Jump to content

TigerP

11 replies to this topic

Zbigu #1 Posted 06 January 2015 - 12:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7993 battles
  • 49
  • [PFA]
Chcialbym otrzymać jakies wskazowki od graczy którzy nim grali i w ten sposób wykorzystać jego mocne strony a słabe zmniejszyć do zera. 

anonym_HTT462devXmX #2 Posted 18 February 2015 - 07:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 37
Hey moim zdaniem jest lepszy niż tiger 1 grubszy pancerz ,obecnie rozpracowuje go

NicoUA #3 Posted 05 March 2015 - 10:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6804 battles
  • 29
  • [SMOG-]
Jest dużo lepszy od Tigera P mocny pancerz dobra lufka po prostu jest genialny.

Zaprasza do przeczytania mojego poradnika:

http://forum.polishf...read.php?tid=73
Fanpage: www.facebook.com/eko2k

Acian91 #4 Posted 11 March 2015 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 6426 battles
  • 5

Czołg godny polecenia. W zasadzie nie jest OP w żadnej kwestii. Ale kompilacja jego cech ( w miarę dobry pancerz, dużo hp, szybki reload, dobra celność i niezłe skupianie oraz penetracja), czyni z niego dobrze wyważony, równy i konsekwentny w bitwach pojazd, który przedziera się przez zastępy wroga. Porównując go do IS-a (którego też miałem i bardzo lubiłem) mogę powiedzieć że jest jego przeciwieństwem.

IS jest jak nieokrzesany rusek- potrafi porządnie przywalić, częściej wpadają epickie bitwy, gra się bardziej agresywnie, co czasem skutkuje super bitwą, lecz czasem lamą (bo kapryśne działo akurat 3 razy pod rząd nie trafiło lub nie przebiło). Przemawiają za tym moje staty: mniejszy %win, mniejsza przeżywalność ale więcej TOP GUN, więcej fragów/bitwę 

Tiger to wyważony niemiec :) - konsekwentny w działaniu, zabójczo skuteczny przy rozważnej grze (rozważna nie znaczy kampienia gdy jesteś topem). Lecz nie zdarzają się tak często bitwy epickie jak w IS (przynajmniej mi). Jednak dużo mam bitew takich "porządnych"  (2-3 fragi, 2K+ dmg) Staty są dowodem: duże win ratio (66%), większa przeżywalność na koszt mniejszej ilości medali typu top gun.   

Jeszcze jedną dużą zaletą Tigera P jest możliwość rozwoju Ferdka i Tigera I. Można więc iść w ten czołg i sobie przejść na linie tigera lub ferdka. Dalsza przygoda z linią Tigera P to niewdzięczna i wymagająca gra. Jestem na VK  B- TRAGEDIA

Edited by Acian91, 11 March 2015 - 11:51 AM.

Jacob_ShelbyGT500 #5 Posted 05 August 2015 - 08:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 34057 battles
  • 36
  • [0WN8]
Najlepszy tiger jakim kiedy kolwiek gralem. Polecam, tylko boków trzeba pilnować.:-)

kapraldominik #6 Posted 12 February 2017 - 07:41 PM

Sergeant

• Player
  • 9612 battles
  • 292
  • [P_Z_C]
Wszystko fajnie gdyby nie liczba weakspotow - 2 boczki z przodu, garnek,Dolna płyta , jarzmo też ma dziury no i dłuższy od tigera

Morowinder #7 Posted 01 April 2017 - 10:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3150 battles
  • 44
  • [-TEA]

Witam, ostatnio zakupiłem sobie Tigera P i uważam, że to najlepsza siódemka jaka przewineła się przez mój garaż.

Jako iż silniki wybadałem na VK 30.01P, a działa na Tigerze I, to musialem tylko wybadac wieże i gąski (tych drugich jeszcze nie mam).

Największą wadą jest tutaj mobilność - można ją porównać do taczki pełnej cegieł ciągnietej przez pięciolatka (wyciąga około 30 km/h) no i brak pancerza po bokach (80mm, niby coś można odbić od słabszych dział po skątowaniu, ale nie liczyłbym na bok w tymże czołgu.)

