Jump to content


Oyun bariz Hileli. para Tuzağı ve Ömür törpüsü


 • Please log in to reply
1 reply to this topic

ATAKAN_AVCI #1 Posted 03 June 2019 - 12:23 PM

  Private

 • Player
 • 7611 battles
 • 3
 • [ERLIK]
 • Member since:
  09-07-2018

Kusura bakmayın ama sırf para tuzağısınız. Oyunun resmen boku çıktı. Adam gibi kendi yeteneklerinizle wr yapmanız imkansız. Oyun  kafasına göre size kaybettirmek istediğinde takımınıza noob oyuncular dolduruyor. %38 wr lık adamın takımımda ne işi var arkadaşım?? Sonra da  küfredince biz suçlu oluyoruz. Biz afedersin kazanmak için kıçımızı yırtarken, Adam maç boyu leyla gibi dolanıyor. Eğer birinin winrate i %38 se zaten o araba sürmeye gelmiştir. Girdiği takıma sırf zarardır. Maç başlar başlamaz afk kalanlar mesela . Bu adam oynamayacaksa neden oyuna giriyor ?  hareketsizlikten (INACTIVITY) rapor ediyoruz eğer rapor hakkımız kaldıysa. Ama hiç bir  yaptırımı yok.

 

Bir diğer konu botlar. Zaman zaman oyunda botlar görüyorum. Maç bitince profillerini ziyaret ettiğimde 0 maç yapmış gözüken profil detaylarına girilemeyen oyuncular. Çok kez denkgeldi. Oyun eğer sizi kaybettirmeyi kafanıza koymuşsa takım arkadaşınız olan bot olmadık bir zamanda oyunu bırakıveriyor. Ağzınızla kuş tutsanız olmuyor yani.

 

Oyun premium tank aldırmak için uğraşıyor size. Eğer çok iyi bir premium tankınız ve yine  çok iyi bir  premium tankı olan iyi bir takım arkadaşınız yoksa wr yapmanız imkansız . Oyunun bilgisayarı  oyun içi istatistikleri çok iyi kullanıyor. Tıpkı kumarhaneler gibi sürekli kaybetmenize de izin vermiyor. Sürekli kazanmanıza da. Gerekirse karşı takıma ne kadar iyi oyuncu varsa dolduruyor , sizin takıma da  tüm leylaları dolduruyor kaybetmeniz için.

 

Dengesiz  takım dağılımları artık gına geldi. Oyun bu haliyle ömürr törpüsü ve sinir yükseltmekten başka işe yaramıyor. Şunu bana bir açıklar mısınız :

Benim takımda sadece tek bir premium var  karşı takımda 6  premium tank var. Geçen gün iki kez başıma geldi bu.

 

Hele 7.seviye oynanmaktan uzak hale geldi resmen boku çıktı. İpini koparan smasher almış dracula almış. Helsingler bilmemneler  gırla gidiyor. Oyuncular da işin çakallığını bulmuş. Draculasını Smasher ini Helsing ini kapan İkili takım halinde giriyorlar oyuna. Normal tanklarla bunlarla baş etmeniz çok zor. haddinden fazla premium tank var ortalıkta.Pururut #2 Posted 03 June 2019 - 01:31 PM

  First Sergeant

 • Player
 • 23693 battles
 • 1,784
 • [1RTR_]
 • Member since:
  07-29-2013

Benim gözlemlediğim kadarı ile kazanmak yada kaybetmek çoğunluk için zerre anlam ifade etmiyor. Misal eleman 4-5 dakika kafa dağıtmak için telefonundan oynuyor; oynarken telefonun çalma olasılığı, metroda ise sinyalin gitmesi, o an aniden oynamak istememesi, tercihinin diğer oyuncuları nasıl etkileyeceği falan sikinde değil. Yetmiyormuş gibi oyunun mobil tasarımı, oyuncular arası iletişimi kısıtlı tutması ve Wargaming yaptırım uyguladığı taktirde oyuncuları oyundan soğutma riskini göze almadığı için olan oyunu ciddiye alana oluyor. Blitz eskiden bu kadar vasat değildi fakat devran döndü. Şu saatten sonra oyunu turnuva hariç ciddiyetle oynamanın mantıklı bir açıklaması yok. Botlar yanlış hatırlamıyorsam 5.5 güncellemesinden beri var. Maksat yeni başlayanların daha rahat bir oyun deneyimi yaşaması için tüm ulusların tank ağaçlarının seviye 1-4 arası sadeleştirilip ilk 5000-6000 maç için botların dahil edilip deneyimli oyuncuların dahil olamadığı bir eşleştirme sistemi tasarlandı. Tabii ki asıl amaç yeni başlayanları en kısa sürede özellikle en dengesiz seviye 6-7'ye çıkarıp seviye 8 premium tank almaya zorlamaktı ki halen öyle. Eşleştirme sisteminin aman şu kazansın yada şu kaybetsin gibi bir derdi yok,bu tamamı ile olasılık kavramına kafası basmayan oyuncuların kıçından uydurduğu bir teori. Her ne kadar Smasher, Dracula, Helsing gibi Wargaming'in para için uzun vadede sonuçlarını düşünmeyip sattığı rezalet tanklar olsa da premium tankların çoğu o kadar kuvvetli değil. 

 

Vaktiyle oyuna başlamayıp tüm hatları seviye 8'e kadar kasmadıysan yapabileceğin tek şey Tiger P, IS, SU-152 gibi seviye 6-7'nin en kuvvetli tanklarını kasıp seviye 8' e en kısa sürede ulaşmak. Aktif olarak oynadığım dönemde seviye 6-7'de %67 üzeri kazanma oranım vardı fakat şu an o seviyedeki tanklarıma dokunmuyorum bile. Durum o kadar vasat.


Edited by Pururut, 03 June 2019 - 01:33 PM.

Bun bun
1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users