuje průměrné a dobré, že). Schválně jsem s podíval na aktuální GENNERRALovy statistiky a ... ten člověk si dokázal od doby, kdy Peter nahrál tohle video (tuším někdy říjen???, ale to není tak moc podstatné;) zlepšit své WR o 1%. Což se dá klidně bagatelizovat (1% je prd ...), dokud si ale neuvědomíme jednu věc: v době, kdy natočil Peter to video, měl GENNERRAL cca 60k+ bitev. A všichni víme, jak [edited]pomalu leze WR nahoru, žeano ... a navíc měl tehdy WR 70,5%. Takže [edited]vysoké.

Fakt, že se hráč s takovým počtem bitev a tak vysokým WR dokázal v průběhu několika málo měsíců tak zlepšit znamená jediné - pokud je někdo FAKT dobrý, nemusí se na RNG a na klacky pod nohama hráčů vymlouvat, protože se zlepšit prostě dokáže.

Je to nepříjemné, ale asi to tak bude. Jsme holt všichni másla, řečeno slovníkem mého syna :)

Ano, dá se namítnout, že přestoupil do R2K a hraje čety s Honorem, ale ani to imo jako argument neobstojí ...

Tak co vy s tím? :D

___Dean___ #2 Posted 21 January 2019 - 11:26 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 20203 battles
  • 160
  • [CB-CZ]

Nestezuju si ze prohravam. Stezuju si na to, ze arkada jako je tato, by mela byti arkadou.

Jakmile se dohry dostane faktor nahoda, je to spatne.

Barv666 #3 Posted 21 January 2019 - 11:39 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 19806 battles
  • 712
"Faktor náhody", pokud tím jsou myšleny rozsahy průbojnosti, alfy atd., mi nevadí, jednou to vyžeru já, jindy enemák. Ale dlouhé řady proher/výher, nebo prokleté tanky, to mě deptá.

esprit_cz #4 Posted 21 January 2019 - 01:34 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]
Ono to celý není o RNG, ale i o MM a schopností hráče. Když jsou 2 fialky do čety, koho budou mít proti sobě? Četu fialek? To musí být sakra náhoda. Většinou mají proti sobě četu podprůměrný, sem tam průměrných hráčů. Tohle ale není jádro problému. To je v tom, že WG nedokáže vyvážit tým, takže fialky k sobě dostanou ještě nějakého průměrného hráče, na druhou stranu nasází podprůměrný. Pak rozdíl mezi týmy třeba 10% a to se musí někde projevit.

mightyceon #5 Posted 21 January 2019 - 01:42 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24849 battles
  • 664
  • [MASLA]
Jo, esprite, tohle je fakt.

EndToast_LOCA #6 Posted 21 January 2019 - 02:42 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postesprit_cz, on 21 January 2019 - 03:34 PM, said:

Ono to celý není o RNG, ale i o MM a schopností hráče. Když jsou 2 fialky do čety, koho budou mít proti sobě? Četu fialek? To musí být sakra náhoda. Většinou mají proti sobě četu podprůměrný, sem tam průměrných hráčů. Tohle ale není jádro problému. To je v tom, že WG nedokáže vyvážit tým, takže fialky k sobě dostanou ještě nějakého průměrného hráče, na druhou stranu nasází podprůměrný. Pak rozdíl mezi týmy třeba 10% a to se musí někde projevit.

Opäť by to zase dopadlo len tak, že by si mal 50WR a po chvili by si nemal ako súdiť hráčov do MM.

Player9675665479687698 #7 Posted 21 January 2019 - 07:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1797 battles
  • 79
Tomu nevěřím ! Kdybys vzal dva týmy a nechal je 10x sehrát stejnou bitvu, nevěřím že dopadne pokaždý stejně !! Je divný že se vyrovnanýmu MM bez RNG nejvíc brání zrovna skilleři ?

