Jump to content

Jak přesně funguje matchmaking?

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Polyfen #1 Posted 08 December 2019 - 08:49 PM

Private

• Player
  • 4738 battles
  • 2
  • [HMTL]
Moc nechápu, co se to poslední dny děje. Ještě předevčírem jsem měl vítězství 56,9 % a dnes je to 55 % a pokud bych hrál dál, tak se dostanu hluboce pod 50 %. Dnes jsem počítal prohry v řadě a bylo to neuvěřitelných 12 proher za sebou!!! Pak jsem to zabalil a přestal hrát. Háže mě to do her, kde jsou naprostí ignoranti, polovina nastřílí nulu, chovaj se jako totál lamy a normálně mě někde zablokují a ani o tom ani neví, hráči AFK jsou pomalu pravidlem,... Naopak enemy maj hráče evidentně aktivní, s tier 7 nastřílí běžně 3000 a AFK nikdo. Nedělalo se něco na serveru? Přece se ze mně za 2 dny nestala tupá lama, která přitahuje AFK a blbý hráče. Na nový tank si ani nevydělám a na tier 8 bych musel házet zlaťáky ve velkém. 

scrambler71 #2 Posted 08 December 2019 - 09:36 PM

First Sergeant

• Player
  • 18322 battles
  • 1,309

máš málo bitev, tak si zvykej, lepší to už nebude, spíš horší. Taky jsem pořád nadával na MM. Jako je na prd to vědí všichni, ale nic s tím nenaděláš. WG se snaží neustále experimentovat a přijít na nějaký funkční systém sestavování týmů, ale už bych v to nedoufal. Ve hře je spousta hráčů kteří hrají jen tak bez snahy vyhrát, i já sem chvílema schválně chcípl když jsem viděl že je tým na nic a neviděl jsem smysl v takové bitvě ztrácet čas. Takže hraju, a když se hromadí prohry a jsem pořád low tier s slabými hráči na topu, tak to prostě vypnu, nebo zkusím druhý účet, případně ruský server. Ale došel jsem k názoru že se sice MM může snažit na základě parametrů hráčů sestavit bitvu, ale těžko může vědět kdo má zrovna kolik promile v krvi, blbne mu internet, jeho počítač si půjčili děcka, nebo mu zrovna ruplo v bedně !! To je prostě mimo schopnosti počítače. Takže úplně spolehlivý MM nikdy nebude. A když se podíváš na streamy skilových hráčů uvidíš že sice taky mají občas řadu špatných bitev 0:7, ale prostě to ignorují a hrají dokud je to baví. Málo kdy jsem u nich viděl víc jak 3 prohry v řadě. Takže když každý bude dělat co může, dopadne to jak nejlíp může. A pokud je někdo slabší hráč, jako třeba já, musí počítat že těch proher bude víc než u hráče s WR přes 60%.

Na expení využívám násobky 2x 5x a pak slevy na expy nebo kupní cenu. jako třeba teď na černý pátek ... a zlaťáky beru denně z reklamy na mobilu

Edited by scrambler71, 09 December 2019 - 06:27 AM.

anonym_y15UVoWqIOS5 #3 Posted 09 December 2019 - 05:26 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 129

Herní výkon tady probíhá ve vlnách, tedy nějakou dobu člověk jde nahoru a když si začne myslet, že už hraje tanky celkem dobře, hra ho rychle vyvede z omylu a pošle dotyčného šupem dolů. V etapě pádu hráčova taktika, herní styl, tanky, spoluhráči,... a všechno ostatní prostě jakoby přestane fungovat. Když člověk má tanky, se kterými je opravdu, ale opravdu objektivně a stabilně dobrý, pak si může ten pád přibrzdit, padá sice dál, ale nemusí to být až takový fofr dolů.

Jako zajímavost přidám svoji současnou zkušenost s Prémiovým účtem (PU) a Prémiovými tanky (PT), protože občas má někdo tendenci tvrdit, že kdo platí, ten vítězí. Je dobré si přiznat, že PU ani PT nic na vlnách nezmění, obé přinese jen to, co slibuje, tedy pouze zvýšený příjem kreditů a XP. Já jsem v současné době na vlně pádu, a tak jsem se rozhodl pro testování a v rámci slev jsem koupil několik PT a k tomu navíc PU na cca 4 měsíce.

