Jump to content

Kendi seviyesinde Op Tanklar

• Please log in to reply
5 replies to this topic

TR_Panda #1 Posted 14 May 2019 - 01:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5245 battles
  • 11
  • [CZZR]

Selam herkese. Eminim benim gibi oyunda çok fazla tecrübesi olmayan oyuncular için faydalı bir konu olacaktır. Sormak istediğim şey hangi seviye olduğu farketmeksizin kendi seviyesinde hatta bi üst seviyede  Op olan tankları bizimle paylaşmanız. (Kolayca win rate kasılacak tanklar) mümkün mertebe premium tankları göz ardı edelim. 

İlk 2 tankı ben yazayım. 

8 seviye alman td olan Rhm.bors ve o hattın devamındaki Wt.auf pz

Merz_KaraMustafaPasa #2 Posted 18 May 2019 - 06:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2565 battles
  • 11
  • [CZZR]

RHM op değil sadece kullanan iyi kullandığında op olabiliyor. Top eğimini nerflediler , mermi yükleme süresini nerflediler, hızlanmasıni nerflediler. Geriye sadece hasarı kaldı . 15.5 saniyede 600-650 vurması onu op yapmaz . Avcı olarak op Rus çin avcıları , sektirmeleri var hemde trol bir şekilde . Misal İsu , düz yerine atsan gider topuna gelir seker , kaç saniye de dolduruyor hatırlamıyorum ama 10 saniyede falan 650 vurur delişi iyidir . Op ariyorsan bunlar op emin ol . 9 level obj de aynı şekilde ne kadar iyi nişan alırsan al ya paletine gelir ya yandaki eğri büğrü yerine sektirir yani , bu tanklar ile Sika Sika gidersin.

Bir örnek daha vereyim 9. Seviyede is8 kimine göre dandiktir kimine göre kral. Bazen her atışı yer bazen dünyayı sektirir . Bu op olayı kullanım ile savaş gidişatını okumak ile doğrudan alakalı . Seviyesine göre geride kalmış olan tanklar elbette var . Bunları ayri tutmak gerekir. Ama bazı tanklar var ki seviyesine göre kesinlikle op tanklar . Misal is3 , biraz önce bahsettiğim isu , yine kullanıcıya göre VK 100 ,  9 levelde e75 , st-i  . Medium olarak t54 iyidir ( eskiden öyle idi nerfe rağmen, şuan nasıl bilmiyorum)  avcı wz ler oldukça iyi , hız , hızlanma kendi etrafında dönme, dolus süresi sektirme bakımından. 

Amx lerde iyi ama harita küçük olduğu için onlar da aşırı iri olduğu için her türlü yiyorlar. Bu dezavantajları var .

Edited by Merz_KaraMustafaPasa, 18 May 2019 - 06:35 PM.

YouTubeSteam & WBlitz Hesap & Klan; CZZR & PUBG Mobile Klan; Special'Forces

TR_Panda #3 Posted 24 May 2019 - 05:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5245 battles
  • 11
  • [CZZR]
Arkadaşım öncelikle şu konuya aydınlık getireyim. Rhm op değil demişsin ve nedenide sana göre hızlanma nerfi ve nişan alma nerfi. Öncelikle şunu belirteyim rhm 8 seviye bir td ve seviyesindeki en iyi td lerden biri. Bunuda bu tankın karşısına 9 seviye çin ve rus  tdlerini rakip göstermenden anlaya bilirz. 8 seviyede 640 vurmak bir tankı op yapmazsa ne yapar ? Ben  8 seviyede güzel bir hasarı var diyorum sen 9 seviyede zaten öyle bir tank var diyosun. Dolayısıyla ben sana kesinlikle katılmıyorum. Ayrıca bu başlığın amacı bu değildi. Yukarıda belirttiğim gibi: Sormak istediğim şey hangi seviye olduğu farketmeksizin kendi seviyesinde hatta bi üst seviyede  Op olan tankları bizimle paylaşmanız. Kolayca win rate kasılacak tanklar

Merz_KaraMustafaPasa #4 Posted 25 May 2019 - 01:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2565 battles
  • 11
  • [CZZR]

Rhm nin karşısına 9 seviye TD koymadım dikkat ettiysen ISU yu örnek gösterdim  ,diğerlerini op tank istediğin için yazdim.. Sana diyorum ki ISU var o da 12-13 saniyede 650 vuruyor. Yazdıklarımı dikkatli oku. 16 saniyede 650 vuran Rhm ye karşılık 12 saniye de , ve sektirme şansı olan bir TD isu hemde baya sektirme ... Trol bir sektiriciligi olan bir TD olduğunu herkes bilir. . Rhm de bu mevcut değil . Üstelik Rhm kadar kamuflaj değeri var.. Bir tankı op yapan sadece hasarı değildir .  Rhm nin tek büyük artısı gizlenme değeri çok iyi . Zor spot oluyor . Ayrıca diyorum ki Rus ve Çin avcılarının da gizlenme değerleri en iyileri , onların sektirme potansiyelleri de var ister kamp yaparsın ister sıka Sika gidersin .Rhm ile Sıka Sıka git bakalım ne oluyor. Daha doğrusu gidemezsin ilk yada 2. mermiyi attıktan sonra garajdasin. Su 152 den tut obj ye kadar Sıka Sıka giden oyuncu çoktur tabi TEK başına değil  .

Tek tek tane tane anlatiyorum isu yu yazdığım halde yada wz yi yazdığım halde sadece 9 tier obj yi yazmışım gibi yanıt veriyorsun.