EndToast_LOCA #8 Posted 21 January 2019 - 08:08 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostPlayer9675665479687698, on 21 January 2019 - 09:45 PM, said:

Tomu nevěřím ! Kdybys vzal dva týmy a nechal je 10x sehrát stejnou bitvu, nevěřím že dopadne pokaždý stejně !! Je divný že se vyrovnanýmu MM bez RNG nejvíc brání zrovna skilleři ?

Dajme tomu, že hráči pod 40WR a podobne zomrú najskôr, postupne ostanú priemerný a "fialky". S najväčšou pravdepodobnosťou na konci budú len tí najlepší a tam už to bude po X hrách len o RNG a všetci skončia s 50WR.

Player9675665479687698 #9 Posted 21 January 2019 - 08:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1797 battles
  • 79

View PostENDSP1EL, on 21 January 2019 - 08:08 PM, said:

Dajme tomu, že hráči pod 40WR a podobne zomrú najskôr, postupne ostanú priemerný a "fialky". S najväčšou pravdepodobnosťou na konci budú len tí najlepší a tam už to bude po X hrách len o RNG a všetci skončia s 50WR.

možná kdyby sis to přečet ? .... "bez RNG"

EndToast_LOCA #10 Posted 21 January 2019 - 08:29 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostPlayer9675665479687698, on 21 January 2019 - 10:23 PM, said:

možná kdyby sis to přečet ? .... "bez RNG"

To by malo aký zmysel mi povedz? Kto by mal lepšie DPM alebo kto by prvý vystrelil by vyhral... Sa snažíš z tejto hry odstrániť základný element. Rovno nech sú to iba farebné boxy, ktoré chodia dopredu a dozadu.

esprit_cz #11 Posted 21 January 2019 - 08:40 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View PostENDSP1EL, on 21 January 2019 - 02:42 PM, said:

Opäť by to zase dopadlo len tak, že by si mal 50WR a po chvili by si nemal ako súdiť hráčov do MM.

Úplně si nejsem jistý, co mi naznačuješ? Jako, že jednou je štěstěna na mojí straně, pak na druhý? Nějak mi to potom nevychází. Ty každému jen oponuješ, ale nikomu pořádně neporadíš, co kdo, kde, jak dělá špatně! Mnozí z nás to zkoušeli vrátit se od píky a stejně se nedaří. A každého zajímá, proč mi to šlo, najednou nejde!

Player9675665479687698 #12 Posted 21 January 2019 - 08:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1797 battles
  • 79

No nic, máme každý jiný názor. 

Tobě vyhovuje že MM vždy sestaví slabý tým proti silnému, že RNG rozhoduje jestli trefíš, a když už trefíš, jestli vůbec probiješ, bitvu vyhraje borec jen proto že RNG.

no a mně to nevyhovuje. A úvahám že dva rovnocené týmy (mimochodem ani tak nebudou proti sobě nikdy na 100% stejné týmy, to dá rozum ) neumožní osobní posun ve hře prostě nevěřím. Samotní hráči a složení vyrovnaných týmů jsou sami o sobě takové přirozené RNG, a to dosavadní RNG vlastně žádná náhoda není,  je to jen program, a žádný program na světě z principu neumí nic udělat náhodně  ! A stejně jako náhodně losovaná čísla loterie, někdy opakovaně po několik po sobě jdoucích losování vylosuje stejné číslo, tak MM "náhodně" jednoho hráče opakovaně hodí to týmu co nemá šanci na výhru. Když je to max 3x to ještě přejdu, ale řady 10 proher ? to se to RNG asi po...kakalo ! Kdyby to bylo jen u slabších hráčů, dejme tomu že na tom mají svoji část viny, ale děje se to i fialkám.

Tak asi tak

Edited by Player9675665479687698, 21 January 2019 - 08:48 PM.

