Jump to content

Úvahy nad RNG a tím, jak tím hra (zne)výhodňuje hráče

• Please log in to reply
90 replies to this topic

mightyceon #61 Posted 30 January 2019 - 11:04 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 24849 battles
  • 664
  • [MASLA]

Dlouhodobě si myslím, že největší zlo v podání RNG je něco jako "last shot aura", kdy platí úměra čím nižší WR, tím vyšší pravděpodobnost, že jej poslední ranou missnete/dingnete/střela se ztratí. Na vše ostatní už jsem se tak nějak adaptoval, ale tohle mne skutečně dokáže vytočit doběla, zvlášť v situaci, kdy díky tomu prohrajete bitvu ...

No a druhá věc, která mě dokáže slušně excitovat je spot, ale tam si myslím, že v tom nemá prsty RNG, ale mechanika hry celkově, protože ty občasné spoty od HT přes 2 zdi na 300 m (typicky beznaděj nebo jak se jmenuje jedna z těch úvodních map) se dějí zcela náhodně. Ale otravuje to.

xbeex2597 #62 Posted 31 January 2019 - 08:27 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19955 battles
  • 19
  • [CZ_H]
ENDSP1EL tak tu máš ukážku RNG keď ti povie že ani [edited] netrafíš tak netrafíš a zrobi preto všetko aby si netrafil sorry za kvalitu zvuku ale základný Windows screen recorder mi to tak nahral a skús si typnut koľko % mal ten hráč proste last aura alias RNG ho zachránilo a mňa musí dopnuť a toto sa mi stáva dosť často ding LT do boku atď.. https://m.youtube.co...PCKWcSXJg&t=29s som veľmi zvedavý čo mi nato povieš a kam tá rána letela domierene presne na vaňu IS3 q pustil som si to asi 15x aj spomalené ale tá rána mala ísť na vaňu a skús napísať niečo iné že som mieril na zem a prídem tá dopnuť osobné :D:D

EndToast_LOCA #63 Posted 31 January 2019 - 04:35 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postxbeex2597, on 31 January 2019 - 10:27 AM, said:

ENDSP1EL tak tu máš ukážku RNG keď ti povie že ani [edited] netrafíš tak netrafíš a zrobi preto všetko aby si netrafil sorry za kvalitu zvuku ale základný Windows screen recorder mi to tak nahral a skús si typnut koľko % mal ten hráč proste last aura alias RNG ho zachránilo a mňa musí dopnuť a toto sa mi stáva dosť často ding LT do boku atď.. https://m.youtube.co...PCKWcSXJg&t=29s som veľmi zvedavý čo mi nato povieš a kam tá rána letela domierene presne na vaňu IS3 q pustil som si to asi 15x aj spomalené ale tá rána mala ísť na vaňu a skús napísať niečo iné že som mieril na zem a prídem tá dopnuť osobné :D:D

Musel si ho pod streliť a hra to vykreslila inak, skús poslať replay tam to bude ukázané.

adamjer1991 #64 Posted 31 January 2019 - 08:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 236 battles
  • 40
Blbost. Místo neustálých výmluv uznej, ze proste nemáš pravdu

EndToast_LOCA #65 Posted 31 January 2019 - 09:12 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postadamjer1991, on 31 January 2019 - 10:38 PM, said:

Blbost. Místo neustálých výmluv uznej, ze proste nemáš pravdu

Ghost shell kľudne mohla byť ale rád by som videl replay, ktorý by povedal kam strela šla. 

hradone #66 Posted 01 February 2019 - 12:54 PM

Sergeant

• Player
  • 17310 battles
  • 275
tvl zrovna nedavno se tu resilo,ze i ten replay to muze vykreslit blbe.

hradone #67 Posted 01 February 2019 - 04:07 PM

Sergeant

• Player
  • 17310 battles
  • 275

View Postxbeex2597, on 31 January 2019 - 08:27 AM, said:

blbe je,ze jak couvalo,tak vlastne tu vanu sklopilo jeste vic o tu muldu.

nevim kam ta strela letela,ale i kdybys ji trefil,nedivil bych se,kdyby dingla.

adamjer1991 #68 Posted 01 February 2019 - 04:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 236 battles
  • 40
Kdyby ho podstrelil, bylo by to videt. Moje verze je ta, ze rana sla zkrz tank az do zeme

esprit_cz #69 Posted 01 February 2019 - 07:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]
K čemu jsou vlastně ty replaye? Několikrát se mi stalo, že na displeji se děje úplně něco jiného, než je v replayi. Pak všichni čumíme, dloubeme se v ho...