...ale nie licząc tego Tygrys Porshego posiada na przodzie bardzo ładny pancerz (200mm na tej skątowanej płycie, widać że była zrobiona ze zdobycznego Stalinium :P). Oczywiście są weakspoty (Dolna płyta, płyta z karabinem też może być przebita no i "garnek" na wieży), ale jak się wiercisz i kątujesz to przeciwnik ma problemy z przebiciem ciebie (szczególnie jak jest nierozgarnięty, wtedy to tylko słyszysz ding, ding i dong :teethhappy:)

Działo dzieli ze swoim Henschelowskim bratem, a mianowicie działo 8,8cm Kw.K. 43 L/71 które ma niezłą penetracje (203 na przeciwpancernym), celność (Można rzec, że celownik prawie się nie rozjeżdza a samemu jest malutkim "kółeczkiem") i szybkostrzelność (ok 8 Sekund przeładowania, kiedy IS ma ok. 14) lecz napewno faktem jest że bije mniejsze obrażenia niżeli jego rosyjski rywal (mówimy o pociskach AP, Ok. 220, kiedy 122mm D-25T na IS'ie bije ok. 400)

Reasumując, moim skromnym zdaniem Tiger P jest jedną z lepszych siódemek, aczkolwiek też nie ukrywam że nie mam porównania bowiem na chwilę obecną miałem tylko dwie siódemki (Tigera I i własnie Tigera Porshego).

GRK83 #8 Posted 01 April 2017 - 08:30 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 36249 battles
  • 180
  • [CHWAT]
Dla mnie jak do tej pory najgorsza 7.

Pancerz dobry tylko z przodu, ale nawet i frontem łyka dużo, tym bardziej, że wszyscy goldem będą tłukli. Bardzo powolny, na sidescrap się nie nadaje, bo kadłub strasznie długi a wieża z przodu. Lepszy jest zwykły Tygrys.

Grając przeciwko niemu uważam go prawie za darmowego fraga.

anonym_JnPvP0J4S0wT #9 Posted 04 May 2017 - 11:29 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 702
Świetny pancerz z przodu, dobre działo, uniwersalny - to zalety. Kiepska mobilność, średni pancerz z boków to wady. Jednak to ogółem bardzo dobry tank, gra mi się nim zdecydowanie lepiej niż IS-em, przez swoją nieśpiesznośc pozwala grać z namysłem i rozmyślnie atakować. Co ciekawe mój pierwszy kontakt  z tygrysem zakończył się po kilku bitwach i sprzedałem w diabły, bo stockiem się po prostu nie dało grać. Później wróciłem, a że większość sprzętu była już wyekspiona, to zaczęło się grać fajnie. WR ponad 60% to żaden problem dla Tygrysa. Obok AMX 45, to moja ulubiona 7-ka.

Edited by balthorco, 04 May 2017 - 11:30 AM.

_N1ghT_VVoLv3S_UpR1s1nG_ #10 Posted 16 November 2018 - 05:13 AM

Sergeant

• Player
  • 30151 battles
  • 268
  • [O_H]

Rozegrałem nim ponad 100 bitew, wybadane top moduły, załoga 100 %, wyposażenie 5/9. Nie lubię tego pojazdu. Do działa i mobilności nie mam zastrzeżeń, bo to jest czołg ciężki. Niestety pancerz nie spełnia swojej roli. Wszystko w niego wchodzi - dzisiaj od przodu dostałem od Vindicatora za 700 dmg, od KV-2 za 550 dmg, nawet lajcik 6 tieru przebijał mnie od przodu i jak tu mówić o pancerzu. Chcę sobie pograć na pancerz, ale się nie da, bo to jest jeżdżący weakspot. Co innego Black Prince - również czołg ciężki 7 tieru - tym można pograć na pancerz, a przy okazji mamy niesamowity dmp=3000 oraz szybki obrót kadłuba.

Edited by Robert_Lewandowski_, 17 November 2018 - 01:51 AM.

thebest77 #11 Posted 03 October 2019 - 09:10 PM

Private

• Player
  • 3391 battles
  • 1

Najlepszy czołg ciężki 7 poziomu . Nic dodać nic ująć , pancerz potrafi bardzo dużo odbić oczywiście jeśli nie stoimy jak święta krowa tylko troszkę sie wiercimy żeby przeciwnik zgłupiał . Działo jest boskie zasypuje inne pojazdy 7 poziomu gradem pocisków z całkiem dobrymi obrażeniami chociaż pociski potrafią odmówic współpracy strzelając na wieksze odległości . Polecam wspaniły pojazd 

__KeYo__ #12 Posted 02 April 2020 - 09:25 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 9650 battles
  • 871

#odkop

Czołg rewelka, potrafi odbić, działo na początku ma mało penetracji, ale te drugie jest ok. 

Jak będziemy side-scrapować, to odbijemy pocisk od nawet VIII tieru.

Polecam brnąć do tego czołgu, bo naprawdę jest ok.

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users