Jump to content

Sheridan tankı adaletsizliği

Sheridan tankı

• Please log in to reply
6 replies to this topic

Ercan_81_steel #1 Posted 30 January 2020 - 07:31 PM

Private

• Player
  • 7059 battles
  • 3
  • [CLTRK]

Öncelikle iyi günler, benim sıkıntım yeni getirilen roket sistemi ile ilgili olucak;

Yapılan yenilik her ne kadar oyuna yenilik, farklı bir oyun deneyimi yaşatma gibi iyi amaçlarla getirilmiş olsada aksine biz oyuncuların oyundan tiksinmesine neden olmaktadır.

Örneğin sheridan tankı hafif bir tank olmasına karşın hem hız, hem zırh, hem de roket atması gibi özellikleri nedeniyle çok ama çok güçlü bir tank haline gelmiştir.

Leo 1 ile yaptığım maçlarda, karşı takımda sheridan tankı var ise eğer, hiç ama hiç zırhım olmaması nedeniyle roket yemek suretiyle hızlı bir şekilde ölmekteyim.

Her ne kadar leo1 tankı hızlı bir tank olsada, zırhsız ve silüeti geniş bir tanktır 

Kendi adıma oyunu yaklaşık 4 aydır faal bir şekilde oynamakta ve kendimi yeni yeni geliştirmekteyim.

Sonuç olarak ben kendi adıma bu tankın güçlü olmasından şikayetçiyim.

Sizlerinde bu konu hakkında gerek türk oyuncular gerekse diğer milletlerden şikayetler aldığınızı düşünmekte ve bu adaletsizliği bir an önce gidereceğinizi düşünmekteyim.

Saygılarımla..

Edited by Ercan_81_steel, 30 January 2020 - 07:48 PM.

kral66_king #2 Posted 23 April 2020 - 06:52 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5988 battles
  • 12

Kardeşim bu tankın op yanı bence kalmadı. ilk geldi delişi iyiydi ama bayağı nerflediler. birde ortalama hasarını nerflediler. yani füzeyide çoğu oyuncu kullanamıyor ıskalaması çok kolay ve en önemlisi heat füze kullanıyor örneğin füze atan sheridan tankı E100 tankını füze ile gövdesinin yanından delemez çünkü E100 ün yan tarafı boşluklu zırh. Leopard 1 ile hareketli oynarsan füze isabet oranını düşürebilirsin. Birçok yerde okudum Sheridan tankının troll olduğundan bahsedilmiş alakası yok boşluklu zırh kutu gibi tankın tüm çevresini kaplıyor. atış yapılıp sektiğinde aslında sekme olmuyor. mermi o kutu gibi boşluklu zırhı delmesine rağmen ana gövdeye mermi temas etmeye biliyor tankın şeklinden dolayı (blitzhangardan bakarsan 3 boyutlu zırh profiline dediğimi anlarsın) ki temas etsen bile gövde şeklinden sekebiliyor vs . HE mermiler ise boşluklu zırhta patladığı için sıçrama hasarı ile yetiniyor. Heat mermi ile (ki zaten atılmaz) gövdeden kesinlikle delinmez. özetle Tank evet ilk çıktığında bir miktar op idi. Ama nerflerle bir miktar dengelendi. Önemli olan füze değil onu kullanandır. Fv 215b 183 ün hesh mermisi gibi düşün yani. yeterli şekilde anlatıp fikir verebildiysem ne mutlu bana. 

Saygılarımla... 

Edited by kral66_king, 23 April 2020 - 06:55 PM.

kral66_king #3 Posted 23 April 2020 - 06:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5988 battles
  • 12

birde 4 aydır oynuyorum demişsin. sence leo 1 için biraz erken değil mi? E50M veya T62A gibi tanklar kendini geliştirmen açısından daha rahat olmaz mıydı? 813 maç oynadığın leo 1in wrsi %44 bence daha zırhlı tanklar kasmanı öneririm örneğin E 100 hattına girebilirsin Tiger 1 ve Tiger 2 yakın zamanda buff aldılar oldukça iyi tanklardı zaten ayrıca benim kişisel tavsiyem T62A kasmayı dene ben T54e geldim (T54 ltwt hattından) Light tankları öğrenmen için iyi bir hat bence henüz leopard 1 için çok erken senin için. İngiliz medleride iyidir kasabilirsin(Tier 8 Centurion 1 hariç;) özellikle İngiliz cromwell ve comet seviyelerine göre iyi tanklardır ve oynaması zevklidir bir denemeni öneririm. ama hafif ve Light tank mantığını öğrenmek için Tier 6 cromwelli kullanabilirsin hem hızlıdır hem dpm açısından çok iyidir. ortalama birde zırhı vardır. 

Edited by kral66_king, 02 May 2020 - 08:48 AM.

mustafa1987karakurt #4 Posted 13 May 2020 - 07:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23187 battles
  • 33
  • [KG-BC]

5 yıldır oyunu oynayan, 30k savaş yapmış bir ağır tank ve tank acısı oyuncusuyum.

Sheridan tankı bence aşırı derecede Op ve oyunun dengesini kesinlikle bozuyor.