peapa #70 Posted 01 February 2019 - 09:59 PM

Private

• Player
  • 23054 battles
  • 2
  • [BTF]
Tak tedy nevím,ale hraji zde již nějaký pátek a hra je čím dál horší a horší. Technické parametry se každou aktualizací navyšují a technici krom odpovědí typu nainstalujte toto a toto a pak nám to pošlete,nebo to my neovlivníme......atd nedělají nic. Hra se dala na začátku hrát na všem,zkuste to dnes. Bud Vás to vúbec nepustí,nebo se Vám hra bude neustále sekat a nakonec Vás za to ještě potrestají a nezahrajete  si vůbec!!

xbeex2597 #71 Posted 02 February 2019 - 02:17 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19955 battles
  • 19
  • [CZ_H]
Replay tu vešať nebudem lebo ho už nemám a toto čo vidíš na videu sa stalo aj v hre presne to iste nič inak tá strela sa proste stratila pochopil by som keby aspoň dingla alebo zakrtkovala ale ona sa stratila tak si to už ENDSP1EL priznaj toto čo sa deje v hre není normálne dnes má dokonca rhmko neprebylo do veže buldoga proste keď zauraduje RNG nič stým nespravìš

FlexaBender #72 Posted 02 February 2019 - 05:25 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 9584 battles
  • 106
  • [SLKL]

View Posthradone, on 01 February 2019 - 12:54 PM, said:

tvl zrovna nedavno se tu resilo,ze i ten replay to muze vykreslit blbe.

Jop, to byla moje uvaha a myslim si to. Na 99 procent budou v cajku, ale diky tomu, ze WG je ohledne mechanik hry (oproti velkemu WoTku) tajemna jak hrad v Karpatech, tak nevime jak hra presne funguje. A velmi pochybuju, ze dokazali korektne vyresit latence ... a jak o tom tak premyslim, tak asi ani vyresit nejdou.

View Postxbeex2597, on 02 February 2019 - 02:17 AM, said:

Replay tu vešať nebudem lebo ho už nemám a toto čo vidíš na videu sa stalo aj v hre presne to iste nič inak tá strela sa proste stratila pochopil by som keby aspoň dingla alebo zakrtkovala ale ona sa stratila tak si to už ENDSP1EL priznaj toto čo sa deje v hre není normálne dnes má dokonca rhmko neprebylo do veže buldoga proste keď zauraduje RNG nič stým nespravìš

To souvisi i s tema replayema - to co vidis ty ve hre nemusi odpovidat tomu co "vidi" server a jak to vyhodnoti. To je prvni problem. Druhy problem je, ze mechanika hry neni bez chyb. Vyhodnoceni kolizi, uhel dopadu strely, rychlost strel.. to neni RNG, to je mechanika ... a tam jim to urcite nefunguje korektne ... jen to WG nikdy neprizna (ani jina firma by to nepriznala).

Jedine s cim WG muze trochu carovat tak je MM ... ale tam imho bude jen zvyhodneni zacinajicich hracu a pri nakupu noveho vozidla. Jinak si nedokazu predstavit jak by to delali aby lepsi hraci byli "trestani" noobama v tymu proti super tymu. Muj navrh na lepsi MM by bylo sestavovani tymu na zaklade hracova prumernych XP a DMG na danem vozidle ... to by mozna mohlo fungovat.

Dalsi polozka s kterou WG muze carovat (nerikam, ze to dela) je RNG prubojnosti. Diky replayum si muzeme overit jak je to s velikosti DMG - ja si delam statistiky DMG u nekterych vozidel a nekde mam podprumer a nekde nadprumer.

Bohuzel u prubojnosti to nejde nijak overit.

Pak este WG muze carovat (a zase nerikam, ze to dela) s presnosti del celkove. Osobne si myslim, ze WG zamerne udelalo dela presnejsi za pohybu protoze to zvyhodni "slabsi" hrace ... ti nevedi nic o mechanice a proste jedou a strileji .. kdyby nic netrefili tak nebudou hrat. Ale tohle plati pro vsechny hrace. Jen zkusenejsiho hrace nenapadne strilet za jizdy na jiny tank na druhe strane mapy.

adamjer1991 #73 Posted 02 February 2019 - 06:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 236 battles
  • 40

https://replays.woti...182d5872a612938

Baví mě takový rng. Pak nemám mít slaby dmg když dingam pasy

EndToast_LOCA #74 Posted 02 February 2019 - 08:42 AM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postadamjer1991, on 02 February 2019 - 08:42 AM, said:

https://replays.woti...182d5872a612938

Baví mě takový rng. Pak nemám mít slaby dmg když dingam pasy

Musela sa zviesť ak si trafil nejako blbo

View PostFlexaBender, on 02 February 2019 - 07:25 AM, said:

RNG prubojnosti. Diky replayum si muzeme overit jak je to s velikosti DMG - ja si delam statistiky DMG u nekterych vozidel a nekde mam podprumer a nekde nadprumer.

Bohuzel u prubojnosti to nejde nijak overit.