Mno, bez ohledu na moji investici reálnými penězi můj pád neustále pokračuje a např. můj osmičkový PT, který se mně jevil jako dobrý, bo jsem měl prvních 50 bitev průměr wr65+, se za poslední dny překlopil do kategorie "šrot", protože mj. moje víkendové hraní přineslo skvělý průměr wr25+, a to znamenalo posun do celkově hodnoty wr55+ při 100 bitvách (to je pro moje vnímání věci za peníze nepřijatelné ). Inu ten šrot jsem včera prodal a peníze za něj jsem vyhodnotil jako útratu za večeři; samozřejmě neřeším zbožná přání typu "budu zkoušet štěstí dál a třeba se to zlepší", protože nejsem naivní a nemám to zapotřebí. Další PT, výkonově u mě snad ještě horší, testuji na úkaz "každý den začínám sadou porážek".

No ale důležité na tom testu je pro mě hlavně to, že další peníze za PT už ode mě Wargaming těžko kdy uvidí, protože opravdu mám-li dát skutečné peníze, pak očekávám skutečný přínos, a ten tady zjevně zaručený není. 

Nicméně podle mě je to hra dobrá a není snadné hrát ji s dobrými výsledky a v trvalé duševní pohodě.

:)

Edit:

třeba dnes to vypadá takto, člověk se může posr** a stejně se vůbec nic nezmění a čím větší výkon podáš s "vyrovnávacím" tankem, tím více hra přitvrdí, aneb když máš jít dolů, prostě jdeš

esprit_cz #4 Posted 10 December 2019 - 04:53 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View PostPolyfen, on 08 December 2019 - 08:49 PM, said:

1. Netuším, jaké máš herní zkušenosti s touhle hrou? Pokud je nemáš nežeň se rychle nahoru! S každým vyšším tierem je hra složitější, výsledek bitvy není až tak v tvých rukou jako celého týmu. 

2. MM je takový nevyspitatelný. Jednou máš období kdy vyhráváš, pak se zase vítr otočí. S tvým počtem her se ti WR hýbe s každou bitvou. U mě +/- po 7 bitvách poskočí o 0.01 nahoru nebo dolu. Jsou pouze tyhle možnosti, když se nedaří. Vyprdout se na hraní nebo vyměnit typ tanku, změnit tier.

3. Mám několik herních účtů, ze kterých jsem vypozoroval, pokud hraješ do 5 tieru, něco umíš, WR roste. Není to tak, že jen vyhráváš, ale převládají výhry. Jak překročíš 5 tier, jsi jako Alenka v říši divů. Jenže tohle je tím, že se výš pohybují převážně zkušený hráči, kteří se mixují s rychlokvaškami. MM tohle moc nerozeznává.

4. Jestli ti můžu poradit, drž se dole, stabilizuj si WR, pak vyraž nahoru. Ale ne tím způsobem, že si koupíš 5 tier, za týden 10!

esprit_cz #5 Posted 10 December 2019 - 05:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View PostTrylive, on 09 December 2019 - 05:26 PM, said:

Herní výkon tady probíhá ve vlnách, tedy nějakou dobu člověk jde nahoru a když si začne myslet, že už hraje tanky celkem dobře, hra ho rychle vyvede z omylu a pošle dotyčného šupem dolů. V etapě pádu hráčova taktika, herní styl, tanky, spoluhráči,... a všechno ostatní prostě jakoby přestane fungovat. Když člověk má tanky, se kterými je opravdu, ale opravdu objektivně a stabilně dobrý, pak si může ten pád přibrzdit, padá sice dál, ale nemusí to být až takový fofr dolů.

Jako zajímavost přidám svoji současnou zkušenost s Prémiovým účtem (PU) a Prémiovými tanky (PT), protože občas má někdo tendenci tvrdit, že kdo platí, ten vítězí. Je dobré si přiznat, že PU ani PT nic na vlnách nezmění, obé přinese jen to, co slibuje, tedy pouze zvýšený příjem kreditů a XP. Já jsem v současné době na vlně pádu, a tak jsem se rozhodl pro testování a v rámci slev jsem koupil několik PT a k tomu navíc PU na cca 4 měsíce.