Wz serilerini örnek gösterdim. Wz 111 deki hız , kendi etrafında da ki dönüş gizlenme oranı ile çok iyi bir TD.  Medler bu tanka kolay kolay cod atamaz . Kullanımı Kuleli bir tank kadar kolay kulesiz olmasına rağmen. 10 saniyede 400-500 vuran bir topu var. 

Wz 111g de de sektirme üst seviyede ortalama 650 vuran topu var . Gizlenme değeri yine yüksek . Yine 9 tier obj de çok iyi bir top ve sektirme var . Bu 9 tierleri yazıyorum ki op tank istediğin için . RHM ile karşılaştırmak için değil.

Özetle rhm kullanıcıya göre op olabilen bir tank.

Sadece hasarı op yapıyorsa neden t49 favori değil . 550-600 vuran bir light tank , hızı da var , ucuyorda kaçıyor da. , He si 250-350 hasar veriyor  Ama heat delisi az , odaklanma uzun zirhsiz . Doğal olarak böyle çünkü denge için . Aslında t49 örnek gösterilmez ama hasar dediğin için en iyi örneklerden biri . Hasar op yapmıyor gördüğün gibi.

Tankların op lik özellikleri haritaya , rakipdeki tanklara , ve en önemlisi kullanan oyuncuya göre değişkenlik gösterir. Bunlara en basit örnek t29-t32-t30 gibi tanklar. Çöl haritasında yada başka bir haritada Hulldown pozisyonu almış bu bir T30 u oradan kolay kolay indirmezsin . Rakibin canına okur . 

Op'a basit bir pre örnek t54 mod 1 . En noob adamda bile sayısız atış sektirir defalarca şahit oldum. Dpm iyi hızı bir orta tanka göre düşüktür ama denge için tabi ,  Üstte de is3 örneği verdim . Aynı seviyedeki tiger 2 ile is3  ile yaptığını yapamazsın açı vermeden çıkmazsın, Ama is3 le yapabilirsin kıçın dan bile seker.  

Edited by Merz_KaraMustafaPasa, 25 May 2019 - 03:12 PM.

DanielQue #5 Posted 25 May 2019 - 10:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19756 battles
  • 21
  • [CZZR]
Sanırım karşına Rehinmatell Borsigi iyi oynayan biri gelmiş sen de burda başlık açmışsın...Düşündüğünün aksine Borsig op değil. 8 seviye premium td Wz 120 1G FT sayılmazsa op tank yok. Tank avcıları doğal olarak iyi bir top bulundurmalı. Sırf topu 640 vuruyor 250 deliyor diye op diyemezsin. Dikkat edersen rhmde isabet  ve zırh da yok. Merz in de belirttiği gibi. Eğer Rhmi op diyorsan ISU ondan daha op. En azından zırhı ve top kalkanı var.Tdler senin erişiminden uzakta ve onları göremiyorsan her zaman patlatılmaları zor olur. Eğer bir td ile uzakta bir birinize sırayla ateş ediyorsan, öldüğünde ( ki yüzde 99 ölürsün.) o td nin op olduğunu savunmamalısın. Şunu da belirtmişsin. 8 seviyede 640 yapmak onu op yapar. Ona bakarsan FV183 de 1000 vuruyor. O da op olmaz mı? Ortalamaların çok üstünde oluyor nasıl olsa? Bir tankın op olup olmamasını topunun kaç vurduğu belirlemez. Kv2 de op tanktır sana göre :). Her neyse. Konuya uyarak bana göre op olan tank, Wz 120 1G FT. Tankın hiç bir şekilde zayıf yanı yok. Dpm bayağı yüksek. Tank hızlı ve kıvrak. Gayet iyi bir zırhı da var. Onun dışında oyunda op tank olduğunu düşünmüyorum fakat eksiği olan bir çok tank sayabilirim ve bunun başında sürekli yüksek seviyelerle karşılaşmak zorunda kalan ve gold mermisinin bile yüksek seviye tankları delemeyen T-34-85 Rudy geliyor.
Kişisel bir öneri: Sana kolayca wr kasabileceğin op bir tank söyleyeyim; oynayabildiğin en iyi tank.

Merz_KaraMustafaPasa #6 Posted 25 May 2019 - 11:33 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2565 battles
  • 11
  • [CZZR]

View PostDanielQue, on 26 May 2019 - 01:44 AM, said:

Kişisel bir öneri: Sana kolayca wr kasabileceğin op bir tank söyleyeyim; oynayabildiğin en iyi tank.

Diğer yazdiklarina da noktası virgülune katılıyorum . Ama bu son paraf çok önemli. 

Wr için oynadığın en iyi tank önemli.  Kullandığım bazı tanklar ve WR leri . Spic ile 600 e yakın savaşım vardır +2-2 MM varken ve NERF yemeden önce , rhm wt Drakula is3 defenter t54 ile 1000 den fazla savaşım vardır. 

Wr si yuksek olanlardan bir kısmı

AMX M4 mle. 45    70% Sta 1 %60
T-43   65% T62A %55
ARL 44   64% Rhm %55
Spähpanzer SP I C   63% WT auf %56
IS   60% T6 Drakula %58
T25/2    58% Is 5 %59
IS-3   60% VK.45.02P %60
T32   60% IS3 defenter %60
T29   59% Glacial 112 %56
T-54   59% T44 %58

Bunlar bir kısmı, bir tanesi hariç 7 tier üzeri olanlar . Karar senin . Daha ne kadar açık bir şablon koyabiliriz bilmiyorum

Edited by Merz_KaraMustafaPasa, 25 May 2019 - 11:35 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users