Pak este WG muze carovat (a zase nerikam, ze to dela) s presnosti del celkove. Osobne si myslim, ze WG zamerne udelalo dela presnejsi za pohybu protoze to zvyhodni "slabsi" hrace ... ti nevedi nic o mechanice a proste jedou a strileji .. kdyby nic netrefili tak nebudou hrat. Ale tohle plati pro vsechny hrace. Jen zkusenejsiho hrace nenapadne strilet za jizdy na jiny tank na druhe strane mapy.

Toto sa momentálne rieši, pretože RNG má istú šancu, že prejde granát tam kde nemá a naopak. Na DS prebehlo hlasovanie za odstránenie ale väčšina hráčov je za to aby to ostalo.

View Postxbeex2597, on 02 February 2019 - 04:17 AM, said:

Pozrel by som si ho na WI, kde je vidno kam strela ide a čo trafí, ja si ich málo kedy púšťam aj v hre, ale samozrejme WG proti tebe :)

View Postpeapa, on 01 February 2019 - 11:59 PM, said:

Tak tedy nevím,ale hraji zde již nějaký pátek a hra je čím dál horší a horší. Technické parametry se každou aktualizací navyšují a technici krom odpovědí typu nainstalujte toto a toto a pak nám to pošlete,nebo to my neovlivníme......atd nedělají nic. Hra se dala na začátku hrát na všem,zkuste to dnes. Bud Vás to vúbec nepustí,nebo se Vám hra bude neustále sekat a nakonec Vás za to ještě potrestají a nezahrajete  si vůbec!!

To čakáš, že tá hra sa nebude vyvíjať?

scrambler71 #75 Posted 02 February 2019 - 09:51 AM

First Sergeant

• Player
  • 18322 battles
  • 1,309

View PostENDSP1EL, on 02 February 2019 - 08:42 AM, said:

To určitě ne, je jasný že se vyvíjí, ale bohužel asi špatným směrem.

EndToast_LOCA #76 Posted 02 February 2019 - 10:47 AM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postscrambler71, on 02 February 2019 - 11:51 AM, said:

To určitě ne, je jasný že se vyvíjí, ale bohužel asi špatným směrem.

On komentoval technickú stránku hry.

esprit_cz #77 Posted 02 February 2019 - 12:01 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View Postpeapa, on 01 February 2019 - 09:59 PM, said:

View PostENDSP1EL, on 02 February 2019 - 08:42 AM, said:

Říká se, když děláš 2 věci, nemůžeš je dělat na 100%. Platí to snad ve všech oborech, odvětí, u WG 10 násobek. Já říkám, že každý krok vpřed u WG, je 2 kroky vzad. Když se vrátím v čase ke svým začátkům, hrál jsem na S5, což byla tehdy vlajková loď od Samsungu. Doma se mi válel tablet totální .... Prestigio. Hra na obou zařízení hra běžela normálně. Problém většinou přišel s aktualizací, kdy mi to přišlo jako pokus omyl... doladí se to za chodu. Takhle si např. zlomila vaz Nokia. Chtěla udržet krok s konkurencí, pouštěla do světa nedoladěné tel., které lidi neustále reklamovali. Rozdíl mezi Nokii a WG je v tom, že na trhu je mraky výrobců mobilů, lidé nemají problém sáhnout jinam. WG vsází, že nemá dosud konkurenci. To bude sranda, až jednou přijde.

Zvykl, líbilo se mi hrát na velkém displeji, proto jsem si pořídil nový tablet Asus. Nebyl to žádný zázrak, cca do 5000,-, ale sloužil skoro 2 roky bezvadně, než spadl na zem, rozbil se displej. K němu jsem si později pořídil Nvidii Shield. Začátky krušný. Přišlo mi to, že ten tablet byl napřed před WG. Pak dobrý, než mi odešel graf. čip. Tady někde přišla verze na Win 10 a člověk neví. Do téhle doby WG vedlo seznam podporovaných zařízení. Teď se tam podívejte. Jsou tam uvedené pouze parametry jaké by mělo zařízení mít. I když mobil. zařízení dané parametry má, není zárukou, že vám hra poběží. Já jsem třeba vyměnil tel. za Huawei P9. Žádná okleštěná verze! Za rok, co jsem ho měl, nedalo se na něm hrát. Dost mě zarazilo, že na takovém moderním tel. hra nejede kvalitně. Po Nvidii jsem si pořídil opět Asus. Špatně od samého začátku. Ani ne před půl přišla tedy otázka, co tedy, aby to fungovalo? Apple je jeden, iOS jeden, tam by to mělo fungovat! Hahaha. 