Mno, bez ohledu na moji investici reálnými penězi můj pád neustále pokračuje a např. můj osmičkový PT, který se mně jevil jako dobrý, bo jsem měl prvních 50 bitev průměr wr65+, se za poslední dny překlopil do kategorie "šrot", protože mj. moje víkendové hraní přineslo skvělý průměr wr25+, a to znamenalo posun do celkově hodnoty wr55+ při 100 bitvách (to je pro moje vnímání věci za peníze nepřijatelné ). Inu ten šrot jsem včera prodal a peníze za něj jsem vyhodnotil jako útratu za večeři; samozřejmě neřeším zbožná přání typu "budu zkoušet štěstí dál a třeba se to zlepší", protože nejsem naivní a nemám to zapotřebí. Další PT, výkonově u mě snad ještě horší, testuji na úkaz "každý den začínám sadou porážek".

No ale důležité na tom testu je pro mě hlavně to, že další peníze za PT už ode mě Wargaming těžko kdy uvidí, protože opravdu mám-li dát skutečné peníze, pak očekávám skutečný přínos, a ten tady zjevně zaručený není. 

To jsi procitl celkem pozdě, ale každý si ty prsty musí spálit sám. 

Já PT neprodávám. Když už jsem ty peníze investoval, je mi to líto dostat nějakou herní měnu. Ještě bych uvažoval, kdybych dostal zlato. WG mě za ty roky vyškolilo. Na něco nalákají, pak to změní. Z tanku, který měl pro mě nějakou přednost, což byl důvod, proč jsem ho koupil, udělají popelnici. Za pár měsíců je zase všechno jinak. A takhle je to dokola. Takže jednou jsi nadr..., pak lituješ. Já mám cca 35 volných míst v garáži a dalších X míst v certifikátech na stání, takže místo vůbec neřeším. Jen se mi líbí, jak mám každý rok něčeho přebytek. Před loni desítky milionů kreditů, nevěděl co s nimi. Pak přišla zlodějna s vybavením, rázem byl nedostatek, že jsem hromadu taknů musel prodat. Snad ještě teď bych vydělával na jejich vybavení. Loni to byly zase goldy. Letos to jsou zase volné expy, kterých mám skoro 900 tis. 

anonym_y15UVoWqIOS5 #6 Posted 10 December 2019 - 05:40 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 129

View Postesprit_cz, on 10 December 2019 - 05:07 PM, said:

To jsi procitl celkem pozdě, ale každý si ty prsty musí spálit sám. 

Já PT neprodávám. Když už jsem ty peníze investoval, je mi to líto dostat nějakou herní měnu. Ještě bych uvažoval, kdybych dostal zlato. WG mě za ty roky vyškolilo. Na něco nalákají, pak to změní. Z tanku, který měl pro mě nějakou přednost, což byl důvod, proč jsem ho koupil, udělají popelnici. Za pár měsíců je zase všechno jinak. A takhle je to dokola. Takže jednou jsi nadr..., pak lituješ. Já mám cca 35 volných míst v garáži a dalších X míst v certifikátech na stání, takže místo vůbec neřeším. Jen se mi líbí, jak mám každý rok něčeho přebytek. Před loni desítky milionů kreditů, nevěděl co s nimi. Pak přišla zlodějna s vybavením, rázem byl nedostatek, že jsem hromadu taknů musel prodat. Snad ještě teď bych vydělával na jejich vybavení. Loni to byly zase goldy. Letos to jsou zase volné expy, kterých mám skoro 900 tis. 

V zásadě celkem souhlasím, kromě první věty. Vůbec nejde o nějaké moje procitnutí, protože nic z toho, co jsem popsal, není pro mě překvapením. Jen jsem pro zakladatele vlákna popsal své dosavadní zkušenosti, přičemž umím také připustit, že někdo může mít zkušenosti i jiné. A navrch jsem přihodil tvrzení o PU / PT, protože tato věc se občas ráda objeví jako "argument".