EndToast_LOCA #13 Posted 21 January 2019 - 08:46 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postesprit_cz, on 21 January 2019 - 10:40 PM, said:

Úplně si nejsem jistý, co mi naznačuješ? Jako, že jednou je štěstěna na mojí straně, pak na druhý? Nějak mi to potom nevychází. Ty každému jen oponuješ, ale nikomu pořádně neporadíš, co kdo, kde, jak dělá špatně! Mnozí z nás to zkoušeli vrátit se od píky a stejně se nedaří. A každého zajímá, proč mi to šlo, najednou nejde!

Snažím sa len naznačiť to, že MM je momentálne fajn tak ako je ( nie najlepšie, to pozor). Návrhy ako odstrániť RNG a podobne sú len nápady bez hlavy a päty. Podobné myšlienky smerujú len k tomu, že by každý dosiahol 50WR. Veľmi rád pomôžem ak je niekto ochotný ukázať hry alebo keby vysvetlil prečo robí veci ako robí. Kto je ochotný? Hm? Možno by sa našiel 1 človek, všetci ostatní ma označia za zástancu WG a budú si tvrdiť svoju pravdu.

View PostPlayer9675665479687698, on 21 January 2019 - 10:43 PM, said:

No nic, máme každý jiný názor. 

Tobě vyhovuje že MM vždy sestaví slabý tým proti silnému, že RNG rozhoduje jestli trefíš, a když už trefíš, jestli vůbec probiješ, bitvu vyhraje borec jen proto že RNG.

no a mně to nevyhovuje. A úvahám že dva rovnocené týmy (mimochodem ani tak nebudou proti sobě nikdy na 100% stejné týmy, to dá rozum ) neumožní osobní posun ve hře prostě nevěřím. Samotní hráči a složení vyrovnaných týmů jsou sami o sobě takové přirozené RNG, a to dosavadní RNG vlastně žádná náhoda není,  je to jen program, a žádný program na světě z principu neumí nic udělat náhodně  ! A stejně jako náhodně losovaná čísla loterie, někdy opakovaně po několik po sobě jdoucích losování vylosuje stejné číslo, tak MM "náhodně" jednoho hráče opakovaně hodí to týmu co nemá šanci na výhru.

Tak asi tak

Daj oproti sebe 1v1 hráčov nad 60% a po nejakých hrách mi povedz aké je WR. Alebo kľudne rob priemer aj z 2 bitiek ako je tu zvykom.

Player9675665479687698 #14 Posted 21 January 2019 - 08:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1797 battles
  • 79

View PostENDSP1EL, on 21 January 2019 - 08:46 PM, said:

Daj oproti sebe 1v1 hráčov nad 60% a po nejakých hrách mi povedz aké je WR. Alebo kľudne rob priemer aj z 2 bitiek ako je tu zvykom.

No když věříš tomu že fialka vždy zůstane poslední živá na obou stranách, tak ti to asi nevyvrátím ! :teethhappy: A na ježíška taky ještě věříš ?

Možná mi neuvěříš, ale i filaky dělají chyby a občas mají "své dny" !

Edited by Player9675665479687698, 21 January 2019 - 08:51 PM.

EndToast_LOCA #15 Posted 22 January 2019 - 04:53 AM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostPlayer9675665479687698, on 21 January 2019 - 10:50 PM, said:

No když věříš tomu že fialka vždy zůstane poslední živá na obou stranách, tak ti to asi nevyvrátím ! :teethhappy: A na ježíška taky ještě věříš ?

Možná mi neuvěříš, ale i filaky dělají chyby a občas mají "své dny" !

Asi fakt nechápeš, že všetko je myslené z dlhodobého hľadiska. Nie po pár bitkách, pozri si % prežitia hráčov o ktorých sa bavíme.

Player9675665479687698 #16 Posted 22 January 2019 - 06:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 1797 battles
  • 79

O procenta se přetahovat nebudu, žádnou statistiku si nevedu. Ale poslední dobou sleduju fialky z výsledkové tabulky po bitvě, i streamery a překvapivě hodně z nich má poměrně nízké procento přežití. Nehrají na přežití, ale na DMG. A díky tomu že než chcípnou, nastřílí protitým natolik, že zbytek týmu už to většinou dotáhne do vítězného konce. Proto i přes nízké procento přežití, mají vysoké WR. Ale jak říkám statistiky si nevedu. 

