Jump to content

Hep aynı dert

• Please log in to reply
2 replies to this topic

istanbul_34_ #1 Posted 09 January 2021 - 09:11 AM

Lance-corporal

• Player
  • 38564 battles
  • 44

Selamlar,

Sanırım hep aynı dertteyiz.

Takriben  4 aydır üşendim yazmayı, sanırım ard arda yenilince elin yapımcısı bunu düşünemiyormu acaba diye yazayım dedim. Hadi ben kötü oyuncuyum neye göre kaybettiriyorsun beni sürekli?

Eskiden Premium un varsa X tanklarda para bile kasabiliyordun. Şimdi her oyun da Premium ile bile 20 k eksik olmaya başladı. Nasıl oluyorsa bazen Kazansanda eksi oluyor (sarf malzemesi hep aynı kullanıldığı halde). Arada sırada etkinlik yapılıyor kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar. Premium un artık bir anlamı kalmadı, neden? Çünkü kredi desteği var yarın kredi desteğin amcası çıkar böyle ce akrabalarla tanışırız. 

Geçen sene K9 aldım memnundum, aradan 6 ay geçti tank ne sekiyor ne de vuruyor , eksisi gibi değil.  Boş barut atıyorsun, aslında genelde tüm tanklarda  öyle olmaya başladı. Löwe ile hep atışında hasar vermiyor.  Oyunu değiştirecek vuruşu vurdurmuyorlar bile. Adama 5 atış sekiyor karşındaki ince delikden seni olmayan yerden deliyor. Bende gold atıyorum ama % 40 delmiyor ı. Az önce e 50 m oynarken 3  rakbi canları 100 ile 130 dan daha az ve her birini alabilicekken  ve canım nerdeyse doluyken hepsi sekti ve oyunun seyri değişti. Sonra oyun arkadaşların dan hakaret işitiyorsun. Eeee doğru bende yapardım. Bu işin bokunu çıkardılar. 

T22 aldım oynamıyorum. Premium da hep eksi 20 k. Damage 2300  hasar dan düşmüyor ama hep eksi.

Geçen bu tank için kutu açtım 15 k gold harcadım  ama  alamadım, hayatta bir daha açmam. Şimdi 140 tl üzerine  altın aldım T22 aldım, keşke almasaydım. İnanın Tank bende sekmyor hep yalan dolan. Gördüğünüz mutlaka wot kendi oynadığı bot tankı dır. Bazen sekiyor ama o da her tank daki gibi.

Win rate im 46,22 uygun görmüş Wot ne yükseliyorum ne düşüyorum. Bende 300 e yakın screenshot var. Hep oyunda en üstlerdeyim ortalama hasar 2400 ama win 46,2 sekmiyor sektimini. Neyse buna takılmıyorum . Demem o ki oyunu oynarken 5-10 maç alıp zevk veriyordu. Şimdi yenilince koymaya başladı.  Bir yeni tank gelince diğer tankların ayarları da bozuluyor. Bu oynadığım 3 tank düşünerek alın derim.

K91 13,6 saniye doldurma 3,5 saniye de 1 mermi. Ortlama da 960 hasarı yapacaksın  ve 24 saniyede total hasar vermiş olacaksın. Mermiler çok kötü genelde gold atman gerekiyor. Eskiden kafadan sektirirdi şimdi sekmiyor kafa gösteremiyorsun.  Ağır hızlanması var. Tankın görüşünden dolayı karşı oyuncu nereye atacam diye düşünüyor ama sallasan hespsini yiyor. Mesela 8 tankları genelde önden delemiyor ama 8 rahatlıkla deliyor her yerinden.

Löwe güzel ağır tank ama delişi eskisi gibi değil, kesinlikle değil.

Tank istastiklerine inanmayın Bmw Mercedes VW  adamlar emisyonda hile yapmış kanıtlanmış. Wot a inanıcam peh.