Pár stovek opravdu neřeším, třeba s tím popisovaným osmičkovým PT jsem si užil zábavnou jízdu několik dní, naproti tomu večeři ve stejné ceně si užiji tak max. dvě hodiny - tedy vyčerpal jsem potenciál koupené věci, vytěženou jsem ji vyhodil do koše na odpadky a navrch jsem si ověřil svoji teorii, že je zbytečné PT kupovat, pokud mně jde o "reálný" přínos.

Polyfen #7 Posted 10 December 2019 - 08:13 PM

Private

• Player
  • 4738 battles
  • 2
  • [HMTL]
Zkušeností mám dost. Hrál jsem WOT a na Blitz jsem přešel, protože nemám přístup k pořádnému počítači. Ve WOT jsem měl 13 000 bitev. Dneškem s Blitz asi končím. První hra - prohra, druhá hra - prohra,.....osmá zase prohra. Vždy nastřílel minimálně jeden hráč 0 a já jsem byl v nejhorším případě 4. v žebříku. Nemám na to nervy. Ve WOT se mi to nikdy nestalo. A to jsem ho hrál několik let. 

EndToast_LOCA #8 Posted 10 December 2019 - 08:28 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostPolyfen, on 10 December 2019 - 09:13 PM, said:

Zkušeností mám dost. Hrál jsem WOT a na Blitz jsem přešel, protože nemám přístup k pořádnému počítači. Ve WOT jsem měl 13 000 bitev. Dneškem s Blitz asi končím. První hra - prohra, druhá hra - prohra,.....osmá zase prohra. Vždy nastřílel minimálně jeden hráč 0 a já jsem byl v nejhorším případě 4. v žebříku. Nemám na to nervy. Ve WOT se mi to nikdy nestalo. A to jsem ho hrál několik let. 

Vo WoT mi chceš tvrdiť, že z 15 hráčov ani jeden nemá stabilne 0 a nemáš prehru za prehrou?

P.S: Otázka bokom, keď prehrávaš rad radom prečo to robíš ďalej?

anonym_y15UVoWqIOS5 #9 Posted 10 December 2019 - 08:40 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 129

View PostPolyfen, on 10 December 2019 - 08:13 PM, said:

I když se nějaké zkušenosti z velkého WoT určitě hodí, sami představitelé Wargamingu říkají, že WoTBlitz není WoT, tedy zkušeností zřejmě nemáš dost. Vlastně ani nevím, jestli sis přečetl, co jsme ti psali, každý po svém, ale dost podobně řekl bych.

Noa že jeden hráč nastřílel 0 to jako má být hrůza ? A co potom řekneš na tento ne úplně neobvyklý jev ?

Napsal jsem nahoře, že to není snadná hra, ale možná proto je tak chytlavá

Wunderpepi #10 Posted 10 December 2019 - 08:43 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 22196 battles
  • 668
Což o to. Prémový tanky aspoň vydělávají víc kreditů, takže aspoň nějaká ta vlastnost navíc tam je. Ale ty takzvané sběratelské (modré;) vzácné tanky, které jsou drahé, vydělávají stejně jako tanky obyčejné a s tou jejich vzácností je to tak, že jsou v obchodě stejně každou chvíli k dostání. Nechápu, co má tohle za smysl.

scrambler71 #11 Posted 11 December 2019 - 10:11 AM

First Sergeant

• Player
  • 18322 battles
  • 1,309
Smysl to má takový, že dřív to byly většinou vyexpitelné tanky z darma, a teď jsou zběratelské a WG je může se ziskem PRODÁVAT. Takže když na tom vydělají, má to pro ně smysl :)

EndToast_LOCA #12 Posted 11 December 2019 - 06:47 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostWunderpepi, on 10 December 2019 - 09:43 PM, said:

Ale ty takzvané sběratelské (modré;) vzácné tanky, které jsou drahé, vydělávají stejně jako tanky obyčejné a s tou jejich vzácností je to tak, že jsou v obchodě stejně každou chvíli k dostání. 