Öncelikle bu tankın ortalama hasarı 460 civarına düşürülmeli, yükleme süresi 2 saniye kadar azaltılmalı, boşluklu zırh olayı kaldırılmalı sonuçta bu bir ağır tank değil, roketi kesinlikle kaldırılmalı, roketinin olması Sheridan tankından daha yavaş olan her tank için tam bir yok olma nedeni, ilk mermisi t49 da olduğu gibi Heat olmalı ve 225 civarı bir deliş verilmeli He mermisi de 95 civarı delmeli eğer tank bu şekilde olacak olursa hızı ve manevra kabiliyetinin değiştirilmesine gerek kalmayacaktır ki zaten bir hafif tankın en öne çıkan özelliği hızı ve manevra kabiliyeti olmalıdır lakin Seheridan tankına hem zırh hem deliş hemde oyuna aşırı derecede etki etmesine neden olan roket verilmiş yani bu tank tek bir yönden Op değil bir çok yönden Op mevcut hali ile, bunun aksini düşünen kişilerin büyük bir çoğunluğu bu tankla oynayıp tankın kabiliyetleri sayesinde kendini çok iyi bir oyuncu zanneden ve milleti gıcık eden tiplerdir.

Aynı şekilde Sheridan tankının bir alt leveli olan T92 E1 tankının da nerf lenmesi gerekmektedir aksi takdirde ben ve benim gibi bir çok ağır tank ve tank avcısı oyuncusu oyunu kesinlikle bırakacaktır, tabi bizim oyunu bırakmamız yetkili kişilerin ne kadar umrunda olur orasını bilemem, ben sadece bana göre bu tankların adaletsiz olduğu düşüncesindeyim.

Zaten seviyesine göre daha iyi olan bir çok tank varken ve Takım Eşleştirme sistemi o kadar berbat iken kimse birde bu Sheridan ve T92 E1 saçmalığına katlanmak istemez.

kral66_king #5 Posted 16 May 2020 - 07:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5988 battles
  • 12

View Postmustafa1987karakurt, on 13 May 2020 - 07:57 PM, said:

5 yıldır oyunu oynayan, 30k savaş yapmış bir ağır tank ve tank acısı oyuncusuyum.

Sheridan tankı bence aşırı derecede Op ve oyunun dengesini kesinlikle bozuyor.

Öncelikle bu tankın ortalama hasarı 460 civarına düşürülmeli, yükleme süresi 2 saniye kadar azaltılmalı, boşluklu zırh olayı kaldırılmalı sonuçta bu bir ağır tank değil, roketi kesinlikle kaldırılmalı, roketinin olması Sheridan tankından daha yavaş olan her tank için tam bir yok olma nedeni, ilk mermisi t49 da olduğu gibi Heat olmalı ve 225 civarı bir deliş verilmeli He mermisi de 95 civarı delmeli eğer tank bu şekilde olacak olursa hızı ve manevra kabiliyetinin değiştirilmesine gerek kalmayacaktır ki zaten bir hafif tankın en öne çıkan özelliği hızı ve manevra kabiliyeti olmalıdır lakin Seheridan tankına hem zırh hem deliş hemde oyuna aşırı derecede etki etmesine neden olan roket verilmiş yani bu tank tek bir yönden Op değil bir çok yönden Op mevcut hali ile, bunun aksini düşünen kişilerin büyük bir çoğunluğu bu tankla oynayıp tankın kabiliyetleri sayesinde kendini çok iyi bir oyuncu zanneden ve milleti gıcık eden tiplerdir.

Aynı şekilde Sheridan tankının bir alt leveli olan T92 E1 tankının da nerf lenmesi gerekmektedir aksi takdirde ben ve benim gibi bir çok ağır tank ve tank avcısı oyuncusu oyunu kesinlikle bırakacaktır, tabi bizim oyunu bırakmamız yetkili kişilerin ne kadar umrunda olur orasını bilemem, ben sadece bana göre bu tankların adaletsiz olduğu düşüncesindeyim.

Zaten seviyesine göre daha iyi olan bir çok tank varken ve Takım Eşleştirme sistemi o kadar berbat iken kimse birde bu Sheridan ve T92 E1 saçmalığına katlanmak istemez.

Tamamen katılıyorum. Ancak boşluklu zırhı kaldırmazlar zaten boşluklu zırh ağır tanklara özgü değil ve genelde 5-6 mm civarı olur op yanı yok yani ancak geçen girdiğim Tier 9 Centurion 7/1 ile maçında karşıda sheridan spota benden önce gidiyor birde maç başı 500-600 hasar yiyorum atış yapmak istediğimz zaman adam kaçmış oluyor bile. birde bu T92E1 ve Sheridan oynayan bazı oyuncular sadece tek kişiye odaklanıyor bazı iyi oyuncular hariç. o da oyun keyfini mahvediyor. Ancak Wg füze sistemini asla kaldırmayacak. ancak server istatistiklerine göre nerf atabilir ama zaten tank aşırı nerf yedi. füze ortalama hasarı 460 oldu. Hem füze hem asıl mermisi delişe nerf aldı. füzeyi sektirmesi nispeten kolay ve boşluklu zırhı geçemiyor. He delişi zaten T49 ile aynı bence ivmelenmesine nerf gelmeli. zaten füze hariç tier 10 t49 gibi birşey 

_The_RAMMER_ #6 Posted 01 August 2020 - 09:51 AM

Private

• Player
  • 15215 battles
  • 2
  • [C13]
La boş yapmayın sizde oynayın sheridan madem op

kral66_king #7 Posted 01 August 2020 - 04:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5988 battles
  • 12

View Post_The_RAMMER_, on 01 August 2020 - 09:51 AM, said:

La boş yapmayın sizde oynayın sheridan madem op

Kardeşim fikir belirtiyoruz eğer hoşuna gitmediyse yazmayabilirsin. Zaten sheridan ivmelenmesine nerf yedi. 

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users