Takže milí ENDSP1ELi, asi každý pochopí vývoj, rozvoj hry, ale ať to funguje! Ne, že si budu kupovat neustále nové zařízení, kde to funguje, nefunguje. Celé jádro s tech. problémy přišlo, kdy se Blitz, ne - dá hrát na PC, ale je propojeno s mobilními zařízení! V současnosti mám cca rok starý MT za 24 tisíc a docela rád bych si na něm občas i zahrál. Bohužel, někdy to vypadá, že mám místo tanku letadlo, krtka nebo se nedá ovládat.

Edited by esprit_cz, 02 February 2019 - 12:09 PM.

EndToast_LOCA #78 Posted 02 February 2019 - 02:31 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postesprit_cz, on 02 February 2019 - 02:01 PM, said:

Říká se, když děláš 2 věci, nemůžeš je dělat na 100%. Platí to snad ve všech oborech, odvětí, u WG 10 násobek. Já říkám, že každý krok vpřed u WG, je 2 kroky vzad. Když se vrátím v čase ke svým začátkům, hrál jsem na S5, což byla tehdy vlajková loď od Samsungu. Doma se mi válel tablet totální .... Prestigio. Hra na obou zařízení hra běžela normálně. Problém většinou přišel s aktualizací, kdy mi to přišlo jako pokus omyl... doladí se to za chodu. Takhle si např. zlomila vaz Nokia. Chtěla udržet krok s konkurencí, pouštěla do světa nedoladěné tel., které lidi neustále reklamovali. Rozdíl mezi Nokii a WG je v tom, že na trhu je mraky výrobců mobilů, lidé nemají problém sáhnout jinam. WG vsází, že nemá dosud konkurenci. To bude sranda, až jednou přijde.

Zvykl, líbilo se mi hrát na velkém displeji, proto jsem si pořídil nový tablet Asus. Nebyl to žádný zázrak, cca do 5000,-, ale sloužil skoro 2 roky bezvadně, než spadl na zem, rozbil se displej. K němu jsem si později pořídil Nvidii Shield. Začátky krušný. Přišlo mi to, že ten tablet byl napřed před WG. Pak dobrý, než mi odešel graf. čip. Tady někde přišla verze na Win 10 a člověk neví. Do téhle doby WG vedlo seznam podporovaných zařízení. Teď se tam podívejte. Jsou tam uvedené pouze parametry jaké by mělo zařízení mít. I když mobil. zařízení dané parametry má, není zárukou, že vám hra poběží. Já jsem třeba vyměnil tel. za Huawei P9. Žádná okleštěná verze! Za rok, co jsem ho měl, nedalo se na něm hrát. Dost mě zarazilo, že na takovém moderním tel. hra nejede kvalitně. Po Nvidii jsem si pořídil opět Asus. Špatně od samého začátku. Ani ne před půl přišla tedy otázka, co tedy, aby to fungovalo? Apple je jeden, iOS jeden, tam by to mělo fungovat! Hahaha. 

Takže milí ENDSP1ELi, asi každý pochopí vývoj, rozvoj hry, ale ať to funguje! Ne, že si budu kupovat neustále nové zařízení, kde to funguje, nefunguje. Celé jádro s tech. problémy přišlo, kdy se Blitz, ne - dá hrát na PC, ale je propojeno s mobilními zařízení! V současnosti mám cca rok starý MT za 24 tisíc a docela rád bych si na něm občas i zahrál. Bohužel, někdy to vypadá, že mám místo tanku letadlo, krtka nebo se nedá ovládat.

Na mojom Nexuse 5X stále hra beží aj keď na to aby som bol ako tak konkurenice schopný by som musel mať všetko na minimum a aj tak by mi po 30min zhoreli ruky. Práve preto som prešiel na iPad Mini a aj Pro z minulého roku ale najlepšie sa mi hrá na PC takže som to vzdal. Všetko ide dopredu a bohužiaľ niekomu to začína sekať ale taká je doba a teraz nehovorím len o tejto hre či WG. Po pár rokoch ti odíde všetko.

esprit_cz #79 Posted 02 February 2019 - 05:15 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]
Neřeším tu, že ti žádné zařízení nevydrží věky! Ale to, že WG vymýšlí pí... místo toho, aby zajistili plynulý chod hry na běžných mobilních zařízeních! Nebo, ať se na to vy..., bude se hrát na PC. Je směšný, že máš mobila za 24 k, na kterém všechny hry z GP běží svižně, Blitz podle počasí. 

EndToast_LOCA #80 Posted 02 February 2019 - 09:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View Postesprit_cz, on 02 February 2019 - 07:15 PM, said:

Neřeším tu, že ti žádné zařízení nevydrží věky! Ale to, že WG vymýšlí pí... místo toho, aby zajistili plynulý chod hry na běžných mobilních zařízeních! Nebo, ať se na to vy..., bude se hrát na PC. Je směšný, že máš mobila za 24 k, na kterém všechny hry z GP běží svižně, Blitz podle počasí. 

Nejde ti zapnúť alebo nejako seká? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users