Škoda že WG je tak skoupé na informace, kdyby oni na webu udělali oficiální statistiky ze hry, možná by to bylo zajímavé. Statistiky jednotlivých hráčů  o hře jako takové nic neřeknou. Osobně by mě zajímalo jak se hra vyvíjela od jejího spuštění, počet hráčů , počet online hráčů, vývoj DMG, délky bitev, hranost jednotlivých tanků, počty hráčů podle národnosti ...atd

hradone #17 Posted 22 January 2019 - 07:31 AM

Sergeant

• Player
  • 17310 battles
  • 275

RNG by melo mit nejakou hlavu a patu.dnes jsem zase dal RU do boku s IS2 jen zluty pasy.mel by byt rozdil,jestli strilis do boku nebo do zadku.jakym delem do jakyho pancire.jestli si to dotahl nebo ne.dotahl jsem Nashorna do boku a letelo to nad nej.atd

tak jak je to nastaveny ted to prave strasne nahrava konspiracim

xbeex2597 #18 Posted 22 January 2019 - 10:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19926 battles
  • 19
  • [CZ_H]
RNG je nehorázne svinstvo WR skáče jak sa mu chce včera som si zrobil prieskum jak skáče WR pri bytvach kde som nič nerobil stal kempil nastrieľal úplne h**** a hele WR nespadlo ani o % práveže stúplo z 48,43 na 48,45 a pri bitvach kde naspotim pomalý celý enemy Team nastrieľam cez 1.5k dmg mi padne tak očom to je a RNG o Tom račej nehovorím bitva z kv2 Team nastrieľal zas úplný h*** zostanem posledný proti vk28 t43 sú a kv4 ty traja má nemohli prebiť všetkých 3 som rozbil a hele týpek z sú vr 43% má tipne táto hra už dávno není o skile ale o náhode menom RNG som priemerný hráč žiadna fialka a po pochybujem že sa mi dakedy podarí dosiahnuť WR 50% nech robím čo robím WR furt len klesá a keď už stupne tak po pár prehrách zas padnem o pár % dole a je jedno či nastrieľam 1.5/2k dmg WR ide dole

esprit_cz #19 Posted 22 January 2019 - 02:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View PostENDSP1EL, on 21 January 2019 - 08:46 PM, said:

Snažím sa len naznačiť to, že MM je momentálne fajn tak ako je ( nie najlepšie, to pozor). Návrhy ako odstrániť RNG a podobne sú len nápady bez hlavy a päty. Podobné myšlienky smerujú len k tomu, že by každý dosiahol 50WR. Veľmi rád pomôžem ak je niekto ochotný ukázať hry alebo keby vysvetlil prečo robí veci ako robí. Kto je ochotný? Hm? Možno by sa našiel 1 človek, všetci ostatní ma označia za zástancu WG a budú si tvrdiť svoju pravdu.

Já teda nevím, co je na současném MM fajn? Asi moc často neprohráváš jako třeba já. Většinou se mi podaří nastřílet největší dm z týmu, ale co z toho. WR jede stále dolů. A to mě má těšit? Když už je WR k ničemu, proč tedy je? Ať se tedy hráč hodnotí podle dm.

RNG je jako hra v kostky. Prostě nevíš co ti padne. Ještě je to úplně nelogické. Někde se šteluješ, aby tě nepřítel neprobil, stejně probije. Na druhé straně jede proti tobě neohrožená lama, ty máš problém probít ho. Prostě základní logické, fyzikální věci jdou mimo tuhle hru. To se můžou udělat holé pláně, mydlit se proti sobě jen tak. Vyhraje ten, komu dopřeje RNG. Pro medka bych udělal závodní dráhu, kdy můžou kroužit kolem dokola a ještě po sobě sdílet.

