Jump to content

tank onerisi

tank tavsiyesi

• Please log in to reply
9 replies to this topic

11morpheus11 #1 Posted 28 February 2015 - 09:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21582 battles
  • 10
  • [WDCN]
Arkadaşlar hangi tank araştırmamı onerir siniz?

XxsubutayxX #2 Posted 28 February 2015 - 09:43 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 17712 battles
  • 150
  • [ROOMS]

Merhaba Morpheus,

Anladığım kadarıyla oyuna yeni başladın. Tank önermekten ziyade, tavsiyem ilk önce Youtube'de Wot Blitz videolarını birazcık seyretmen; çoğu tank ağacının videolarının yanında teknik/taktik hakkında da birçok video mevcut. Burada da bazı arkadaşlarımızın Youtube kanalları var, bilgine. Seyredeceğin videolardan ön bilgi aldıktan sonra tank ağaçlarına bir göz atman ve en azından 'ben nasıl oynamak isterim' şeklinde bir fikir oluşturman önemli. Eğer dil bariyerin yoksa özellikle Amerika forumunu da takip etmeni tavsiye ederim, yeni başlayanlar için mükemmel bilgiler mevcut. 

Eğer ben bunları yapamam, vaktim yok, hemen oynamak istiyorum diyorsan Rus tanklarına bakmanı öneririm. Şunu da ekleyeyim, en iyi tank yoktur, iyi oyuncu vardır. Her tankın artısı ve eksisi mevcut; eğer oyuna bir ön bilgiyle (yukarıda anlattığım gibi) başlarsan daha başarılı olacağına şüphem yok.

11morpheus11 #3 Posted 28 February 2015 - 10:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21582 battles
  • 10
  • [WDCN]
Tsk ederim

phony1907 #4 Posted 01 March 2015 - 02:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 27561 battles
  • 2,034
  • [VG]

subutay arkadaşımızında söylediği gibi önemli olan oyunun temel prensiplerini ve tankının artılarını ve eksilerini iyi öğrenmek. Bunları pekiştirdikten sonra tecrübe ve antremanla her tankta oyuncular başarılı olabiliyor.

Genel bir fikir vermesi açısından özetlersek.

Ruslar: zırh, hız, hasar konusunda en dengeli tanklar. Yeni oyuncular için ideal. Ağır tanklarının çok yüksek hasar veren silahları ama isabet ve deliciliği göreceli olarak zayıf. Mediumları oyunun en iyi serisi, her biri ayrı güzel, manevra kabiliyeti yüksek, deliciliği çok iyi, hasar ortalama. Tank destroyerlar yüksek hız, kuvvetli silah, zayıf zırh.

Almanlar: iyi zırh, iyi silah, düşük manevra kabiliyeti. Ağır tankları bir çok kişinin favorisi, özellikle 8inci tierden sonra oyunun sınıfında en iyileri. Mediumları isabet oranı çok iyi,  yüksek hasarlı ve delici silah, vasat manevra kabiliyeti, tier9dan önce kötü zırh. Tdler zayıf manevra kabiliyeti, çok iyi zırh, öldürücü top.

Amerikalılar: çok iyi taret zırhı, kuvvetli silah, ortalama hız ve manevra. Ağır tankları son derece iyi, özellikle taretleri delinemez, ancak zayıf ana gövde, hız ortalama hull down denen teknik önemli. Mediumları bir kaçı hariç ortalama, yüksek hasar, ortalama manevra kabiliyeti, zayıf zırh. Tdler özellikle t95 öne çıkan bir tank belkide oyunun en korkutucu tankı. Düşük hız, iyi silah, çok iyi zırh.

İngilizler: oyunun en yeni ve zorlayıcı milleti. Yeni oyuncular için çok ideal değil. Zayıf zırh, düşük hasar veren ama hızlı ve delici silah, ortalama manevra kabiliyeti. Ağır tankları black prince dışında pek sevilmiyor. Zırhları kötü, ancak silahları son derece etkili, tek sıkıntı düşük hasar ve zayıf manevra kabiliyeti. Mediumları çok iyi manevra kabiliyeti, düşük hasarlı ama hızlı bir silah, son derece kötü zırh.

Ben şahsen başladığımda amerikan mediumları ile başladım. Açıkcası çokta başarılı değildim. Akranları almanlar ve ruslara karşı hep kaybediyordum. o zaman herkes rusları ve almanları oynuyordu ve amerikalılar küçümsüyordu. Çok hayal kırıklığı yaşadım. Ama şimdi dönüp bakınca iyiki amerikalılarla başlamışım. Göreceli zayıf oluşları beni oyunu çok iyi öğrenmeye itti. Ne zaman diğer milletleri oynamaya başladım o Amerikanlarla yaptığım tecrübenin son derece faydasını gördüm. diğer tanklar neredeyse kolay modda oynamak gibi gelmişti.

O yüzden hangi seriyi oynadığın çokta önemli değil. Aramıza hoş geldin.

If calling for help, follow me, I know how to die!!

https://www.youtube.com/channel/UCn4tqTiik7dSnoI6s0UtuMw

X_T_E_R_M_I_N_A_T_O_R_TR #5 Posted 01 March 2015 - 08:40 PM

First Sergeant

• Player
  • 17028 battles
  • 1,061
Biriyle başla devamı gelir...

The_Mates #6 Posted 12 March 2015 - 08:44 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 20308 battles
  • 205
  • [M8S]
Nacizane tavsiyem ilk olarak Is-7 ağaç dalından gitmendir
Zira o berbat rus topuyla ve geç yükleme süresiyle sana bir atışta bile oldukça dikkatli ve keskin atışlar yapmanı sağlayacaktır çünkü bir daha yüklenene kadar bir ömür geçiyor :)
Kısaca oyunu bu tanklardan öğrenmeni tavsiye ederim
Alman tanklarında Tiger sevdasına kapılıpta hemen o seriden gitme pişman olma ihtimalin yüksek Alman tankları tecrübe ister
Aynı şekilde Amerikan tankları da yüksek hull down potansiyeline sahip taktiksel tanklar yani onlarda tecrübe ister
Başka bir sorun olursa oyundan ekleyip sorabilirsin :)

muratcolak #7 Posted 13 March 2015 - 12:11 AM

Sergeant

• Player
  • 36076 battles
  • 398
  • [ATA-A]
Tek dal kasmayın oyun sıkıcı oluyo 3 tane seç devam et
[ATA]TURK TANKS

_BombaciMulayim_ #8 Posted 13 March 2015 - 04:08 PM

Private

• Player
  • 0 battles
  • 2
Alman yada Sovyet sevdiğin oynama tarzına yakın teknik ağaçtan başla ve devam et.

ProteusTR78 #9 Posted 27 May 2015 - 03:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10159 battles
  • 42
Slm yeni başladım td ve hulldown ne demek?
"Her nefs ölümü tadacaktır" Nefsinizin kurbanı olmayın!

Schoullzen #10 Posted 27 May 2015 - 03:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 19300 battles
  • 1,265

View PostProteusTR78, on 27 May 2015 - 03:46 PM, said:

Slm yeni başladım td ve hulldown ne demek?

Td= tank avcisi demektir.

Hull down=Karin altini saklayip taret pozisyonunda durman demektir.

Bu oyuna yeni baslayan herkese sovyet hatlarini tavsiye ederim. Is7 ve Is4 hatti onceliginiz olsun. Cunku tankiniz siz oynamayi gec ogrenseniz bile sizin adiniza sektirir:) Oynamasi en kolay hatlardir.

...

Also tagged with tank tavsiyesi

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users