Jump to content

Interesuje kogoś poradnik jak uruchomić grę na Windows (Steam) z inną rozdzielczością niż pulpit?

rozdzielczosc

• Please log in to reply
4 replies to this topic

pioterbezkitu #1 Posted 08 February 2019 - 12:53 PM

Private

• Player
  • 12339 battles
  • 2
  • [OBLVN]
Tak jak w tytule, w opcjach gry nie ma możliwości zmiany rozdzielczości, ale znalazłem patent jak za pomocą małego programiku (darmowego) można przypisać rozdzielczość do Wot Blitz bez ręcznej zmiany rozdziałki pulpitu. Chodzi o wersję na komputer (ze Steama). Przydatne np jeśli masz słaby komputer i chcesz grać na mniejszej rozdzielczości niż Twój pulpit. Dajcie znać, czy coś takiego komuś się przyda

Sasza_Peczerski #2 Posted 08 February 2019 - 02:43 PM

First Sergeant

• Player
  • 68550 battles
  • 1,141
  • [N4N]

View Postpioterbezkitu, on 08 February 2019 - 12:53 PM, said:

Tak jak w tytule, w opcjach gry nie ma możliwości zmiany rozdzielczości, ale znalazłem patent jak za pomocą małego programiku (darmowego) można przypisać rozdzielczość do Wot Blitz bez ręcznej zmiany rozdziałki pulpitu. Chodzi o wersję na komputer (ze Steama). Przydatne np jeśli masz słaby komputer i chcesz grać na mniejszej rozdzielczości niż Twój pulpit. Dajcie znać, czy coś takiego komuś się przyda

Ankietę zrób... ewentualnie uzaleznij podzielenie się informacja od liczby likeow posta.

Są jakieś powody dla których nie możesz tego sposobu zwyczajnie wkleić od razu?

Tajfun403 #3 Posted 08 February 2019 - 05:17 PM

First Sergeant

• Player
  • 13361 battles
  • 1,482
  • [3LION]

View PostSasza_Peczerski, on 08 February 2019 - 03:43 PM, said:

Są jakieś powody dla których nie możesz tego sposobu zwyczajnie wkleić od razu?

Dobre pytanie.

Przeczytać zawsze można.

pioterbezkitu #4 Posted 08 February 2019 - 09:06 PM

Private

• Player
  • 12339 battles
  • 2
  • [OBLVN]

Chciałem zrobić to porządnie ze screenami itd, a troche szkoda mojego czasu jak nikt nie skorzysta. 

Ale jeśli chodzi o sam sposób, to macie rację, czemu mam się nie podzielić, tak w skrócie, to instalujemy darmowy program o nazwie Display Changer, program ten tworzy nam skrót w Menu Start "Display Changer 1024x768". Kopiujemy ten skrót przykładowo na pulpit, klikamy prawym "Właściwości", w polu "Element docelowy" mamy następującą linię domyślnie: "C:\Program Files\12noon Display Changer\dc.exe" -width=1024 -height=768 (w zależności od miejsca, gdzie zainstalujemy sobie wcześniej program). Linijkę edytujemy na: 

"C:\Program Files\12noon Display Changer\dc.exe" -width=1680 -height=1050 -depth=32 -refresh=62 "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\World of Tanks Blitz\wotblitz.exe"

Oczywiście pierwsza część, to ścieżka do programu Display Changer, następnie wpisujemy docelową rozdzielczość, jaką chcemy uzyskać, depth = ilość kolorów (16 lub 32) oraz refresh = częstotliwość odświeżania waszego monitora. Następna część, to ścieżka do aplikacji WOT Blitz zainstalowanej ze Steam'a. Później można jeszcze zmienić nazwę skrótu i ikonę i będzie jak oryginalny skrót. Muszę zaznaczyć, że jako WOT Blitz obsługuje tylko i wyłącznie rozdzielczość, jaką mamy ustawioną w systemie, więc po uruchomieniu skrótu najpierw nastąpi zmiana rozdzielczośći w sytemie, a następnie uruchomiona sama gra. Po wyjściu z czołgów program automatycznie przywróci właściwą rozdzielczość pulpitu.

Sasza_Peczerski #5 Posted 08 February 2019 - 10:48 PM

First Sergeant

• Player
  • 68550 battles
  • 1,141
  • [N4N]
No i fajnie, teraz każdy kto szuka tej informacji łatwo ją znajdzie, a nie tylko jej obietnice :) dobra robota!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users