Jump to content

TIGER I

10 replies to this topic

lokuss15 #1 Posted 08 March 2015 - 11:23 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7246 battles
  • 12
  • [B2BB]

No Panie i Panowie nic nie chcecie napisać o tygrysku pierwszym? Mam go dopiero kilkanaście dni i po wymaksowaniu działa jestem bardzo zadowolony. Ruskie wieże i brzuszki kv3, kv4 pruje nieźle. Pancerz niezły, sporo może przyjąć i odbić. Jest to moja pierwsza siódemka ever i jak narazie jestem zakochany

vonMarxx #2 Posted 08 March 2015 - 05:14 PM

Sergeant

• Player
  • 8905 battles
  • 450
  • [PFA]
Każda potwora znajdzie swojego amatora ;) Nic nie napisze o tym czolgu bo go szczerze nienawidze :D

lokuss15 #3 Posted 08 March 2015 - 07:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7246 battles
  • 12
  • [B2BB]
Hahaha, to napisz choć za co tak bardzo go kochasz :)

vonMarxx #4 Posted 08 March 2015 - 08:37 PM

Sergeant

• Player
  • 8905 battles
  • 450
  • [PFA]

Zalety: duzo HP, celne i szybkostrzelne topowe dzialo, dobry do sidesrcapingu

Wady: powolny, słaba alfa, w pancerz wchodzi wszystko od wszystkich, brak fear factora, slabe jarzmo działa, zapalniczka

Tyle. To byla jedna z moich pierwszych 7 - od poczatku chcialem go miec bo "Tygrys=legenda=jestem bogiem", a tu szok. Moim zdaniem to jedna z najslabszych 7, porownywalna z Pantherem. Czasem sie uda nim cos ugrac, ale ogolnie jestes chlopcem do bicia. W pojedynku z IS czy KV-3, nie mowiac o T-29 nie ma szans. Czesto widzialem tez KV1-S czy T-150 (ekhm, ja, ekhm), ktore Tygrysy odstrzeliwały w walce 1vs1. Powiem wiecej - KV-1 tez da kotkowi rade, jak jego kierowca wie jak ustawiac pancerz i w co strzelac

lokuss15 #5 Posted 08 March 2015 - 09:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7246 battles
  • 12
  • [B2BB]
Hmm, właśnie stoczyłem piękną bitwę z solówką z isem, który był tylko lekko nadszarpnięty zanim go zjadłem. Stalową ścianę dostałem za ten słaby pancerz, ponad 2k hitów tym cieńkim rozlylotanym działem wbiłem. Screenshoty jakby ktoś reflektował zapisane :) tak jak piszesz tiger=legenda, a skoro psioczysz już nie mogę doczekać się tygryska2 hehehe. Fajnie by było poznać zdanie innych graczy, lecz już dziś wiem, że ten pojazd zostanie w garażu 4ever

vonMarxx #6 Posted 08 March 2015 - 09:47 PM

Sergeant

• Player
  • 8905 battles
  • 450
  • [PFA]

Nie psiocze, po prostu sa lepsze czolgi na tym tierze (wszystkie)

A 42% WR na Tigerze po <200 bitwach i 728 dmg średniej oznaczaja, ze z Tigerem II bedzie Ci, hm, dosc ciezko, bo ten czolg jest bardziej wymagajacy. Popracuj nad iloscia zadawanego dmg, bo ~4 trafienia na bitwe tym czolgiem to nie jest dobry wynik...

drunkmaster1 #7 Posted 09 March 2015 - 06:45 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 8506 battles
  • 133

Temat tygryska już jest aktywny w tym dziale - trzeba poszukać, tak na przyszłość. Sam czołg jest lustrzanym odbiciem rzeczywistości. Wiele źródeł podaje że te czołgi były niezwykle twarde, przy wyłapaniu pocisku zdarzało się że odłamki we wnętrzu raniły załogę, mimo tego zewnętrzna strona pozostawała nienaruszona. W grze już tak pięknie nie jest. Mimo że też bardzo lubię ten pojazd to niestety dał mi się we znaki. Do przełamania nie nadaje się zupełnie, natomiast w drugiej linii jako wsparcie jest ok. Sidescraping działa, ale w pojedynkach ze stockowymi lufami, lepsze armatki tieru VII spokojnie dają radę ze zrobieniem sitka z tygrysa. Gra na pierwszej linii ma sens tylko kiedy korzystasz z osłon jakie daje otoczenie/budynki/kamerdolce etc. Na otwartej przestrzeni z czołgami które wymieniasz kv3/4 jesteś bez szans. To już prędzej cromwellem je posiekasz niż dość kiepsko mobilnym tygrysem. Mowa tu oczywiście o prawdziwej konfrontacji, nie dobiciu fraga z 20hp ;)

Podsumowując, ten czołg jest bardzo trudny, to ma zaletę w postaci procentującego doświadczenia, które przydaje się na innych pojazdach. Niestety na randomach kiedy jesteś top to nie często decydujesz o losach gry, jeśli team jest słaby to tygrys też ginie bo jak pisałem w starciach 1:1 jest dość słaby. Lufka ma świetną celność i to jest plus. Pojazd fajny do trenowania umiejętności i to w zasadzie tyle.

Z punktu widzenia kogoś kto ma i gra głównie randomy bez plutonu wolę mieć w drużynie ISa niż tygryska. Już o T29 nie wspominając przy którym tygrys wypada zupełnie blado. Teoretycznie ten sam tier a zupełnie inna frajda z gry.

Pzr

dominik_vel_bad_boy #8 Posted 10 March 2015 - 12:56 PM

Private

• Player
  • 2186 battles
  • 7
  • [TRE12]
Czołg ma za mało opływowe kształty przez co za dużo ciosów przyjmuje zamiast je odbijać.

jarek19761 #9 Posted 05 November 2015 - 08:26 PM

Private

• Player
  • 13899 battles
  • 3

Największą niezgodność z rzeczywistością wojenną w tej grze. 

Załogi uciekaly ze swoich pojazdów widząc tego potwora.  Walcowany pancerz połączony z idealną armatą czynił go topowym czolgiem na arenie II wojny światowej.  Sprzedałem go niestety ponieważ obijaly go wszystkie 6 a nawet 5. Bez sensu.  

DarknesShadowPL #10 Posted 01 September 2017 - 06:04 PM

Private

• Player
  • 6092 battles
  • 8

To da się zrobić nawet na stockowym Tiger I tylko trzeba myśleć a nie jak  idioci za przeproszeniem myśleć tylko o swoim tyłku i patrzeć jak ktoś zdechnie a można by mu było pomóc

JarekKaczynski_2020 #11 Posted 06 June 2020 - 09:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1596 battles
  • 21
Czołg do wybitnie ofensywnej gry i wywierania pressingu na wrogach. W pancerz wchodzi wszystko, trzeba ostro kątować i dingać. Wiele to nie daje ale zawsze coś..... Ocena: 6/10. Tylko za fajne działo. Reszta bez żadnych większych pozytywów. Dużo bardziej przyjemnie grało mi się VK.36.01H

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users