Bagder, T22 a podobne?

Wunderpepi #13 Posted 11 December 2019 - 07:34 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 22196 battles
  • 668

View Postscrambler71, on 11 December 2019 - 11:11 AM, said:

Smysl to má takový, že dřív to byly většinou vyexpitelné tanky z darma, a teď jsou zběratelské a WG je může se ziskem PRODÁVAT. Takže když na tom vydělají, má to pro ně smysl :)

No já chápu, že pro ně to smysl má. ALe nechápu ty lidi, co za takovou věc vyhodí svoje prachy. :teethhappy:

View PostEndToast_LOCA, on 11 December 2019 - 07:47 PM, said:

Bagder, T22 a podobne?

Jo. A taky takový ty jako Scavenger, Gravedigger nebo Kuro Mori MIne.

EndToast_LOCA #14 Posted 11 December 2019 - 07:51 PM

First Sergeant

• Player
  • 36953 battles
  • 1,436
  • [LOCA]

View PostWunderpepi, on 11 December 2019 - 08:34 PM, said:

No já chápu, že pro ně to smysl má. ALe nechápu ty lidi, co za takovou věc vyhodí svoje prachy. :teethhappy:

Jo. A taky takový ty jako Scavenger, Gravedigger nebo Kuro Mori MIne.

A problém je v tom kde?

esprit_cz #15 Posted 12 December 2019 - 10:37 AM

First Sergeant

• Player
  • 43256 battles
  • 5,212
  • [SCRY]

View PostPolyfen, on 10 December 2019 - 08:13 PM, said:

Tobě se nikdy nepovedlo za nula? Mě teda ano, určitě 1x týdně se zadaří. A víš proč? Protože většina týmu to někde zaparkuje. Udělat to taky, můžu jít na kafe. Tak jedu svítit. Přijde prd, prd, jsi v garáži ani nevíš jak. Proto taky nedávám negativní hodnocení hráčům s WR nad 50, protože se stane. Co mě však se..., že nějakým mola se celou bitvu nepohne z místa, jednou vystřelí, ať už způsobí směšné poškození nebo někoho doklepne, má větší ohodnocení než ty, který vyjedeš na kopec, spotneš celý nepřátelský tým, ale ne prdneš si

Edited by esprit_cz, 12 December 2019 - 10:42 AM.

anonym_y15UVoWqIOS5 #16 Posted 12 December 2019 - 05:19 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 129

View Postesprit_cz, on 12 December 2019 - 10:37 AM, said:

Tobě se nikdy nepovedlo za nula? Mě teda ano, určitě 1x týdně se zadaří. A víš proč? Protože většina týmu to někde zaparkuje. Udělat to taky, můžu jít na kafe. Tak jedu svítit. Přijde prd, prd, jsi v garáži ani nevíš jak. Proto taky nedávám negativní hodnocení hráčům s WR nad 50, protože se stane. Co mě však se..., že nějakým mola se celou bitvu nepohne z místa, jednou vystřelí, ať už způsobí směšné poškození nebo někoho doklepne, má větší ohodnocení než ty, který vyjedeš na kopec, spotneš celý nepřátelský tým, ale ne prdneš si

Jj, nula občas může přijít i když trefím a dokonce i probiju, jak je to možné, nevím, nechápu.

:teethhappy:

S tím hodnocení ale nevím, cos skutečně viděl a jestli jsi to správně vyhodnotil. Mám na sobě vyzkoušené, že např. nejvyšší dmg ještě nutně neznamená nejvyšší hodnocení, ale spíš mám za to, že hra více ocení vysoce aktivní hru v doprovodu s vysokou reálnou efektivitou. Aktivní tedy určitě neznamená umřít hned zkraje a při umírání pozorovat - spotovat nepřítele ( to je obecný příklad ).

:D

to Wunderpepi:

smysl pořízení modrých tanků pro mě postrádá jakoukoliv logiku, tak snad jen mohu připustit, že někdo asi může nabýt pocitu, že získá nějakou mimořádnost, a za to je ochoten zaplatit - hře to neškodí, naopak ji to pomáhá držet v chodu, a tak proč ne.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users