Že tě někdo označuje za zastánce WG se nesmíš divit. Ono to občas vypadá, že to WG bráníš. Za celou dobu si na WG nehodil zrnko špíny, co si má jiný myslet. Mě je celkem jedno, kde stojíš, koho chleba jíš... u mě si tak trochu bohém. My otřískaný životem se za svoje názory nestydíme, nebojíme se je vyslovit;-)

jindrich73 #20 Posted 22 January 2019 - 02:56 PM

Sergeant

• Player
  • 34276 battles
  • 408
  • [SCRY]

JE třeba začít vždy u sebe, to je jediné, co k tomu můžu říct. RNG a MM je pro všechny stejné. Je třeba řešit věci, které můžete ovlivnit a ne se zabývat něčím, co neovlivníte. Neřeším MM, neřeším RNG, stejně to neovlivním. Řeším sebe a svoje hraní. Platí jednoduchá pravidla, která se vyplatí dodržovat.

1. Snažím se vždy nastřílet více DMG, než má můj tank HP. Někdy to nejde, ale např když jsem low tier a dokážu zdržovat např 2 tanky o tier výše a odrazit pár ran a podržet nějaký důležitý bod, tak se to nakonec taky počítá.

2. Nedávat HP zadarmo, na konci hry to pak v dohrávkách chybí a pokud jsem pak sám na jednoho a nebo více, tak mne nemusí trápit, že díky RNG nedám tutovku. Když mám 1000 HP a díky RNG neprobuju tank se 100hp a on mi dá nesmyslně 2 rány na high roll, tak to v klidu strávím, protože nakonec vyhraju. Se zůstatkovýma 100 hp se naproti tomu blbě dohrává cokoliv.

3.pokud mám málo HP a nebo jsem narazil na velkou přesilu a je to možné, tak se stáhnu a nebo zdrhnu. Z garáže už nic neovlivníte a můžete se vztekat nad nemehlama. Na druhou stranu než si nechat nasekat od enemy zadara do zadku pár ran a chcípnout, tak raději podržím marnou pozici a zkusím dát max DMG a hrdinsky chípnout, celkem se to potom vrací, protože tým jmá snadnější dohrávku. Pokud přežiju s 10 hp a stáhnu se za naše full hp tanky, tak kolikrát nastřílím více, než oni. Je třeba se naučit, kdy se stáhnout a kdy zůstat a chcípnout.

4. po každé prohře si udělám krátkou rozborku v hlavě, co jsem mohl udělat lépe a jak se příště tomuhle vyvarovat. Teprve pak jedu dál. Stejně tak se po vyhrané bitvě snažím identifikovat, proč jsem vyhrál. Pak to opakuju.

Jestli máte na tanku DMR 1,0 a nižší, tak nemůžete čekat, že budete mít vysoké WR. Tak od DR 1,5 nahoru se dá říct, že vám i po vašem konci tým dotáhne hodně her. Samozřejmě z dlouhoobého hlediska. To, že nastřílím ve hře 4.000 dmg na T10 ještě není automaticky výhra. Pokud máte dlouhodobě DR pod 1,0 celkově a nebo na tanku tak se na mne nezlobte, ale jste pro tým akorát zátěž a pohroma. Buď se ten tank naučte hrát a nebo ho nehrajte. Pokud si při statech DR 0,85 a přežití na hru 30% myslíte, že děláte všechno dobře a jen MM, RNG a bratrstvo podlých fialek se spiklo proti Vám, tak není co dodat. WR se vám nahoru fakt nepohne.

Taky byla doba, kdy jsem se před 4 lety divil, že neprobiju s T54 z pod kopce IS3 do vrchního plátu. Akorát že dnes už vím, že pod tím úhlem musí být logicky bounce.

https://www.youtube....h?v=GNuFVnw2LJ0

to že mi hra zahlásí tvrdý zásah neznamená, že to dělám dobře.

Edited by jindrich73, 22 January 2019 - 03:07 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users