En güzel haritalar 1. Castila her yerde savaş yapabiliyorsun ve büuük. 2. Faust gizlenebilir büyük. 3. Çöl haritaları ikiside iyi. 4 Yukon da büyük harita. 5. Liman koyu 6 Middleburg  7 Helen 8 Malnikova

En kötüsü de Rockfield, bu haritada sadece c oynanır ya da yukarda  . Harita çok kısıtlı çarpışma yeri var

Kolay gelsin iyi oyunlar

HakanYksl16 #2 Posted 09 January 2021 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5956 battles
  • 38
  • [MKN]
Birçok oyuncuda benzeri şikayetler mevcut. Wargaming artık olayın sadece para kazanma yönüne odaklanmış durumda. Buna istinaden sürekli operasyonlar geliyor ve çeşitli etkinlik/kutu vb. şeylerle daha güçlü premium tankları oyuna dahil ediyorlar. Artık P2W'nin de üstünde birşey oldu oyun. Ve oyuncular hiçbir şekilde sesini duyuramıyor yetkililere. Türkçe forumda hele bu işe el atabilecek bir tane yetkili yok. Ali Kurt diye bir arkadaşı görevlendirmişler fakat sistem hep kopyala-yapıştır cevaplar üzerinden işliyor. Biz de para veriyoruz, yeri geliyor premium alıyoruz yeri geliyor altın alıyoruz çeşitli işlerimiz için. Fakat oyunun bu denli para üzerine kurulu olmaması gerekirdi. Hele ki maç eşleşmelerinin de rezilliği göz önüne alındığında gerçekten oyuna köklü bir değişim gerekiyor. Her maç minimum 2 bot yüzünden belki kazanılabilecek maçlar kaybediliyor. Oyunun fizik motoru sizin de bahsettiğiniz üzere bitik. Rakip olmayacak yerlerden hasar verirken biz siyah yere dahi atsak ya sekiyor ya parçaya hasar veriyor ama hasar veremiyoruz. Gün be gün sabır kalmıyor fakat bir birleşme yok. Herkes, ben 3-5 maç oynar çıkarım kafasında hareket ettiği için oyuncu kitleleri sesini duyuramıyor. Ciddi anlamda planlanarak yapılacak bir boykot belki işleyişin seyrini değiştirebilir diyorum ben. Tabi ki kim ne kadar önemser bu düşünceyi orası da soru işareti.

istanbul_34_ #3 Posted 10 January 2021 - 11:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 38564 battles
  • 44

Dediğin gibi Türkiye destek hattımız da elinden geleni yapıyor ama Wargaming bildiğini yapıyor.  Geçen youtube da Alman genci, nick adı  stahlfalke tesadüf izledim. Bu genç premium tanklarını nasıl adığını söyledi. 9 tankları  bazı event lerde 1500 gold a aldığını bazılarını kazandığını söyledi. Aslında ben Türkiye yüksek kur dan dolayı  bize düşük paralarla sattıklarını düşünmüştüm ama öyle değilmiş demek . Almanlara yaptıkları bazı event ler veya indirimler bize yapmıyorlar. Bu konuda ingiliz ve almnalara daha çok yatırım yapıp youtuberleri destekliyorlar veya reklama fazla para harcıyorlar. Bunu da bizi önemsemediklerin kanıtı. Bizde beğenerek izlediğim youtuber Nikolaus var wot niko yazınca çıkıyor  ya da bir kaç arkadaş daha gencimiz var. Neden desteklemiyorlar . 

Bence farklı ülkelere farklı yatırımlar yapıyorlar. Mesela Mercedes Türkiyede bazen  Tv da reklam görürsün. Ama avrupa ülkelerinde sanki ekmek satar gibi reklam çıkıyor. Bu her yabancı marka için geçerli. 

Diyeceğim o ki. Tanklarım la şu an sadece zevk veren K91 ve Löwe oynuyordum. Şimdi günlük premium da 5-6 maç yapıp  kasıyorum. Diğer tankları hatta T22 elimi sürmüyorum mazallah her tank da en az 22 k eksi yazıyor. Belki ilerde düzelir. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users